Gmina Szczytno stanowi dobry przykład dla innych jak można, przy różnych poglądach politycznych, dobrze współpracować z partnerami rządowymi i samorządowymi – uważa poseł Jerzy Małecki. To głównie dzięki temu na terenie tej gminy tylko w tej kadencji samorządu zastało przebudowanych i wyremontowanych 50 kilometrów dróg przy znacznym dofinansowaniu z rządowych programów.

Dodaj komentarz

Jednym z priorytetów gminy Szczytno, realizowanym od lat, jest budowa świetlic wiejskich. W tym tygodniu na jej terenie oddano do użytku dwa kolejne obiekty, na które udało się uzyskać dofinansowanie z Polskiego Ładu.

Dodaj komentarz

Przy ścieżce pieszo – rowerowej w Kamionku stanęły elementy małej architektury, w tym ławki oraz zadaszony „grzybek” i stojaki na rowery.

Dodaj komentarz

W Gospodarstwie Agroturystycznym u Ewy i Tadeusza Piórkowskich w Sasku odbył się nietypowy wieczór kolęd. Na miejsce klimatycznego koncertu wybrano … halę ujeżdżalni koni, dzięki czemu uczestnicy mieli możliwość bliskiego kontaktu z tymi pięknymi zwierzętami.

Dodaj komentarz

O 3 złote więcej niż dotychczas zapłacą za śmieci mieszkańcy gminy Szczytno, którzy kompostują śmieci. Osoby nieposiadające kompostowników płacić będą 5 zł więcej.

Dodaj komentarz

Żadna z państwowych firm energetycznych nie jest zainteresowana dostarczaniem energii elektrycznej gminie Szczytno. Do ogłoszonych przez Urząd Gminy i Zakład Gospodarki Komunalnej w Kamionku przetargów nie zgłosił się ani jeden chętny.

Dodaj komentarz

- Tak jak w wydatkach gospodarstw domowych odczuwamy inflację, tak samo daje się ona we znaki budżetowi naszego samorządu – mówił podczas budżetowej sesji Rady Gminy Szczytno wójt Sławomir Wojciechowski. Więcej powodów ma jednak do zadowolenia. Już na początku przyszłego roku budżet gminy ulegnie …. podwojeniu.

Dodaj komentarz

W jednym z mieszkań na terenie gminy Szczytno pijana matka opiekowała się 5-letnim dzieckiem. Kobieta nie chciała poddać się badaniu na zawartość alkoholu, ale przybyli na miejsce policjanci nie mieli wątpliwości, że jest nietrzeźwa. Niebawem o jej losie zdecyduje sąd.

Dodaj komentarz

- Energia z paneli fotowoltaicznych, które staną przy siedmiu stacjach uzdatniania wody w gminie Szczytno pokryje 75% naszego zapotrzebowania – mówi prezes ZGK Kamionek Aleksander Godlewski.

Dodaj komentarz

Świece pachnące świętami projektowali i komponowali seniorzy z gminy Szczytno podczas zorganizowanych w bibliotece w Lipowcu warsztatów.

Dodaj komentarz

Już wiosną mogą ruszyć prace przy uzbrajaniu terenów wokół lotniska w Szymanach. - To sprawi, że gospodarczo nasz teren z pewnością się ożywi, co będzie służyło całemu powiatowi i województwu – zapowiada wójt Wojciechowski.

Dodaj komentarz

Podatki od nieruchomości  to jedna z głównych danin zasilających budżety samorządów. W porównaniu do mijającego, w przyszłym roku stawki wzrosną przeważnie o kilkanaście procent. Są jednak przypadki, gdzie pójdą w górę o ponad 50%, albo wcale.

Dodaj komentarz

Jest już gotowa koncepcja przedszkola z oddziałami żłobkowymi na 150 miejsc, które powinno zaspokoić na najbliższe lata potrzeby mieszkańców gminy Szczytno. Po spodziewanym wkrótce przekazaniu gruntu od KOWRU ruszą przygotowania do budowy kolejnej dużej inwestycji – szkoły podstawowej w Kamionku.

Dodaj komentarz

W Młyńsku, tuż przy budowanej właśnie ścieżce pieszo – rowerowej, stoi nieużytkowana, szpecąca wiata. Jej właściciele, powołując się na względy bezpieczeństwa i estetykę, chcieli ją na własny koszt rozebrać, licząc jedynie na rekompensatę finansową za ziemię, na której znajduje się budynek. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad odmówiła. - Ścieżka w tym miejscu będzie wyglądała fatalnie, a w dodatku znajdzie się maksymalnie blisko jezdni – komentuje stanowisko drogowców współwłaścicielka nieruchomości, Anna Soin.

Dodaj komentarz

W czwartkowe popołudnie w centrum Gawrzyjałek doszło do poważnego wypadku. 11-letnia dziewczynka, wybiegając zza szkolnego busa, została potrącona przez renault trafic, którym kierował 23-latek.

Dodaj komentarz

Jeśli oferta złożona przez spółkę z Lubiejowa będzie zgodna ze specyfikacja zamówienia, jej zostanie zlecone położenie paneli fotowoltaicznych na siedmiu obiektach w gminie Szczytno.

Dodaj komentarz

Od niedzieli na lotnisku w Szymanach obowiązuje już zimowy rozkład lotów. W porównaniu z letnim, połączeń będzie mniej. Pasażerowie nie polecą na razie do Wrocławia. Z kolei loty do Krakowa, zamiast dwóch przewoźników, będzie obsługiwał jeden, a ich częstotliwość się zmniejszy.

Dodaj komentarz

Gmina Szczytno otrzyma 60 milionów na uzbrojenie terenów w Szymanach, gdzie znajduje się lotnisko. To obszar o powierzchni 90 hektarów, na który gmina uchwaliła już plan zagospodarowania przestrzennego, zakładający stworzenie tam strefy przemysłowej.

Dodaj komentarz

Kilkanaście par małżeńskich z terenu gminy Szczytno, które w tym roku obchodzą Złote Gody, otrzymało z rąk wójta Sławomira Wojciechowskiego „Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, nadane przez Prezydenta RP. Życzenia zdrowia i doczekania kolejnych jubileuszy usłyszeli też małżonkowie, którzy spędzili wspólnie 60 lat.

Dodaj komentarz

Montaż wodomierzy przedpłatowych to sposób, w jaki ZGK w Kamionku chce skutecznie egzekwować należności od mieszkańców gminy, którzy notorycznie uchylają się od płacenia rachunków.

Dodaj komentarz