Wszyscy dotychczasowi włodarze z powiatu szczycieńskiego walczą o zachowanie swoich funkcji. Komu ta sztuka się uda, a kto będzie musiał szukać sobie innego zajęcia? Tego dowiemy się już za kilka dni.

Dodaj komentarz

Opiekunka socjalna uratowała życie starszemu, schorowanemu małżeństwu z Tylkowa, kiedy w zamieszkiwanym przez nie domu wybuchł pożar. - Jestem pod wrażeniem bohaterstwa tej pani – mówi burmistrz Pasymia Cezary Łachmański.

Dodaj komentarz

W niedzielne popołudnie w pustostanie na rogu ulic Poznańskiej i Konopnickiej wybuchł pożar. W czasie akcji gaśniczej strażacy znaleźli tam dwa zwęglone ciała. Ofiary to 48-letnia kobieta oraz 39-letni mężczyzna. Zmarli byli dobrze znani strażnikom miejskim, głównie z powodu nadużywania alkoholu i nieunormowanego trybu życia.

Dodaj komentarz

Bardzo słabo samorządy powiatu szczycieńskiego korzystały w mijającej kadencji ze środków unijnych. Wręcz fatalnie pod tym względem wypadło Szczytno, zajmując w gronie miast powiatowych przedostatnie miejsce w województwie. Z kolei powiat szczycieński wśród swoich odpowiedników w regionie jest na miejscu piątym od końca.

Dodaj komentarz

Wybory samorządowe tuż – tuż. Wprowadzone w Kodeksie wyborczym zmiany powodują, że będą się one różnić od poprzednich. Jedną z najważniejszych nowości jest powołanie dwóch komisji. W Szczytnie kandydatów do zasiadania w nich nie brakowało. Okazuje się jednak, że teraz część członków z tego rezygnuje. - To bardzo nieodpowiedzialne zachowanie – ocenia sekretarz miasta Lucjan Wołos.

Dodaj komentarz

- To była najlepsza kadencja w historii powiatu szczycieńskiego – tak starosta Jarosław Matłach podsumowywał mijające cztery lata działalności samorządu powiatowego. Tej opinii nie podziela radny Henryk Żuchowski. Wytykał on obecnym władzom, że powiat się nie rozwija i coraz bardziej wyludnia.

Dodaj komentarz

W ręce funkcjonariuszy pasymskiego posterunku straży rybackiej wpadł „Czerwony październik”. Nie był to jednak atomowy radziecki okręt podwodny ze znanego filmu, lecz znacznie mniej skomplikowana jednostka pływająca wykorzystywana przez kłusowników do nielegalnych połowów ryb.

Dodaj komentarz

Radni powiatowi zdecydowali o przekazaniu Środowiskowemu Domowi Samopomocy w Dźwierzutach wyposażenia oraz samochodu do transportu osób niepełnosprawnych. Do tej pory były one na stanie placówki w Sąpłatach.

Dodaj komentarz

Jubileusze 65-lecia i 50-lecia małżeństwa świętowały trzy pary z gminy Jedwabno.

Dodaj komentarz

Każdy powinien w życiu napisać przynajmniej jedną książkę – uważa Leszek Mierzejewski, którego już ósma powieść ukazała się właśnie na rynku.

Dodaj komentarz

W Urzędzie Gminy w Dźwierzutach obchodzono uroczyście jubileusze długoletniego pożycia małżeńskiego.

Dodaj komentarz

W minioną niedzielę w Olszynach miało miejsce uroczyste otwarcie nowo wybudowanego budynku siłowni z zapleczem socjalnym dla zawodników trenujących w Gminnym Klubie Sportowym GKS Szczytno.

Dodaj komentarz

W Rumach pamiętają o świętym Janie Pawle II. Można się było o tym przekonać przy okazji obchodzonego tegorocznego Dnia Papieskiego.

Dodaj komentarz

Mirosława D., właścicielka przychodni zdrowia i jednocześnie prezes zarządu stowarzyszenia „Promyk” w Szczytnie, świadczącego usługi medyczne, usłyszała od olsztyńskiej prokuratury zarzuty korupcyjne. W toku śledztwa prowadzonego przez białostocką delegaturę CBA przedstawiono je także urzędniczce Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia odpowiedzialnej m.in. za kontraktowanie świadczeń medycznych. - To z pewnością efekt jakiegoś donosu – komentuje jeden z członków zarządu stowarzyszenia „Promyk”.

Dodaj komentarz

Niepubliczne Przedszkole „Pod Topolą” jest kolejną placówką, która ubiega się o wypłatę źle naliczonej przez miasto dotacji. Na razie ani jego dyrekcja, ani władze nie ujawniają, o jaką chodzi kwotę. Część radnych obawia się, że sprawa wypłynie dopiero po wyborach. Wtedy przed problemem znalezienia w budżecie należnych placówce środków stanie nowa rada, a niewykluczone, że także i burmistrz.

Dodaj komentarz

Janusz Pabich uważa, że jego następczyni na stanowisku wójta szuka na niego haków. Temu m. in. celowi ma służyć zatrudnienie przez Urząd Gminy dodatkowego prawnika.

Dodaj komentarz

Zakład Gospodarki Komunalnej w Szczytnie od lat boryka się z dłużnikami, którzy zalegają z opłatą czynszów. Ściąganie zasądzonych należności przez komornika nie zawsze daje pożądane efekty, a do tego procedury są długotrwałe i kosztowne. Sytuacji nie poprawiło również wprowadzenie programu 500 +, choć dyrektor ZGK miał nadzieję, że dzięki niemu część dłużników spłaci wreszcie swoje zobowiązania.

Dodaj komentarz

Rosnąca liczba odprawionych pasażerów nie przekłada się na lepszy bilans finansowy lotniska w Szymanach.

Dodaj komentarz

Trwa rozbudowa Szpitala Powiatowego w Szczytnie. W listopadzie nowe skrzydło ma osiągnąć stan surowy zamknięty. Obecnie gotowy jest już parter. Jak podkreśla dyrektor Beata Kostrzewa, inwestycja to pierwszy krok do tego, aby poszerzyć zakres świadczonych przez placówkę usług medycznych, m.in. o wszczepianie endoprotez.

Dodaj komentarz

W minionym tygodniu odbyła się ostatnia w mijającej kadencji sesja Rady Miejskiej w Szczytnie. Za największe wyzwania, przed którymi stanął samorząd w tym czasie, burmistrz Danuta Górska uznała dwie, następujące niemal tuż po sobie, reformy oświaty. Wszyscy radni otrzymali od niej i od przewodniczącego rady Mariusza Pardy drobne upominki.

Dodaj komentarz