Dziś, w siedzibie Fundacji „Kreolia” - Kraina Kreatywności w Jerutkach, poznamy wyniki XV edycji Plebiscytu na Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego. W tym roku do naszej redakcji wpłynęła rekordowa liczba głosów.

Wielkimi krokami zbliża się finał Plebiscytu na Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego. W tym tygodniu prezentujemy już ostatnich finalistów, którymi są Jerzy Bałdyga z Występu i Mirosław Świder z Radostowa. Uroczyste ogłoszenie wyników odbędzie się już 7 lipca. Nagrodę główną, 3 tys. zł, otrzyma od starosty sołectwo, którego reprezentant zajmie I miejsce.

Wielkimi krokami zbliża się termin zakończenia głosowania w Plebiscycie na Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego organizowanego przez redakcję „Kurka Mazurskiego” i Starostwo Powiatowe w Szczytnie. Sołectwo, którego reprezentant zajmie I miejsce, otrzyma w nagrodę od starosty 3 tys. zł, II miejsce jest premiowane kwotą 2 tys. zł, a III – 1 tys. złotych. W tym tygodniu prezentujemy kolejnych finalistów. Są to panie sołtys z gminy Wielbark – Katarzyna Jarząbek z Baranowa i Krystyna Szewczyk z Wesołowa.

Plebiscyt na Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego powoli dobiega końca. Ci, którzy chcą oddać głosy na sołtysów z finałowej piętnastki, powinni się pospieszyć. W tym tygodniu prezentujemy troje finalistów z gminy Szczytno – Katarzynę Grudzińską z Nowin, Adolfa Pasztaleńca z Trelkowa i Mirosława Mierzejewskiego z Sasku Małego.

W tym tygodniu prezentujemy dwie wyjątkowe kandydatki do tytułu Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego. Dlaczego? Otóż obie panie mają już na koncie po jednej wygranej w naszym Plebiscycie. Elżbieta Jabłonowska z Jerut i Beata Nikołajuk z Kolonii na pierwszym stopniu plebiscytowego podium stawały odpowiednio w 2020 i 2021 r. Czy któraś z nich powtórzy ten wyczyn?

Trwa II etap Plebiscytu na Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego. Sołectwo, którego przedstawiciel zajmie I miejsce, otrzyma w nagrodę od starosty 3 tys. zł, II miejsce jest premiowane kwotą 2 tys. zł, a III – 1 tys. złotych. W tym tygodniu prezentujemy kolejnych finalistów. Są nimi panie sołtys z gminy Pasym – Jolanta Augustowska z Narajt i Olga Janowska z Dźwiersztyn.

Głosowanie w II etapie Plebiscytu na Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego już trwa. Przypominamy, że sołectwo, którego przedstawiciel zajmie I miejsce, otrzyma w nagrodę od starosty Jarosława Matłacha 3 tys. zł, II miejsce jest premiowane kwotą 2 tys. zł, a III miejsce – 1 tys. złotych. W tym tygodniu prezentujemy kolejnych finalistów. Są to panie sołtys z gminy Jedwabno – Halina Jaśniewicz i Elżbieta Pałasz.

Trwa już II etap Plebiscytu na Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego organizowanego przez redakcję „Kurka Mazurskiego” i Starostwo Powiatowe. Sołectwo, którego przedstawiciel zajmie I miejsce, otrzyma w nagrodę od starosty 3 tys. zł, II miejsce jest premiowane kwotą 2 tys. zł, a III miejsce – 1 tys. złotych. W tym tygodniu rozpoczynamy prezentację naszych finalistów. Są to dwie panie sołtys z gminy Dźwierzuty – Bogumiła Tabaka z Linowa i Katarzyna Szynkiewicz z Łupowa.