W niedzielę w parku w Jedwabnie odbył się VI Festiwal Folklorystyczny. Miłośników kultury ludowej nie przestraszył nawet padający tego dnia deszcz. Ci, którzy wzięli udział w wydarzeniu organizowanym przez Stowarzyszenie Kulturalne „Tanecznik” nie żałowali – na scenie wystąpiły zespoły z różnych stron Polski – z Warmii, Kurpiowszczyzny, Pomorza i Kujaw, prezentując nie tylko pieśni i tańce swoich regionów, ale też przepiękne ludowe stroje.

Dodaj komentarz

Festiwal Folklorystyczny wraca po pandemicznej przerwie do Jedwabna. Już w najbliższą niedzielę w miejscowym parku będzie można posłuchać zespołów z różnych regionów kraju, zakupić wyroby rękodzielników, spróbować swojskiej kuchni oraz wziąć udział w warsztatach m.in. wykonywania warmińskich czepców.

Dodaj komentarz

Gmina Jedwabno wyłoniła już przewoźników, którzy w nowym roku szkolnym będą dowozić uczniów zamieszkałych na jej terenie do Zespołu Szkół w Jedwabnie.

Dodaj komentarz

- Jeśli prawda o zbrodni na Wołyniu do świadomości narodu ukraińskiego się nie przebije, nie będzie możliwe porozumienie w budowaniu zdrowych relacji między naszymi narodami – mówiła podczas uroczystości w Jedwabnie Alina Kazimierczak, członek zarządu Patriotycznego Związku Organizacji Kresowych i Kombatanckich.

Dodaj komentarz

W gminie Jedwabno będzie funkcjonować Rada Seniorów. Zielone światło do jej powołania dali radni, ale kilkoro z nich miało wątpliwości. Większość jednak przekonał wójt, tłumacząc, że skutki utworzenia rady najbardziej odczuje nie kto inny, jak on.

Dodaj komentarz

Istnieje duża szansa na to, że przy sklepach znajdujących się przy nowo wyremontowanej drodze w Warchałach, pojawią się postulowane przez handlowców miejsca parkingowe. Taką wstępną deklarację złożył im dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Szczytnie, który wraz z wójtem wizytował teren. Jest jednak małe „ale” - parkingi mają być dzierżawione przez przedsiębiorców i to oni będą odpowiadać za to, co się na nich dzieje.

Dodaj komentarz

Właściciele sklepów i barów położonych przy oddanej właśnie do użytku promenadzie w Warchałach, zamiast cieszyć się z inwestycji, załamują ręce. Z powodu bezwzględnego zakazu zatrzymywania się, nie mogą stawać tu kierowcy chcący zrobić zakupy, ani też dostawcy przywożący towary. Lokalni przedsiębiorcy mają też wiele uwag do sposobu wykonania niespełna kilometrowego odcinka drogi, której przebudowa pochłonęła aż 3 mln złotych.

Dodaj komentarz

Bronisława i Józef Januszkiewiczowie z Jedwabna to prawdziwi rekordziści pod względem długości małżeńskiego stażu. W minionym tygodniu obchodzili 76-lecie ślubu. Z okazji jubileuszu życzenia złożyły im władze gminy na czele z wójtem Sławomirem Ambroziakiem.

Dodaj komentarz

Mieszkańcy Nowego Dworu, Witowa, Małszewa, Burdąga i Brajnik są praktycznie odcięci od świata z powodu braku połączeń autobusowych. Najbardziej z tego powodu cierpią osoby starsze, które aby dostać się do Jedwabna lub Szczytna muszą słono płacić za taksówkę.

Dodaj komentarz

W Jedwabnie dobiega końca budowa sześciu nowych przepompowni ścieków, które zastąpią stare i wysłużone przepompownie liczące już prawie 30 lat. - W ten sposób usuwamy jedną z głównych bolączek sieci kanalizacyjnej w naszej gminie – cieszy się wójt Sławomir Ambroziak.

Dodaj komentarz

W minioną sobotę w Parku Gminnym w Jedwabnie odbyły się uroczystości z okazji XXIV Warmińsko – Mazurskich Dni Rodziny. Tegoroczne hasło przewodnie tego wydarzenia to: „Rodzina z wartościami to silna rodzina”.

Dodaj komentarz

Tworzenie drewnianych rzeźb od lat jest pasją Zygmunta Głażewskiego z Kota. W jej realizacji nie przeszkadza mu nawet nie w pełni sprawna lewa ręka. Na swojej posesji i w domu pan Zygmunt ma prawdziwą galerię bajkowych postaci, ptaków oraz innych zwierząt. Swoich prac nie sprzedaje, ale chętnie rozdaje znajomym oraz turystom odwiedzającym wieś.

Dodaj komentarz

Długo oczekiwana przebudowa drogi prowadzącej do plaży w Warchałach, jednej z najbardziej obleganych w regionie mazurskim, jest już wreszcie zakończona. W czwartek z udziałem przedstawicieli władz rządowych i samorządowych dokonano jej uroczystego otwarcia.

Dodaj komentarz

Udało się wyłonić wykonawcę budowy kanalizacji sanitarnej za halą sportową w Jedwabnie, choć wzrost cen spowodował, że wartość kosztorysowa zadania zwiększyła się o 300 tys. złotych. Tymczasem w powtórzonym przetargu na budowę kanalizacji oraz wodociągu w Piduniu i Rekownicy jedyna zgłoszona oferta jest niższa niż za pierwszym razem zaledwie o … 1 grosz.

Dodaj komentarz

Plac targowy w Jedwabnie będzie bezpłatnie udostępniony do handlu rolnikom w piątki i soboty. Pozostali zapłacą według obowiązującej taryfy.

Dodaj komentarz

W niedzielę w Parku Gminnym w Jedwabnie odbył się Europejski Piknik Kulinarny z okazji 18. rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej. Lokalna społeczność postanowiła zadedykować obchody obywatelom Ukrainy goszczącym na terenie gminy.

Dodaj komentarz

Z tej inwestycji ucieszą się nie tylko mieszkańcy Warchał, ale i turyści licznie odwiedzający tę miejscowość w sezonie letnim. Droga wzdłuż obleganych w wakacje plaż jest już na ukończeniu.

Dodaj komentarz

Najnowszy film Jerzego Skolimowskiego pt. „Io” weźmie udział w konkursie głównym 75. Festiwalu Filmowego w Cannes. Międzynarodowa publiczność będzie mogła oglądać sceny nagrane m.in. na stadionie piłkarskim w Jedwabnie, gdzie jako statyści wystąpili mieszkańcy gminy, a nawet wójt Sławomir Ambroziak.

Dodaj komentarz

Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnie przygotował już kalendarz imprez na nadchodzący sezon letni. Jakie atrakcje czekają mieszkańców i turystów wypoczywających na terenie gminy?

Dodaj komentarz

Wpisanie do rejestru zabytków budynku dawnego szpitala w Jedwabnie, wywołuje ironiczne komentarze miejscowych samorządowców. Wójt Ambroziak zachęca turystów do jego zwiedzania w nadchodzącym sezonie letnim. Z kolei przewodnicząca rady Elżbieta Brzóska ma nadzieję, że zainteresowanie obiektem wpłynie na wojewodę, aby ten pomógł w jego renowacji.

Dodaj komentarz