Materiał informacyjny Ministerstwa Zdrowia

Do Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie trafiła najnowsza skoda octavia z napędem hybrydowym typu plug – in. To jedyny w województwie taki pojazd, spośród 32, które otrzymała ostatnio policja w kraju. Ich zakup w całości został sfinansowany z resortowego budżetu.

Dodaj komentarz

W Kasprach niemal doszczętnie spłonął dom, w którym mieszkało starsze małżeństwo wraz z dwoma dorosłymi synami. Rodzina straciła dach nad głową i cały dorobek życia. Przyczyną pożaru było podpalenie. Jego sprawca, 39-letni mieszkaniec Kętrzyna, w przeszłości był już karany za podobny czyn. Swoje zachowanie tłumaczył nieporozumieniem z domownikami.

Dodaj komentarz

Na początku tygodnia większość ratowników medycznych ze Szczytna poszła na zwolnienia lekarskie. Z czterech karetek zabezpieczających powiat, pozostały tylko dwie. To skutek trwającego już od wielu tygodni ogólnopolskiego protestu. - Dopóki nie dostanę środków z ministerstwa, nie mam z czego zapłacić ratownikom – rozkłada ręce dyrektor szczycieńskiego szpitala Beata Kostrzewa.

Dodaj komentarz

Coraz więcej pacjentów przyjmuje szpital covidowy w Szczytnie. We wtorek było ich już 45, w tym 7 pod respiratorami. Około 80% hospitalizowanych to osoby niezaszczepione, głównie ze wschodniej części województwa.

Dodaj komentarz

Blisko 7 mln zł, czyli niemal 1/3 swojego rocznego budżetu musi zwrócić gmina Jedwabno z tytułu pobranych przez stowarzyszenie Helper dotacji na funkcjonowanie Środowiskowego Domu Samopomocy. Odwołania, które od decyzji wojewody złożył do ministerstwa finansów samorząd, nie zostały uwzględnione. Teraz ostatnią deską ratunku jest skarga do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie.

Dodaj komentarz

Lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni oraz operatorzy aparatury medycznej – to obecnie najbardziej deficytowe zawody w powiecie szczycieńskim. Problemów ze znalezieniem pracy nie powinni mieć też: cieśle, kierowcy samochodów ciężarowych, szwaczki, kucharze, specjaliści od rachunkowości, główni księgowi oraz szefowi kuchni. Brakuje za to zapotrzebowania na ekonomistów po technikum.

Dodaj komentarz

Dwie oferty wpłynęły w ramach przetargu na dzierżawę sztucznego lodowiska w Szczytnie. Najniższą przedstawiła firma z Jastrzębia Zdroju, ta sama, która wygrała go dwa lata temu.

Dodaj komentarz

Dokumentacja projektowa na remont schodów prowadzących od ul. Konopnickiej na ścieżkę wokół małego jeziora czeka na pozwolenie na budowę. Wciąż jednak nie wiadomo, czy zadanie to znajdzie się w przyszłorocznym budżecie.

Dodaj komentarz

Opłaty za dostarczaną wodę i odprowadzanie ścieków w powiecie szczycieńskim są bardzo zróżnicowane. W Szczytnie użytkownicy płacą blisko dwukrotnie mniej niż w najdroższej gminie Jedwabno. Aby ulżyć mieszkańcom, niektóre samorządy decydują się na rekompensowanie im części opłat.

Dodaj komentarz

Miasto ogłosiło przetarg na sprzedaż nieruchomości położonej przy ul. Lipperta 8. Znajdujący się na niej przedwojenny wielorodzinny budynek od kilku lat stoi pusty. Początkowo chciano go zburzyć, ale zgody na to nie wyraził konserwator zabytków.

Dodaj komentarz

Jest szansa, że wszyscy mieszkańcy ulicy Leśnej w Świętajnie doczekają się wreszcie drogi asfaltowej. Ich starania o to trwają już od kilku lat.

Dodaj komentarz

Oszuści, podszywając się pod pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, oferują seniorom pomoc przy wypełnianiu wniosków o czternastą emeryturę, przy okazji wyłudzając od nich dane osobowe.

Dodaj komentarz

Przedstawiciele sołectwa Wilamowo, w towarzystwie władz gminy, odebrali nagrodę, którą zdobyli w tegorocznej XXV edycji konkursu „Czysta i piękna zagroda – estetyczna wieś 2021”.

Dodaj komentarz

W Urzędzie Gminy Jedwabno działa punkt konsultacyjno – informacyjny programu „Czyste powietrze”. Mieszkańcy zainteresowani skorzystaniem z dofinansowania na wymianę źródeł ciepła i termomodernizację domów mogą tu uzyskać pomoc przy pisaniu wniosków oraz niezbędne informacje.

Dodaj komentarz

Szczycieński zespół śpiewaczy Mazury świętuje 25-lecie swojego działania.

Dodaj komentarz

Osiem par w gminie Rozogi świętuje w tym roku 50 – lecia pożycia małżeńskiego. Z tej okazji w Gminnym Ośrodku Kultury odbyła się uroczystość, na którą zaproszono też 5 par obchodzących podobny jubileusz w roku ubiegłym.

Dodaj komentarz

76 uczniów z gminy Szczytno otrzymało stypendia za wyniki w nauce w roku szkolnym 2020/ 2021. Dwojgu przyznano nagrody za osiągnięcia w dziedzinie kultury i sportu. Jeszcze rok temu lista wyróżnionych zawierała ponad 182 nazwiska. To efekt wyeliminowania z tego grona uczniów uczęszczających do szkół miejskich.

Dodaj komentarz

Właściciele nieruchomości letniskowych w gminie Szczytno to jedyna grupa, której przyjdzie płacić wyższe podatki od gruntu i budynku w roku przyszłym.

Dodaj komentarz

Zwiększenie o 100 tys. zł puli środków na budowę kładki pieszo – rowerowej nad Sawicą w Wielbarku niewiele dało. Dwie oferty, które wpłynęły w ramach powtórzonego przetargu są nadal znacznie wyższe od kwoty zarezerwowanej na ten cel przez gminę.

Dodaj komentarz