Jeszcze w tym roku remontu doczeka się półkilometrowy odcinek drogi gminnej w Olszynach.

Dodaj komentarz

Woda dostarczana z wodociągu w Wawrochach nadaje się do spożycia wyłącznie po przegotowaniu. Ostatnie badania jej jakości wykazały ponadnormatywne stężenie manganu i żelaza. Nadmiar żelaza wykryto też w wodzie dostarczanej ze stacji w Szymanach.

Dodaj komentarz

W minioną sobotę w ogrodzie przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Kamionku odbyło się wspólne czytanie powieści „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.

Dodaj komentarz

Trzy kolejne odcinki dróg gruntowych w gminie Szczytno doczekają się jeszcze w tym roku przebudowy.

Dodaj komentarz

Za nami Dożynki Gminne w Olszynach. Jedna z największych w powiecie imprez plenerowych i tym razem cieszyła się bardzo wysoką frekwencją. W tym roku, z powodu zbliżających się wyborów, nie zabrakło również akcentów związanych z bieżącą polityką.

Dodaj komentarz

Rowerzyści podążający ścieżką rowerową do Olszyn mogą od niedawna podziwiać stojące obok niej intrygujące rzeźby. Wykonał je Zygmunt Rząp, który w ten sposób wykorzystał karpy po usuniętych w trakcie robót drzewach. - Pomyślałem, że warto dać im drugie życie – mówi autor.

Dodaj komentarz

Wszystkie siedem stacji uzdatniania wody znajdujących się na terenie gminy Szczytno zostanie gruntownie zmodernizowanych. Dwie z nich już się tego doczekały. W miniony piątek uroczyście oddano do użytku przebudowany obiekt w Kamionku.

Dodaj komentarz

Dziesięć komputerów stacjonarnych, trzynaście monitorów oraz osiem drukarek o łącznej wartości 50 tys. zł przekazała gmina Szczytno Komendzie Powiatowej Policji w Szczytnie. Sprzęt będzie służył zarówno mundurowym, jak i cywilnym pracownikom jednostki.

Dodaj komentarz

Blisko 50 nowych punktów oświetleniowych pojawi się wkrótce na terenie gminy Szczytno. Wcześniej już, w ramach poszukiwania oszczędności, wymieniono tu 300 lamp sodowych na ledowe.

Dodaj komentarz

Młyńsko, zwane potocznie Czerwonym Mostkiem, było w okresie PRL-u popularnym miejscem wypoczynku mieszkańców Szczytna. Dziś po tym okresie zostały już tylko wspomnienia, bo staw z roku na rok zarasta trzcinami i nikt się w nim od dawna nie kąpie. Niewiele osób jednak wie, że miejsce to kryje sięgającą czasów średniowiecza historię nierozerwalnie związaną z dziejami Szczytna.

Dodaj komentarz

Pół miliona złotych docelowo mają przynieść oszczędności związane z przejęciem przez gminę obsługi cateringowej swoich placówek oświatowych.

Dodaj komentarz

Lipiec to dobry okres do ogłaszania przetargów. Tak przynajmniej jest w przypadku gminy Szczytno. Oferty, które wpłynęły na ogłoszone przez nią przetargi są poniżej wartości kosztorysowych.

Dodaj komentarz

W ciągu ostatnich pięciu lat na terenie gminy Szczytno zlikwidowano 123 tony materiałów zawierających azbest. Wszystko wskazuje na to, że ta liczba wkrótce niemal się podwoi.

Dodaj komentarz

Takie sytuacje wcale nie należą do rzadkości. Gdy w gnieździe bocianim pojawią się młode pisklęta, a ich rodzice uznają, że te nie rokują szans na przeżycie, wyrzucają je z gniazda.

Dodaj komentarz

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Rudce mogą się pochwalić najlepszymi wynikami w powiecie uzyskanymi na egzaminie ośmioklasistów. W poszczególnych przedmiotach są one wyższe od średniej krajowej. Sztuka ta udała się jeszcze tylko uczniom SP6 w Szczytnie.

Dodaj komentarz

Ponad 60 uczniów uczęszczających do szkół na terenie gminy Szczytno otrzymało nagrody wójta za dobre wyniki w nauce oraz osiągnięcia artystyczne i sportowe.

Dodaj komentarz

Siedziba Urzędu Gminy Szczytno doczeka się modernizacji. Prace obejmą głównie zewnętrzną część budynku, tak by estetyką nie odstawał on od budowanego obok przedszkola.

Dodaj komentarz

Dobra wiadomość dla miłośników rekreacji. Już wkrótce na terenie gminy Szczytno pojawi się nowy pomost i boisko do gry w piłę plażową.

Dodaj komentarz

Ponad 20 najmłodszych ochotników z jednostki OSP w Gawrzyjałkach złożyło ślubowanie. Zaraz potem pasowania ich na strażaków drużyny dziecięcej i młodzieżowej dokonał komendant powiatowy PSP, a starosta i wójt wręczyli legitymacje członkowskie.

Dodaj komentarz

Mirosław Mierzejewski z Sasku Małego, Adolf Pasztaleniec z Trelkowa i Zbigniew Wiszniewski z Lipowej Góry Zachodniej to kolejni finaliści Plebiscytu na Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego organizowanego przez redakcję „Kurka Mazurskiego” i Starostwo Powiatowe. Sołectwo, którego przedstawiciel zajmie I miejsce, otrzyma w nagrodę 3 tys. zł, II miejsce – 2 tys. zł, III miejsce – 1 tys. złotych.

Dodaj komentarz