Odwiedzanie mieszkańców w ich domach to gwarancja dobrego wyniku i zwycięstwa w wyborach. Tak uważają wójtowie Rozóg i Jedwabna, którzy już wizytują poszczególne sołectwa, chodząc od domu do domu.

Dodaj komentarz

Walka komitetów wyborczych burmistrza Cezarego Łachmańskiego i jego rywala Marcina Nowocińskiego nabiera rumieńców, ale też nie jest pozbawiona wątków humorystycznych. Tym razem spór przeniósł się do mediów społecznościowych i dotyczy wydawania przez obecnego włodarza środków na promocję gminy. Jednym z argumentów przemawiających za tym, że nie są one wykorzystywane właściwie, stał się zakup … nożyczek do przecinania wstęg.

Dodaj komentarz

Ryszard Mróz będzie walczył o fotel burmistrza Wielbarka. To lokalny biznesmen i społecznik, znany m.in. z działalności w Stowarzyszeniu Miłośników Ziemi Wielbarskiej. Wśród największych wyzwań, które stoją przed Wielbarkiem wymienia te, które wiążą się z powstaniem w tej miejscowości jednostki wojskowej. W planach ma budowę nowego domu kultury, basenu oraz ścieżek rowerowych łączących stolicę gminy z sąsiednimi miejscowościami.

Dodaj komentarz

- Nazywanie zrewitalizowanych ruin zamkiem jest mylące – przekonuje radny Zbigniew Orzoł, powołując się na swoje rozmowy z turystami, którzy w sezonie odwiedzają Szczytno. Tu jednak nie ma zgody między szczycieńskimi samorządowcami, bo niedawno radny Mariusz Pardo protestował przeciw określaniu pozostałości średniowiecznej budowli mianem ruin.

Dodaj komentarz

W przestrzeni publicznej przybywa plakatów wyborczych i banerów z wizerunkami kandydatów. Nierzadko spoglądają oni na nas z miejsc, co do których pojawiają się wątpliwości, czy aby na pewno materiały te mogą się tam znajdować. Wszystko zależy tu od zgody zarządcy danej nieruchomości. Przykładowo, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Odrodzenie” daje komitetom dużą swobodę, choć stawia pewne warunki.

Dodaj komentarz

Kosztem blisko 5 mln zł w Michałkach powstanie sieć kanalizacji sanitarnej. To jednak nie koniec, bo w kolejce na podobne inwestycje czekają już Leleszki i Grom.

Dodaj komentarz

Radny miejski i naczelnik wydziału promocji w Starostwie Powiatowym Rafał Kiersikowski został pełnomocnikiem wojewody do spraw rolnictwa i wsi. - Dużo osób mnie pyta, czy mi gratulować, czy współczuć, ale przychodzi w życiu taki moment, że trzeba wyjść ze strefy komfortu – mówi, nawiązując do trwających w całym kraju rolniczych protestów.

Dodaj komentarz

- Tutaj wiem, jaki jest dzień tygodnia, czuję, jak płyną miesiące i zmieniają się pory roku – mówi Marta Chechelska, która z Krakowa przeprowadziła się do Szczytna. Po dwudziestu latach intensywnego życia zawodowego w stolicy Małopolski docenia uroki małego miasteczka, dostrzegając jego zalety niezauważalne dla ludzi mieszkających tu od urodzenia. „Kurkowi” opowiada o tym, co ją w Szczytnie zaskakuje i jakie są różnice między Mazurami a Małopolską.

Dodaj komentarz

Miasto Szczytno jest obecnie zadłużone na blisko 35 mln złotych. Spłata zaciągniętych w ostatnich latach kredytów potrwać ma do 2034 roku, ale niewykluczone, że jeszcze się wydłuży. To, w jaki sposób rozłożono poszczególne raty, zastanawia część radnych. - Wygląda na to, że z roku na rok będziemy płacić coraz więcej – zauważa przewodnicząca komisji rewizyjnej Aleksandra Kobus – Drężek.

Dodaj komentarz

Kinga Deptuła, uczennica Zespołu Szkół nr 2 w Szczytnie została Mistrzynią Ortografii, pokonując czternaścioro innych uczestników organizowanego przez szczycieńskie starostwo konkursu sprawdzającego zasady poprawnej pisowni.

Dodaj komentarz

O zwycięstwie w konkursie zadecyduje pomysłowość i technika wykonania prac, a także walory artystyczne i estetyczne.

Dodaj komentarz

Pięć dróg w gminie Dźwierzuty doczeka się w najbliższych miesiącach przebudowy.

Dodaj komentarz

W Rozogach przy drodze krajowej nr 53 ponownie pojawiła się tymczasowa sygnalizacja świetlna, co oznacza, że znów na kilkusetmetrowym odcinku ruch odbywa się wahadłowo.

Dodaj komentarz

- Tylko czekać na nieszczęście – ostrzega przed zagrożeniem czyhającym na pieszych w Dźwierzutach sołtys Leszek Kalinowski.

Dodaj komentarz

Znane są już składy komisji wyborczych: terytorialnych powiatowej i gminnych. Do 8 marca jest czas na zgłaszanie osób do komisji obwodowych.

Dodaj komentarz

Burmistrz Krzysztof Mańkowski ogłosił konkursy na dyrektorów Szkoły Podstawowej nr 3 i Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2. Powodem jest zbliżający się koniec kadencji sprawujących obecnie te funkcje Grażyny Wrony – Janowskiej i Katarzyny Ulatowskiej.

Dodaj komentarz

Osoby z legitymacjami potwierdzającymi niepełnosprawność znów mają problemy ze wstępem na basen Akademii Policji w Szczytnie. - Jeszcze do niedawna mogły na niego wejść dwadzieścia cztery osoby, a ostatnio już tylko szesnaście – alarmuje radna Teresa Moczydłowska. Na tym nie koniec, bo uczelnia zgodziła się na wydanie im kart wstępu tylko do czerwca.

Dodaj komentarz

W Muzeum Mazurskim odbyło się spotkanie autorskie z Wiktorem Markiem Leykiem promujące jego najnowszą książkę „Dekada w polskiej YMCA”. Jej twórca wspominał lata swojej działalności w tej znanej światowej organizacji skupiającej chrześcijańską młodzież, a także postacie z nią związane. Nie zabrakło również wątków szczycieńskich.

Dodaj komentarz

Ponad czterdziestu śmiałków przystąpiło do II Miejskiego Dyktanda Ortograficznego, którego stawką, oprócz tytułu Mistrza Ortografii i Złotego Pióra, były także cenne nagrody rzeczowe. Z tekstem autorstwa dyrektor biblioteki Adrianny Trzepioty i pracownicy tej placówki Justyny Ignaczak najlepiej poradziła sobie mieszkanka Szczytna Mariola Karaś, z wykształcenia biolożka. Drugie miejsce zajął Rafał Bałdyga, a trzecie – Agnieszka Wysocka.

Dodaj komentarz

Gmina Jedwabno zacieśnia współpracę z Rejonem Wileńskim. Jej szczegóły ustalano podczas niedawnej wizyty gminnej delegacji na Litwie. Wójt Ambroziak już zaciera ręce, bo dzięki realizowanym w partnerstwie projektom dotyczącym wymiany kulturalnej i wyposażenia izby regionalnej, do jego samorządu może trafić pokaźne dofinansowanie. Wiele wskazuje na to, że uda się również wyremontować starą siedzibę Urzędu Gminy w Jedwabnie.

Dodaj komentarz