Gmina Szczytno otrzymała już zielone światło do podjęcia działań zmierzających do wydania decyzji środowiskowej dla budowy obwodnicy Szczytna. Rekomendowanym przez GDDKiA jest wariant 3, czyli ten, za którym opowiada się większość mieszkańców i władze samorządowe.

Dodaj komentarz

Postawiony 2,5 roku temu nadajnik GSM w Lipowcu zostanie wreszcie uruchomiony. Tak zapowiedział niedawno operator P4 Play.

Dodaj komentarz

„Będziemy dbać o dobre imię szkoły i stać na straży wartości wpisanych na sztandarze – Bóg, Honor, Nauka, Ojczyzna”. Takie m. in. zobowiązanie złożyli uczniowie szkoły w Szymanach, przejmując z rąk dyrektor Ireny Dzierlatki nadany szkole sztandar.

Dodaj komentarz

Wybory sołtysów w największej gminie powiatu dobiegły końca. Ostatnie spotkania wyborcze odbyły się w Czarkowym Grądzie, Olszynach, Wałach i Lipowcu.

Dodaj komentarz

W gminie Szczytno odbyły się wybory w kolejnych sołectwach. Najwięcej kandydatów, bo aż troje, walczyło o głosy mieszkańców w Gawrzyjałkach.

Dodaj komentarz

Po ciężkiej chorobie, w wieku 51 lat, zmarł były sołtys Leman i radny gminy Szczytno Zdzisław Bogacki.

Dodaj komentarz

W gminie Szczytno wybory sołtysów zbliżają się do końca. Na początku minionego tygodnia zapadły rozstrzygnięcia w Trelkowie i Romanach. Na czele obu sołectw stanęły kobiety.

Dodaj komentarz

Wybory sołtysów w gminie Szczytno przekroczyły już półmetek. W dalszym ciągu utrzymuje się przewaga kobiet. Jak dotąd największą liczbą kandydatów może się pochwalić Sasek Wielki, gdzie w szranki stanęły trzy osoby.

Dodaj komentarz

W niedzielę 19 maja wierni z parafii Gawrzyjałki świętowali 70. urodziny urodziny swojego proboszcza ks. Zdzisława Nurczyka, misjonarza i podróżnika.

Dodaj komentarz

Na drugiej w nowej kadencji sesji Rady Gminy Szczytno radni wybrali zastępcę przewodniczącego rady oraz składy osobowe poszczególnych komisji i ich przewodniczących. Zachowali też pobory wójtowi na dotychczasowym maksymalnym poziomie oraz podnieśli diety sobie i sołtysom.

Dodaj komentarz

Zapadły kolejne rozstrzygnięcia w wyborach sołtysów w gminie Szczytno. Większość z nich nie miała konkurencji. Jak dotąd wyjątkiem były tylko Szymany i Korpele.

Dodaj komentarz

Ponad 8 mln zł, czyli prawie dwa razy więcej niż zakładano kosztować będzie przebudowa czterech dróg wewnętrznych w gminie Szczytno o łącznej długości 3,4 kilometra. - To efekt znaczącego wzrostu płacy minimalnej – tłumaczy wójt Wojciechowski.

Dodaj komentarz

Zaledwie kilka kilometrów od Szczytna znajduje się najciekawszy obiekt archeologiczny powiatu szczycieńskiego – średniowieczne grodzisko w Janowie. Miejsce wciąż dobrze niezbadane i owiane tajemnicą. Warto się tu wybrać nie tylko dla zgłębienia mroków odległej historii, ale też po to, by podziwiać zapierające oddech widoki – meandrującą rzekę Saskę oraz liczące ponad 200 lat sosny, które imponują swoją wysokością i należą do największych przyrodniczych osobliwości tej okolicy.

Dodaj komentarz

Robert Liniewicz z Orzyn może się pochwalić najlepszymi wynikami oceny wartości użytkowej bydła mlecznego w powiecie szczycieńskim. Spotkanie podsumowujące dokonania rolników specjalizujących się w produkcji mleka odbyło się w minionym tygodniu w świetlicy wiejskiej w Nowym Gizewie.

Dodaj komentarz

Rozmowa z radną Sylwią Majewską

Dodaj komentarz

W gminie Szczytno rozpoczęły się wybory sołtysów. W Starych Kiejkutach, Zielonce i Nowym Gizewie na tych stanowiskach nastąpiły zmiany, tylko w Małdańcu mieszkańcy postawili na dotychczasową sołtys.

Dodaj komentarz

Tragiczne zdarzenie na torach kolejowych w pobliżu Korpel. Zginął tam 23-letni mężczyzna, który wtargnął pod nadjeżdżający pociąg.

Dodaj komentarz

Wręczenie aktów wyborów na radnych i wójta, złożenie przez nich ślubowania oraz głosowanie nad wyborem przewodniczącego Rady Gminy były głównymi punktami pierwszego w nowej kadencji posiedzenia Rady Gminy Szczytno.

Dodaj komentarz

- Coś się przecież musi skończyć – podsumowuje swoją samorządową karierę radny Edward Lenarciak, od 34 lat zasiadający w radzie Gminy Szczytno.

Dodaj komentarz

Gmina Szczytno, jako jedyna w powiecie szczycieńskim, podsumowała swoje ubiegłoroczne dochody i wydatki jeszcze w trakcie dobiegającej końca kadencji.

Dodaj komentarz