Przez dwa najbliższe tygodnie 3-kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej na trasie Wielbark-Nidzica zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu. W tym czasie odbywać się będą ćwiczenia wojskowe pod kryptonimem ROUTE 604. Mają tu startować i lądować najbardziej imponujące statki powietrzne wojskowej floty, w tym samoloty myśliwskie F-16.

Dodaj komentarz

– Dla nas nie ma Polski A i Polski B, chcemy, żeby Polska rzeczywiście była jedna. Dlatego cieszę się, że pogrążone w letargu regiony postpegeerowskie otrzymają kolejne miliardy złotych, które stworzą perspektywy rozwojowe – mówił w Szczytnie do przybyłych samorządowców z województwa warmińsko-mazurskiego premier Mateusz Morawiecki.

Dodaj komentarz

Borowik w sakiewce z pokrzywą autorstwa Martyny Zyśk okazał się najsmaczniejszą potrawą wykonaną w ramach konkursu kulinarnego organizowanego podczas wielbarskiego Grzybowania. Zwyciężczyni rywalizacji pokonała swoją mamę, Renatę Tabakę, której jury przyznało wyróżnienie za barszcz z kurek na kwasie z kiszonej kapusty.

Dodaj komentarz

Jeszcze w tym roku remontu doczeka się półkilometrowy odcinek drogi gminnej w Olszynach.

Dodaj komentarz

Szesnaście nowych lokali wyborczych przybędzie w powiecie szczycieńskim. Taką możliwość dała nowelizacja Kodeksu Wyborczego, która ułatwić ma udział w wyborach mieszkańcom małych miejscowości.

Dodaj komentarz

Zofia Szczucka złożyła rezygnację z dalszego pełnienia funkcji sołtysa Michałek. Swoją decyzję ogłosiła podczas sesji Rady Miejskiej w Pasymiu. Burmistrz Cezary Łachmański nie krył zaskoczenia, żałując, że lokalne środowisko traci tak zaangażowaną na jego rzecz osobę.

Dodaj komentarz

W piątek 29 września w sali koncertowej Szkoły Muzycznej w Szczytnie odbędzie się koncert kresowy pt. „Grodno – słowo i pieśń w hołdzie Rodakom znad Niemna”. W jego trakcie będzie można usłyszeć patriotyczne pieśni w wykonaniu sopranistki Tatiany Szczepankiewicz – Maliszewskiej, ks. Zbigniewa Stępniaka (bas, basso – profondo) oraz pianistki Natalii Klykovej. Historię Grodna przybliży prof. Leonarda Dacewicz z Uniwersytetu Białostockiego.

Dodaj komentarz

Dywidenda w wysokości ponad 700 tys. zł należna miastu od spółki „Veolia” z tytułu zysku za ubiegły rok została już rozdysponowana na wydatki budżetowe. Tym samym postulat przewodniczącego Rady Miejskiej Tomasza Łachacza, aby część z tych środków przeznaczyć na naukę pływania uczniów wszystkich szczycieńskich podstawówek, nie doczeka się realizacji.

Dodaj komentarz

Blisko 370 tys. zł – tyle ma kosztować remont ul. Bohaterów Westerplatte, na który miasto otrzymało 70% dofinansowanie z Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Trwa procedura przetargowa mająca wyłonić wykonawcę zadania. Czy zgłoszone oferty będą się mieścić w kwocie kosztorysowej, dowiemy się już piątek.

Dodaj komentarz

Jest szansa na to, że Kot przestanie być wreszcie czarną plamą na telekomunikacyjnej mapie powiatu. Inwestor, który zamierza postawić w tej wsi wieżę telefonii komórkowej, otrzymał już pozwolenie na budowę masztu, ale na rozpoczęcie prac trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.

Dodaj komentarz

Nie ma możliwości różnicowania opłat za gospodarowanie odpadami ze względu na sposób ich oddawania. To oznacza, że mieszkańcy, którzy byli gotowi płacić wyższą stawkę za umieszczanie bioodpadów i popiołu w workach, muszą to robić jedynie w pojemnikach.

Dodaj komentarz

Dwie drużyny OSP z Rum – męska i żeńska zwyciężyły w Powiatowych Zawodach Sportowo – Pożarniczych odbywających się w Jedwabnie. Obronić tytułu nie udało się ekipie gospodarzy, która uplasowała się dopiero na szóstym miejscu.

Dodaj komentarz

W najbliższy piątek w Targowskim Dworze odbędzie się kolejne wydarzenie kulturalne organizowane przez biuro Citart. Tym razem z publicznością spotka się wokalista, aktor i osobowość telewizyjna, Robert Janowski, znany m.in. z występów w musicalu „Metro” oraz prowadzenia przez lata popularnego teleturnieju „Jaka to melodia?”

Dodaj komentarz

Sołtys Krzywonogi Monika Nietyksza – Faryn postuluje wydłużenie czasu pracy świetlicy w Szkole Podstawowej w Tylkowie. Obecne godziny jej funkcjonowania powodują, że część rodziców, którzy są zatrudnieni poza terenem gminy Pasym, nie jest w stanie odebrać swoich pociech po zakończeniu lekcji.

Dodaj komentarz

Przy szczycieńskiej parafii ewangelicko – augsburskiej odbył się pierwszy piknik sąsiedzki. Ideą otwartego dla wszystkich mieszkańców wydarzenia była integracja lokalnej społeczności. Na uczestników, zarówno tych dużych, jak i małych, czekało wiele atrakcji, ale największym powodzeniem cieszyło się zwiedzanie liczącego ponad 300 lat kościoła, którego historię przybliżał proboszcz, ks. Adrian Lazar.

Dodaj komentarz

W najbliższy piątek zostanie oddane do użytku boisko wielofunkcyjne przy szkole w Rozogach.

Dodaj komentarz

Za nami Dożynki Wojewódzkie. Podczas tegorocznych padły co najmniej dwa rekordy – ciepła i frekwencji, pogoda bowiem przypominała lipcową, a olsztynecki skansen wypełniło ponad 23 tys. uczestników. Nie zmieniło się jedno – piękne wieńce, bogate stoiska i okazja do złożenia podziękowań rolnikom. Odznaką „Zasłużony dla Warmii i Mazur” uhonorowany został m.in. Zbigniew Golon.

– Dla nas najważniejsze jest, aby gość dobrze się najadł, miło nas zapamiętał i wrócił – mówi Grażyna Albrecht, która z mężem Andrzejem prowadzi znaną szczycieńską restaurację „Zacisze”. W tym roku obchodzą ćwierćwiecze pracy na niwie szczycieńskiej gastronomii. „Kurkowi” opowiadają o początkach swojej działalności i najbardziej znanych gościach, którzy zawitali do ich lokalu.

Dodaj komentarz

Mieszkanka bloku przy ul. Lipperta zmaga się z plagą pluskiew. Krwiożercze insekty stanowią zagrożenie dla jej zdrowia, ponieważ jest silnie uczulona na ich ugryzienia. Przeprowadzona kilka miesięcy temu dezynsekcja nie dała długotrwałych rezultatów, bo nie wszyscy mieszkańcy budynku wyrazili na nią zgodę.

Dodaj komentarz

Szpital Powiatowy w Szczytnie wkrótce otrzyma nową karetkę medyczną o wartości 600 tysięcy złotych. To forma podziękowania za przekazanie ambulansu Ukrainie w ubiegłym roku.

Dodaj komentarz