Gry, zabawy, konkursy i wieńcząca je wspólna biesiada uczestników zmagań towarzyszyły Eko-Piknikowi zorganizowanemu przez Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Wsi Rekownica.

Dodaj komentarz

Wygląda na to, że zaplanowane na najbliższy piątek wybory sołtysa Jedwabna dostarczą mieszkańcom wiele emocji. Swój start zapowiedziała była kandydatka na wójta gminy Aleksandra Kurzeja, która za rywalkę będzie miała dotychczasową sołtys Elżbietę Pałasz.

Dodaj komentarz

Maciej Rokus, człowiek o wielu talentach, wciąż nie przestaje zaskakiwać kolejnymi pomysłami.

Dodaj komentarz

- W związku z jej odejściem w naszym urzędzie nastąpi epokowa zmiana – mówi wójt gminy Jedwabno Sławomir Ambroziak o Jolancie Drężek. Po 42 latach pracy długoletnia sekretarz gminy przechodzi na emeryturę. W Jedwabnie „przeżyła” jednego naczelnika i trzech wójtów.

Dodaj komentarz

W Jedwabnie odbyła się kolejna edycja dorocznego Powiatowego Konkursu Piosenki Miłosnej „Kochać, jak to łatwo wyśpiewać”. W tym roku do rywalizacji przystąpiło 90 wykonawców, którymi byli uczniowie szkół podstawowych oraz przedszkolaki.

Dodaj komentarz

Marszałek województwa Marcin Kuchciński podpisał w poniedziałek umowy na dofinansowanie zadań z zakresu ochrony przeciwpożarowej.

Dodaj komentarz

„Bajowa Akademia” - taką nazwę ma nosić żłobek w Jedwabnie. Wniosek o jego dofinansowanie już został złożony. - To jeden z instrumentów przeciwdziałających wyludnianiu się gminy – mówi wójt Sławomir Ambroziak, który w kampanii wyborczej obiecał mieszkańcom realizację tej inwestycji. Miejsce w nowej placówce ma znaleźć 24 dzieci.

Dodaj komentarz

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Jedwabnie w maju wzięli udział w akcji „Ogólnopolskie Wybory Książek” i wybrali książki, które najbardziej podobały im się w ostatnim czasie.

Dodaj komentarz

Na początku tego tygodnia rozpoczęły się wybory sołtysów w gminie Jedwabno. Pierwszymi sołectwami, w których zapadły rozstrzygnięcia były Nowy Dwór i Witowo.

Dodaj komentarz

W miniony piątek w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jedwabnie odbyło się spotkanie z Adrianną Trzepiotą, pisarką a zarazem dyrektorką Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczytnie.

Dodaj komentarz

Gmina Jedwabno, choć najmniejsza w powiecie, w nowej kadencji samorządu będzie miała aż dwoje reprezentantów w Radzie Powiatu. Są to doświadczona już w tym gremium Jolanta Drężek i debiutant, zaledwie 20-letni Michał Wojciechowski. Ten drugi zapowiada, że w centrum jego zainteresowania znajdzie się m.in. stan dróg powiatowych, bo, jak zauważa, ich zimowe utrzymanie pozostawia wiele do życzenia, co przekłada się na bezpieczeństwo mieszkańców.

Dodaj komentarz

Poniedziałek był niebezpiecznym dniem na drogach. W gminie Jedwabno doszło do dwóch kolizji, w tym jednej z udziałem busa przewożącego siedmioro pasażerów.

Dodaj komentarz

Rada Gminy Jedwabno, jako pierwsza w powiecie, zainaugurowała nową kadencję samorządu. W trakcie uroczystej sesji wójt Sławomir Ambroziak wyraził nadzieję, że panująca tego dnia słoneczna i ciepła aura będzie dobrym zwiastunem na najbliższe pięć lat. Jednak głosowanie nad wyborem przewodniczęgo rady pokazało, że jeśli chodzi o relacje w samej radzie, może nie być już tak sielankowo jak dotychczas.

Dodaj komentarz

Elżbieta Brzóska jest jedną z niewielu przewodniczących rad w powiecie szczycieńskim, którzy po kwietniowych wyborach zachowali tę funkcję. Nie podzieliła losu swoich kolegów z Wielbarka, Świętajna, Dźwierzut i Rozóg, którym mieszkańcy nie przedłużyli mandatów na kolejną kadencję. Jej wybór na szefową rady nie był jednak jednogłośny.

Dodaj komentarz

O takich prezentach z okazji Dnia Strażaka ochotnicy z Szuci mogli dotąd tylko pomarzyć. W minioną sobotę miało miejsce uroczyste otwarcie ich nowej remizy. Jednostka doczekała się również sztandaru, a Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza – własnego proporca.

Dodaj komentarz

Psy z przytuliska w Jedwabnie niebawem zyskają nowe miejsce, w którym będą czekać na adopcje. W sąsiedztwie PSZOK-u staną zamówione już przez gminę kojce, pojawi się też przestrzeń do zabawy oraz spacerów na łonie przyrody. Teren zostanie ogrodzony i utwardzony.

Dodaj komentarz

Sąd Okręgowy w Olsztynie zasądził 700 tys. zł odszkodowania od Skarbu Państwa na rzecz Agnes Trawny, dawnej właścicielki gruntów w Nartach i Witówku. Kobieta pod koniec lat 70. ubiegłego wieku wyjechała do Niemiec, pozostawiając w Polsce swoje nieruchomości.

Dodaj komentarz

Sławomir Ambroziak wyraźnie pokonał swoją jedyną rywalkę

Dodaj komentarz

Już nie 400 a 600 zł wynosić będzie stypendium przyznawane uzdolnionym uczniom z gminy Jedwabno przez wójta. - Inflacja robi swoje – tłumaczy wójt Ambroziak.

Dodaj komentarz

Trwa I etap Plebiscytu „Kurka Mazurskiego” i Starostwa Powiatowego na Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego. Sołectwo, którego przedstawiciel zajmie I miejsce, otrzyma w nagrodę 4 tys. zł, II miejsce jest premiowane kwotą 3 tys. zł, a III miejsce – 2 tys. złotych. W tym tygodniu zachęcamy do głosowania na sołtysów z gminy Jedwabno. W tym gronie jest Edyta Szymańska z Szuci, która sołtysowanie ma zapisane w genach.

Dodaj komentarz