Szczycieńscy liderzy polityczni zapewniają, że śpią spokojnie. Nie obawiają się, że nowo powstała partia o sympatycznej nazwie „Wiosna” nie uszczupli im sympatyków. Czy na pewno?

Dodaj komentarz

Na plaży miejskiej już po raz czwarty odbył się Walentynkowy Piknik Morsów. Jego uczestnicy, wśród których nie brakowało osób spoza Szczytna i okolic, startowali w konkurencji nordic walking, a także biegu wokół dużego jeziora – zarówno indywidualnie, jak i w parach. Na koniec nie mogło zabraknąć wspólnej kąpieli w przeręblu.

Dodaj komentarz

Sprawa niedoszłej budowy Centrum Nauki InnoPolice wciąż budzi żywe emocje. Wyższa Szkoła Policji, która wcześniej współpracowała z samorządem miejskim przy realizacji projektu, dziś stanowczo się od niego odcina, twierdząc, że poprzednie władze Szczytna bez wiedzy uczelni wskazały ją jako partnera i nałożyły obowiązki daleko wykraczające poza charakter doradczy. Urzędnicy zaangażowani w przedsięwzięcie zaprzeczają.

Dodaj komentarz

Wstrzymanie inwestycji oraz ustalenie maksymalnych stawek podatków – m.in. takie działania będzie musiała podjąć gmina Jedwabno w związku z czekającą ją koniecznością zwrotu blisko 7 mln zł z odsetkami.

Dodaj komentarz

Większość samorządów dopiero co wprowadziła podwyżki stawek opłat za śmieci. Niewykluczone, że w najbliższym czasie czekają nas jednak kolejne. Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Olsztynie przygotowuje się do wprowadzenia cennika na odpady pozasystemowe, które są nagminnie mieszane z komunalnymi.

Dodaj komentarz

W rejonie ul. Klonowej w Szczytnie żyje kilkanaście bezpańskich kotów. W odróżnieniu od wielu swoich pobratymców, nie cierpią jednak głodu i zimna, ani nie są narażone na agresję ze strony ludzi. Zwierzaki mają tu ocieplone domki i są regularnie dokarmiane przez mieszkańców, w tym przez panią Zdzisławę, która z wielkim poświęceniem opiekuje się kotami, okazując im troskę i serce.

Dodaj komentarz

Prawdziwy zawrót głowy czeka radnych gminy Świętajno, którym przyjdzie decydować o wyborze metody ustalenia opłaty za wywóz odpadów. Wójt Alicja Kołakowska przedłożyła im do wyboru aż cztery warianty.

Dodaj komentarz

- Bezpieczeństwo to nie jest obszar, gdzie urzędnicy powinni szukać oszczędności – uważa sołtys Orzyn Wiesław Domalewski. Jego apel do starosty o zapewnienie dzieciom z gminy bezpiecznego przejazdu zlodowaciałą drogą przyniósł skutek.

Dodaj komentarz

Od nowego roku grono osób, którzy mogą korzystać z Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny znacznie się poszerzyło. Posiadanie jej jest coraz bardziej opłacalne. Daje bowiem prawo do różnego rodzaju zniżek w samorządowych i rządowych instytucjach oraz firmach.

Dodaj komentarz

Samorząd Szczytna rozważa zawarcie partnerstwa z miastem Batocina w Serbii. Niedawno udała się tam już nawet szczycieńska delegacja na czele z burmistrzem Krzysztofem Mańkowskim, aby rozmawiać na temat współpracy w dziedzinie sportu i edukacji, a także wspólnego pozyskiwania środków unijnych. Nie wszyscy jednak podchodzą do pomysłu entuzjastycznie.

Dodaj komentarz

Wieża ciśnień i budynek po szkole podstawowej w Pasymiu to dwie atrakcyjnie położone nieruchomości. Od kilku lat samorząd szuka chętnych na ich dzierżawę, ale bez większego powodzenia. Burmistrz Cezary Łachmański zapewnia, że jeśli to się nie uda, obiekty zagospodaruje miasto.

Dodaj komentarz

Czesław Lis przez kolejne pięć lat będzie stał na czele sołectwa Dąbrowy. To spore zaskoczenie, bo jeszcze niedawno publicznie zapowiadał, że kończąca się kadencja będzie dla niego ostatnią.

Dodaj komentarz

Dopiero za czwartym podejściem zgłosili się chętni na budowę zadaszenia nad sceną amfiteatru w Rozogach. Nie wiadomo jednak czy inwestycja dojdzie do skutku, bo najtańsza oferta jest blisko dwukrotnie większa od kwoty, którą gmina planowała wydać na jej realizację.

Dodaj komentarz

W Komendzie Powiatowej Policji w Szczytnie odbyła się odprawa podsumowująca miniony rok. Na zakończenie szczycieńscy stróże prawa otrzymali prezent – łódź motorową, która będzie służyć funkcjonariuszom pełniącym w sezonie letnim służbę na wodzie.

Dodaj komentarz

Już po raz czwarty w Szczytnie, a trzydziesty piąty na Warmii i Mazurach odbędą się Kaziuki Wilniuki. W tym roku na tradycyjnym święcie kultury kresowej będzie można obejrzeć występy zespołów z Wileńszczyzny oraz wziąć udział w jarmarku, na którym nie zabraknie rękodzieła, kresowych wydawnictw oraz regionalnych potraw.

Dodaj komentarz

Uczestnicy zajęć praktyczno – technicznych organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Świętajnie, przez ostatnie dwa tygodnie tworzyli karnawałowe piniaty, czyli specjalne kule wypełnione słodyczami.

Dodaj komentarz

W poniedziałek na jednej z posesji w Gromie wylądował helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Przyleciał po mieszkańca, który z podejrzeniem udaru miał być przetransportowany do szpitala w Olsztynie. Maszyna nie mogła jednak ruszyć z miejsca, bo w śmigło wkręciła się folia. Chorego musiała zabrać karetka.

Dodaj komentarz

Mimo zimy, prace przy rozbudowie szczycieńskiego szpitala idą pełną parą. Obecnie trwają już roboty wewnątrz dobudowanego do starej bryły skrzydła, gotowy jest także parking. Ekspresowe tempo prac to zasługa nowatorskiej technologii polegającej na wykorzystaniu prefabrykatów. Wykonawca zapowiada, że nowy obiekt będzie gotowy na przełomie sierpnia i września.

Dodaj komentarz

Zakończył się nabór wniosków do pierwszej edycji miejskiego programu „Czyste powietrze – warto dbać”, dzięki któremu mieszkańcy mogą uzyskać dofinansowanie do wymiany starych pieców na ekologiczne źródła ciepła. Najwięcej osób spośród ubiegających się o dotację, stawia na ogrzewanie gazowe.

Dodaj komentarz

Rozmowa z dyrektor szpitala Beatą Kostrzewą

Dodaj komentarz