Rusza budowa parkingu przy szczycieńskim cmentarzu komunalnym. Władze miasta chcą, aby wraz z zakończeniem inwestycji poprawiła się także estetyka tego miejsca. Służyć temu ma budowa nowych kiosków, w których sprzedawcy zniczy i kwiatów mogliby prowadzić swoją działalność. Główni zainteresowani pomysł chwalą, ale zastrzegają, że trzeba jeszcze popracować nad szczegółami.

Dodaj komentarz

Czy Arkadiusz Leska odejdzie ze stanowiska dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu w Szczytnie? Wiele na to wskazuje, choć formalnie rezygnacji jeszcze nie złożył. O swoich zamiarach poinformował już burmistrza Stefana Ochmana, a na razie przebywa na urlopie.

Dodaj komentarz

Zaproponowana przez wójta stawka ekwiwalentu za udział strażaków ochotników w akcjach ratowniczych została odrzucona. - To kwota głodowa – uważa prezes OSP Dźwierzuty Adam Maliński i dziękuje radnym za zdrowy rozsądek.

Dodaj komentarz

W minionym tygodniu odbyła się inauguracja nowego połączenia czarterowego z lotniska w Szymanach do albańskiej Tirany.

Dodaj komentarz

Środowiskowy Dom Samopomocy w Szczytnie istnieje już dwadzieścia lat. Była to pierwsza tego typu placówka w powiecie szczycieńskim. Z okazji jubileuszu w Miejskim Domu Kultury w Szczytnie odbyła się uroczystość, podczas której uczestnicy zaprezentowali swoje umiejętności, talenty i pasje.

Dodaj komentarz

Najwyższa stopa bezrobocia w powiecie szczycieńskim jest obecnie w gminie Jedwabno, a najniższa – gminie Rozogi. Niepewna sytuacja panuje w szczycieńskim zakładzie FM Bravo, który w ubiegłym roku zwolnił blisko 80 osób i ogłosił upadłość, a teraz ma się przebranżowić. O tym m.in. dyskutowano podczas pierwszego w nowej kadencji posiedzenia Powiatowej Rady Rynku Pracy.

Dodaj komentarz

Rodziny zastępcze otaczają troską i opieką dzieci, które z różnych przyczyn zostały odebrane biologicznym rodzicom. Dają im poczucie bezpieczeństwa, miłość oraz ciepło, których nie zaznały w swoich rodzinnych domach. Okazją do podziękowania rodzicom zastępczym była II Gala Rodzicielstwa Zastępczego, która odbyła się w Jerutkach. Nie zabrakło na niej wzruszeń i łez.

Dodaj komentarz

Zarząd województwa zdecydował o przyznaniu prawie pół miliona złotych dotacji Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie. Najwięcej z tej puli, bo aż 400 tys. zł, trafi do Muzeum Mazurskiego w Szczytnie. Środki posłużą do wykonania dokumentacji przygotowawczej, niezbędnej do złożenia wniosku o dofinansowanie adaptacji budynku na ul. Kasprowicza na nową siedzibę placówki.

Dodaj komentarz

Gmina Szczytno otrzymała już zielone światło do podjęcia działań zmierzających do wydania decyzji środowiskowej dla budowy obwodnicy Szczytna. Rekomendowanym przez GDDKiA jest wariant 3, czyli ten, za którym opowiada się większość mieszkańców i władze samorządowe.

Dodaj komentarz

Z dekanatem Rozogi żegna się proboszcz ks. Krzysztof Salamon, a z dekanatu Szczytno odchodzą księża: Daniel Bojarski,  Marek Sowiński i  dr Jacek Możejko.

Dodaj komentarz

Gry, zabawy, konkursy i wieńcząca je wspólna biesiada uczestników zmagań towarzyszyły Eko-Piknikowi zorganizowanemu przez Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Wsi Rekownica.

Dodaj komentarz

Postawiony 2,5 roku temu nadajnik GSM w Lipowcu zostanie wreszcie uruchomiony. Tak zapowiedział niedawno operator P4 Play.

Dodaj komentarz

W najbliższą niedzielę w obu dźwierzuckich kościołach – ewangelickim i katolickim odsłonięte zostaną tablice poświęcone dwóm zasłużonym dla lokalnej społeczności duchownym. Pierwsza upamiętni żyjącego w XVIII w. mazurskiego kaznodzieję ks. Johanna Samuela Gregoroviusa, druga – bojownika o polskość w okresie plebiscytowym, ks. Józefa Palmowskiego.

Dodaj komentarz

Do końca czerwca powinniśmy poznać wykonawcę pierwszego etapu modernizacji oczyszczalni ścieków w Świętajnie. Chociaż termin nadsyłania ofert upłynął dwa miesiące temu, wciąż jeszcze trwa procedura związana z wyłonieniem firmy, której gmina Świętajno zleci realizację jednej z największych w tym roku inwestycji na swoim terenie.

Dodaj komentarz

„Będziemy dbać o dobre imię szkoły i stać na straży wartości wpisanych na sztandarze – Bóg, Honor, Nauka, Ojczyzna”. Takie m. in. zobowiązanie złożyli uczniowie szkoły w Szymanach, przejmując z rąk dyrektor Ireny Dzierlatki nadany szkole sztandar.

Dodaj komentarz

Bogumiła Tabaka z Linowa i Małgorzata Poździał z Rańska to dwie pierwsze finalistki tegorocznej edycji Plebiscytu na Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego. W tym tygodniu drukujemy pierwszy kupon II etapu i zaczynamy głosowanie. Sołectwo, którego przedstawiciel uzyska najwięcej głosów, otrzyma od starosty nagrodę w wysokości 4 tys. zł, drugie miejsce jest premiowane kwotą 3 tys. zł, a trzecie – 2 tys. złotych.

Dodaj komentarz

Wybory sołtysów w największej gminie powiatu dobiegły końca. Ostatnie spotkania wyborcze odbyły się w Czarkowym Grądzie, Olszynach, Wałach i Lipowcu.

Dodaj komentarz

Wygląda na to, że zaplanowane na najbliższy piątek wybory sołtysa Jedwabna dostarczą mieszkańcom wiele emocji. Swój start zapowiedziała była kandydatka na wójta gminy Aleksandra Kurzeja, która za rywalkę będzie miała dotychczasową sołtys Elżbietę Pałasz.

Dodaj komentarz

Maciej Rokus, człowiek o wielu talentach, wciąż nie przestaje zaskakiwać kolejnymi pomysłami.

Dodaj komentarz

Zofia Kisicka i Alicja Wierzchołowska, uczennice Szkoły Podstawowej nr 6 w Szczytnie, zdobyły wyróżnienia w XIII Konkursie Plastycznym „Piękno drzemiące w wulkanach”.

Dodaj komentarz