Radna Agnieszka Kosakowska uważa, że pobocza gminnej drogi w Leśnym Dworze są w opłakanym stanie i zagrażają bezpieczeństwu. Domaga się od władz gminy Szczytno jak najszybszej reakcji. Co na to wójt Sławomir Wojciechowski?

Dodaj komentarz

Gmina Szczytno jako pierwszy samorząd w powiecie szczycieńskim zatwierdziła plan dochodów i wydatków na 2022 rok. W przygotowanym przez wójta Wojciechowskiego już po raz dwudziesty budżecie pokaźny procent stanowią inwestycje.

Dodaj komentarz

Mieszkanka Nowego Gizewa pani Lucyna Bursiewicz ma nie lada kłopot.

Dodaj komentarz

W niedzielne popołudnie na zaproszenie Przewodniczącej Rady Osiedla Teresy Siemiątkowskiej, do Leśnego Dworu zawitał Mikołaj, rozdający dzieciom prezenty.

Dodaj komentarz

Wiadomość o zniknięciu spod remizy OSP Płozy palety ze zdezelowanym elektrosprzętem wzburzyła druhów oraz mieszkańców wsi. Za pieniądze pochodzące ze sprzedaży zużytej elektroniki strażacy mieli zakupić potrzebne im środki ochrony indywidualnej oraz umundurowanie. Na szczęście sprawa szybko się wyjaśniła. Okazało się, że nie doszło do kradzieży, a sprawca całego zamieszania sam zgłosił się do naczelnika OSP Płozy.

Dodaj komentarz

Mieszkańcy gminy Szczytno mogą już wysyłać listy do Świętego Mikołaja i wrzucać je do specjalnych skrzynek przygotowanych przez pracowników biblioteki, a także fotografować się na tle bożonarodzeniowej ścianki.

Dodaj komentarz

Trzy firmy stanęły do przetargu na dowóz niepełnosprawnych uczniów z terenu gminy Szczytno do placówek oświatowych w roku 2022.

Dodaj komentarz

OSP Lipowiec wzbogaciła się o nowy średni samochód pożarniczy. Pojazd wartości blisko 800 tysięcy zł przekazano strażakom podczas uroczystego apelu z udziałem m. in. wojewody Artura Chojeckiego i warmińsko-mazurskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Tomasza Komoszyńskiego.

Dodaj komentarz

Aż o 80% wzrosną w przyszłym roku koszty gminy Szczytno za energię elektryczną. Miasto Szczytno z kolei nieco zaoszczędzi, w stosunku do zakładanych szacunków, na modernizacji i konserwacji oświetlenia ulicznego.

Dodaj komentarz

W nowo oddanym do użytku obiekcie sali sportowej w Wawrochach jedno z pomieszczeń zostało zagospodarowane na świetlicę wiejską. Pierwszy taki w przypadku gminy Szczytno eksperyment początkowo budził kontrowersje, kiedy już jednak świetlicę udostępniono mieszkańcom, wątpliwości zniknęły.

Dodaj komentarz

Blisko dwa lata temu zapadła decyzja o budowie długo oczekiwanej obwodnicy Szczytna. Powszechną na początku radość zastąpił teraz strach, przynajmniej wśród mieszkańców Nowego Gizewa, obawiających się, że realizacja inwestycji doprowadzi do rozbiórki ich domów.

Dodaj komentarz

Szkoła Podstawowa w Wawrochach otrzymała wreszcie wymarzoną od lat salę sportową. W pomieszczeniach okazałego obiektu znajdzie się także nowa siedziba świetlicy wiejskiej.

Dodaj komentarz

Biblioteki Gminy Szczytno włączyły się w tegoroczne obchody święta postaci z bajek.

Dodaj komentarz

Czterema trasami dowożone są dzieci z gminy Szczytno do szkół. Trwa właśnie wyłanianie przewoźników, którym gmina zleci zadanie w dwóch najbliższych latach.

Dodaj komentarz

W Kasprach niemal doszczętnie spłonął dom, w którym mieszkało starsze małżeństwo wraz z dwoma dorosłymi synami. Rodzina straciła dach nad głową i cały dorobek życia. Przyczyną pożaru było podpalenie. Jego sprawca, 39-letni mieszkaniec Kętrzyna, w przeszłości był już karany za podobny czyn. Swoje zachowanie tłumaczył nieporozumieniem z domownikami.

Dodaj komentarz

76 uczniów z gminy Szczytno otrzymało stypendia za wyniki w nauce w roku szkolnym 2020/ 2021. Dwojgu przyznano nagrody za osiągnięcia w dziedzinie kultury i sportu. Jeszcze rok temu lista wyróżnionych zawierała ponad 182 nazwiska. To efekt wyeliminowania z tego grona uczniów uczęszczających do szkół miejskich.

Dodaj komentarz

Właściciele nieruchomości letniskowych w gminie Szczytno to jedyna grupa, której przyjdzie płacić wyższe podatki od gruntu i budynku w roku przyszłym.

Dodaj komentarz

Mieszkańcy Zielonki są zbulwersowani działaniami właściciela mobilnej sauny. Nie dość, że postawił ją nad samym brzegiem jeziora, zagradzając do niego dostęp, to jeszcze wykopał ziemię, wysypał piach i prawdopodobnie naruszył dno akwenu. Mężczyzna problemu nie widzi, twierdząc, że miał na to zgodę właściciela działki, od którego dzierżawi teren. Na miejscu odbyła się już wizja lokalna Nadzoru Wodnego. Wstępne ustalenia wskazują, że mogło dojść do naruszenia prawa.

Dodaj komentarz

Małdaniec to kolejne sołectwo w gminie Szczytno, które może się pochwalić nową świetlicą.

Dodaj komentarz

Piętnaście par z gminy Szczytno świętuje w tym roku 50. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego. Z tej okazji wójt Sławomir Wojciechowski zaprosił jubilatów w sobotę 2 października do świetlicy wiejskiej w Rudce, aby uhonorować ich Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznanymi przez Prezydenta RP. Niestety – nie wszyscy, ze względu na stan zdrowia, mogli przybyć. Nieobecnych reprezentowali przedstawiciele rodzin.

Dodaj komentarz