Była długoletnia skarbnik gminy Szczytno Jolanta Cielecka wystartuje w wyborach na wójta gminy Szczytno. Ostro krytykuje przy tym obecnego włodarza, zarzucając mu m.in. to, że nie traktuje mieszkańców równo.

Dodaj komentarz

Zaoferowane kwoty w przetargu na odbiór w gminie Szczytno odpadów komunalnych są na zbliżonym poziomie co obecnie. Dlatego, jak zapewnia wójt Sławomir Wojciechowski, stawki dla mieszkańców i turystów zostaną utrzymane na dotychczasowym poziomie.

Dodaj komentarz

Mieszkańcy Szyman i okolicznych miejscowości nie będą już narzekać na słabą jakość wody. To za sprawą oddanej właśnie do użytku zmodernizowanej stacji uzdatniania wody wykonanej w najnowocześniejszej technologii i zasilanej m.in. z paneli fotowoltaicznych.

Dodaj komentarz

Słabnie zainteresowanie młodych osób działaniem w ochotniczych strażach pożarnych. Chlubnym wyjątkiem w gminie Szczytno pozostają Gawrzyjałki i Olszyny.

Dodaj komentarz

Rozstrzygnięto konkurs ofert na realizację zadań publicznych na terenie gminy Szczytno w roku 2024. Beneficjenci, którymi są organizacje pozarządowe otrzymają łącznie 215 tys. zł, za które wykonają 23 przedsięwzięcia.

Dodaj komentarz

Olszyny to kolejna miejscowość w gminie Szczytno, która może się pochwalić nowoczesną stacją uzdatniania wody. Dzięki zakończonej właśnie inwestycji za 2,7 mln zł poprawi się jakość i ciśnienie wody dostarczanej do 230 gospodarstw w sołectwie Olszyny.

Dodaj komentarz

Z udziałem nowego wojewody Radosława Króla i posła na sejm Marcina Józefaciuka odbyło się uroczyste otwarcie żłobka gminnego z oddziałami przedszkolnymi na ul. Łomżyńskiej. Wójt Sławomir Wojciechowski podkreślał, że są to pierwsze miejsca żłobkowe w gminie, ale nie wykluczał wcale powstania kolejnych.

Dodaj komentarz

Z początkiem lutego w gminie Szczytno rozpoczyna się nabór wniosków od mieszkańców zainteresowanych otrzymaniem dotacji na wymianę źródła ogrzewania na bardziej ekologiczne. Warunkiem uzyskania dofinansowania jest likwidacja kopciuchów.

Dodaj komentarz

Niemałego strachu najedli się mieszkańcy jednego z bloków w Kamionku. W sobotni wieczór w mieszkaniu na parterze wybuchł pożar. Strażacy podjęli decyzję o ewakuacji dziesięciu osób z lokali znajdujących się na wyższych kondygnacjach. Na szczęście nikt nie został poszkodowany. Pomoc lokatorom zniszczonego przez pożar mieszkania zapewniła gmina Szczytno.

Dodaj komentarz

Siedemnaście par z terenu gminy Szczytno świętuje w tych dniach rocznicę 50-lecia pożycia małżeńskiego. Z tej okazji wójt Sławomir Wojciechowski odznaczył każdego z dostojnych jubilatów „Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”.

Dodaj komentarz

We wtorek, na Jeziorze Sędańskim, znaleziono ciało 75-letniego mieszkańca Szczytna. Najprawdopodobniej był to wędkarz, który zmarł z przyczyn naturalnych.

Dodaj komentarz

Osoby spacerujące w ostatnich dniach grudnia w okolicy alei jałowców w Lipowcu natknęły się na stertę porzuconych opon. Takie widoki, o czym przekonują leśnicy, nie należą do rzadkości. Odpady samochodowe, pochodzące najprawdopodobniej z działających „na dziko” warsztatów, nagminnie trafiają do lasów.

Dodaj komentarz

Romany to kolejna miejscowość w gminie Szczytno, w której ze środków samorządowych wybudowano pomost rekreacyjny.

Dodaj komentarz

Dzięki utworzeniu dodatkowej grupy przedszkolnej dla dzieci 2,5 i 3-letnich, udało się zapewnić miejsca wszystkim chętnym w nowym żłobku i przedszkolu wybudowanym przez gminę Szczytno. W większości będą tu uczęszczać maluchy z gminy, ale nie brakuje też tych z miasta, a nawet gmin Dźwierzuty i Jedwabno.

Dodaj komentarz

Cztery firmy przewozowe zajmą się w tym roku dowozem dzieci z gminy Szczytno do placówek oświatowych.

Dodaj komentarz

Rekordową kwotę w wysokości 220 tys. zł przeznaczy w tym roku gmina Szczytno na dofinansowanie zadań publicznych prowadzonych na jej terenie przez organizacje pozarządowe i uprawnione podmioty.

Dodaj komentarz

Jęcznik to kolejne sołectwo w gminie Szczytno, które może się pochwalić wybudowaną od podstaw świetlicą wiejską. W sobotę jego mieszkańcy i władze gminy uczestniczyli w jej uroczystym otwarciu.

Dodaj komentarz

W Kamionku, przy świetlicy, w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej mają stanąć dwa nowe bloki. Inwestycję zrealizuje spółka KZN „Warmia i Mazury”, która w tym tygodniu ogłasza przetarg na wyłonienie wykonawcy dokumentacji. Z oferty będą mogły skorzystać osoby, które, pomimo stałych dochodów, nie posiadają zdolności kredytowej.

Dodaj komentarz

Ponad 140 mln zł przekroczą przyszłoroczne dochody i wydatki gminy Szczytno. To rekordowa kwota w historia tego samorządu, aż o 60 mln przewyższająca tegoroczny budżet. Na nieodnotowywaną wcześniej skalę zaplanowano też inwestycje. Ich realizacja pochłonie 83,5 mln zł, czyli 60% ogółu dochodów.

Dodaj komentarz

Czterdzieści osiem miejsc żłobkowych i siedemdziesiąt pięć przedszkolnych będzie do dyspozycji dzieci w nowym obiekcie przy Urzędzie Gminy Szczytno na ul. Łomżyńskiej w Szczytnie. Inwestycja, która kosztowała ok. 4,5 mln zł, została już praktycznie zakończona. - To obiekt na skalę światową. Tak pięknego przedszkola jeszcze nie widziałam – nie kryje podziwu szczycieńska radna Anna Rybińska.

Dodaj komentarz