Po wakacjach zmienią się dyrektorzy szkół podstawowych w Tylkowie i Gromie.

Dodaj komentarz

Burmistrz Pasymia Marcin Nowociński odwołał Rady Nadzorcze dwóch spółek komunalnych – Eko Pasym i ZGKiM. Na funkcje ich prezesa rekomendował powracającą do pracy w pasymskim samorządzie Barbarę Trusewicz. Swoją decyzję włodarz uzasadnia trudną sytuacją finansową spółek, a zwłaszcza sięgającą ponad 1 mln zł stratą. Odwołany prezes Ireneusz Rosik uważa, że to tylko pretekst. - Chodzi o zwolnienie miejsca osobie, która czeka w kolejce – mówi.

Dodaj komentarz

Mieszkańców gminy Pasym czeka horrendalna podwyżka stawki za odprowadzanie ścieków. Wody Polskie ustaliły ją w wysokości 14,53 zł/m3. Podczas majowej sesji radni, na wniosek burmistrza Nowocińskiego, zgodzili się, aby do tej kwoty dopłacać 5,43 zł, ale nadal skala podwyżki jest ogromna. Zdaniem włodarza, to skutek obarczenia Zakładu Gospodarki Komunalnej kosztami budowy nowej oczyszczalni ścieków oraz zaciągnięciem na ten cel kredytu.

Dodaj komentarz

Ustalenie poborów burmistrza znalazło się w programie obradującej w ubiegłym tygodniu sesji Rady Miejskiej w Pasymiu. Nowy włodarz Marcin Nowociński zapewniał zebranych, że nie przyszedł tu dla pieniędzy, tylko ciężkiej pracy.

Dodaj komentarz

Po niespełna roku przerwy, do pracy w Urzędzie Miejskim w Pasymiu wraca Monika Trusewicz. Tym razem obejmie stanowisko Skarbnika Miasta, zastępując Jolantę Obidzińską.

Dodaj komentarz

Doroczny Rajd Rowerowy „Odjazdowy Bibliotekarz” zgromadził rekordową liczbę miłośników książek. W tym roku metą było Leśnictwo Wykno, gdzie na uczestników czekał piknik z atrakcjami.

Dodaj komentarz

Rozmowa z radną powiatową Barbarą Trusewicz, byłą wicewójt i sekretarz Gminy Dźwierzuty

Dodaj komentarz

W Narajtach odbyły się Gminne Dni Rodziny. Ta doroczna impreza organizowana co roku w innym sołectwie tym razem miała szczególny charakter. W jej trakcie zbierano pieniądze na wsparcie zmagającej się z ciężką chorobą mieszkanki Pasymia. - Liczba darczyńców i zaangażowanie naszej społeczności przerosły wszelkie oczekiwania – mówi koordynatorka wydarzenia, kierownik Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pasymiu Sylwia Jankowska.

Dodaj komentarz

- Pasym się uwstecznił – uważa Lucyna Kobylińska, a Wiesław Nosowicz przekonuje, że żadne zmiany nie były potrzebne. Byli burmistrzowie, którzy uczestniczyli w zaprzysiężeniu swojego następcy mają całkowicie odmienne zdania na temat dorobku odchodzącego włodarza.

Dodaj komentarz

Rada Miejska w Pasymiu zebrała się na pierwszym w tej kadencji posiedzeniu. Obecni na nim byli także wszyscy dotychczasowi burmistrzowie Pasymia piastujący ten urząd od początku istnienia samorządu.

Dodaj komentarz

Rozmowa z burmistrzem Pasymia Cezarym Łachmańskim

Dodaj komentarz

Marcin Nowociński będzie nowym burmistrzem Pasymia. Już w pierwszej turze pokonał rządzącego gminą od ponad dziewięciu lat Cezarego Łachmańskiego. Zwycięzca zapowiada zmiany kadrowe w urzędzie, w tym likwidację stanowiska zastępcy skarbnika. Chce też, aby do pasymskiego ratusza wróciła obecna sekretarz gminy Dźwierzuty, szefowa jego kampanii Barbara Trusewicz.

Dodaj komentarz

Budowa nowej oczyszczalni ścieków to, zdaniem burmistrza Cezarego Łachmańskiego, najważniejsza inwestycja zrealizowana w gminie Pasym w mijającej kadencji. - Był to bardzo dobry okres dla naszego samorządu, a tym samym mieszkańców w zakresie poprawy jakości życia – podsumowywał włodarz.

Dodaj komentarz

Wybieramy Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego. Sołectwo, którego przedstawiciel zajmie w nim I miejsce, otrzyma w nagrodę od starosty 4 tys. zł, II miejsce jest premiowane kwotą 3 tys. zł, a III – 2 tys. złotych. W tym tygodniu zachęcamy do oddawania głosów na sołtysów z gminy Pasym. Jedną z nich jest Anna Dębek z Ruska Wielkiego.

Dodaj komentarz

Na terenie prywatnych działek w Leleszkach i Rudziskach Pasymskich doszło do masowej wycinki drzew. Jej skala zaniepokoiła mieszkańców, którzy zaalarmowali władze gminy. Burmistrz Cezary Łachmański wszczął postępowanie administracyjne w związku z usunięciem drzew bez zgłoszenia. Jego efektem było nałożenie na właścicieli kary finansowej, jednak ci odwołali się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego.

Dodaj komentarz

Reprezentacja Polski zdobyła tytuł Mistrza Europy Masters w lekkiej atletyce w biegu przełajowym na 8 km w kategorii wiekowej M45. W jej barwach wystąpił Maciej Wojciechowski z Akademii Policji w Szczytnie.

Dodaj komentarz

Nieco ponad 2 mln zł pochłonie budowa ul. Kajki w Pasymiu. Przetarg na wykonanie zadania wygrała firma KATOPI z Olsztyna.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Do mieszkańców m.in. gminy Pasym w ostatnim czasie trafiają powiadomienia o rzekomej konieczności wymiany starych pieców na ekologiczne źródła ogrzewania. Jednocześnie ich autorzy oferują pomoc w otrzymaniu dotacji na ten cel, podszywając się pod pracowników urzędu. Burmistrz Łachmański ostrzega, że za tymi działaniami mogą kryć się oszuści.

Dodaj komentarz

Choć od odwołania Arkadiusza Młyńczaka ze stanowiska skarbnika Urzędu Miasta i Gminy Pasym i ponownego zatrudnienia go na stanowisku zastępcy skarbnika minęło już osiem miesięcy, sprawa ta wciąż budzi żywe emocje. Ostatnio z interpelacją dotyczącą uposażeń Młyńczaka wystąpił radny Bogusław Piotrowski. Chciał się dowiedzieć m.in., jaką pensję pobiera były skarbnik i jaka była wysokość ekwiwalentu wypłaconego mu za zaległy urlop.

Dodaj komentarz