Dopiero na początku przyszłego roku dowiemy się jaką trasą przebiegnie obwodnica Szczytna. O tym, jakie kryteria będą brane pod uwagę i jakie czynniki zyskają preferencje, mówili na spotkaniu z mieszkańcami przedstawiciele GDDKiA i biura projektowego.

Dodaj komentarz

Tworzenie drewnianych rzeźb od lat jest pasją Zygmunta Głażewskiego z Kota. W jej realizacji nie przeszkadza mu nawet nie w pełni sprawna lewa ręka. Na swojej posesji i w domu pan Zygmunt ma prawdziwą galerię bajkowych postaci, ptaków oraz innych zwierząt. Swoich prac nie sprzedaje, ale chętnie rozdaje znajomym oraz turystom odwiedzającym wieś.

Dodaj komentarz

Blisko 90 tys. zł wydało miasto na opracowanie dokumentacji przebudowy budynku przy ul. Pułaskiego, w którym siedzibę mają szczycieńskie stowarzyszenia. Inwestycja nie została wykonana, bo zdaniem burmistrza jej koszt, przekraczający 1 mln zł, byłby zbyt wysoki. Jaki zatem sens miało przeznaczenie tak wysokiej kwoty na dokumentację?

Dodaj komentarz

Zenek Martyniuk będzie główną gwiazdą tegorocznych dożynek w Olszynach.

Dodaj komentarz

Sopranistka Hanna Zajączkiewicz, tenor ks. Zdzisław Madej oraz pianistka Zofia Antes wystąpili w sali koncertowej Szkoły Muzycznej w Szczytnie. Publiczność usłyszała arie i pieśni m.in. Moniuszki, Karłowicza oraz kompozytorów włoskich. Okazją ku temu były obchody 30-lecia Szkoły Podstawowej nr 6, której Hanna Zajączkiewicz jest absolwentką.

Dodaj komentarz

W niedzielę na łuku drogi w Szczepankowie kierowca seata uderzył w kamienne ogrodzenie jednej z posesji. Do podobnych zdarzeń w tym miejscu dochodzi bardzo często. Czy winę ponoszą wyłącznie kierowcy pokonujący ten odcinek z nadmierną prędkością, czy też coś nie tak jest z wyremontowaną kilkanaście lat temu drogą?

Dodaj komentarz

Maj to miesiąc, w którym strażacy obchodzą swoje święto. W tym roku powód do świętowania jest szczególny, bo właśnie mija 30 lat od utworzenia Państwowej Straży Pożarnej. Z tej okazji przed szczycieńską komendą odbył się uroczysty apel z udziałem wiceministra MSWiA.

Dodaj komentarz

Długo zapowiadana przeprowadzka Zakładu Komunikacji Miejskiej w Szczytnie z bazy przy ul. Kościuszki na ul. Mrongowiusza wreszcie staje się faktem. Od najbliższego piątku spółka zacznie przyjmować interesantów w nowej siedzibie.

Dodaj komentarz

Dzięki nowemu systemowi sprzedaży na przejazdy w pociągach PKP Intercity, można znaleźć bilety w bardzo atrakcyjnych cenach.

Dodaj komentarz

Wielbark to kolejny po gminie Szczytno samorząd, którego radni debatowali nad aktualnym raportem o stanie gminy i sprawozdaniem z wykonania ubiegłorocznego budżetu.

Dodaj komentarz

Gmina Szczytno dołoży dodatkowe środki do budowy świetlicy w Siódmaku i zakupi dwa wozy strażackie dla jednostek OSP w Szymanach i Olszynach. Zrezygnuje natomiast z budowy w Olszynach budynku do obsługi kateringowej i zrealizuje to zadanie według nowej koncepcji.

Dodaj komentarz

Już od pierwszych dni urzędowania nowy prezes ZGK Dźwierzuty wziął się ostro za ściganie dłużników spółki, zalegających z opłatami za dostarczaną wodę i odprowadzanie ścieków. W opublikowanym komunikacie ostrzega ich przed konsekwencjami, z odcięciem wody włącznie.

Dodaj komentarz

W czasach swojej świetności były to reprezentacyjne miejskie kamienice. Dziś, zamiast cieszyć oczy mieszkańców i turystów, odstraszają swoim wyglądem. Mowa o budynkach administrowanych przez Zakład Gospodarki Komunalnej. Około 15% z nich jest obecnie wysiedlonych lub w tracie wysiedlenia, a remontu elewacji wymaga aż 32%.

Dodaj komentarz

Mieszkańcy gminy Jedwabno najlepiej segregują śmieci spośród wszystkich 37 samorządów skupionych w olsztyńskim ZGOK-u. Na podium znalazły się także Dźwierzuty i Pasym, ale w czołówce są również pozostałe gminy powiatu.

Dodaj komentarz

Głosowanie w II etapie Plebiscytu na Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego już trwa. Przypominamy, że sołectwo, którego przedstawiciel zajmie I miejsce, otrzyma w nagrodę od starosty Jarosława Matłacha 3 tys. zł, II miejsce jest premiowane kwotą 2 tys. zł, a III miejsce – 1 tys. złotych. W tym tygodniu prezentujemy kolejnych finalistów. Są to panie sołtys z gminy Jedwabno – Halina Jaśniewicz i Elżbieta Pałasz.

W tym roku Państwowa Straż Pożarna obchodzi jubileusz 30-lecia powstania. Od trzech dekad strażacy zawodowi z PSP ramię w ramię z ochotnikami z OSP zmagają się z żywiołami i wyjeżdżają do wypadków, ratując ludzkie życie i mienie. W ostatnim okresie na szczególną uwagę i uznanie zasługują działania strażackie w ramach walki z pandemią koronawirusa i wsparcia uchodźców wojennych z Ukrainy.

Walczacy z ciężką chorobą Marek Szumowski z Wielbarka nie pozostaje sam. Z całych sił wspierają go najbliżsi, w tym żona i trzy córki. Jego walka i derminacja wzbudza podziw u innych, w tym także artystów i aktorów. Dali temu wyraz w minioną sobotę, uczestnicząc w charytatywnym koncercie.

Dodaj komentarz

Sąd Rejonowy w Szczytnie skazał na karę 4 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności Adama D. oskarżonego o spowodowanie tragicznego w skutkach wypadku drogowego. W jego wyniku 1,5-roczny Kuba zmarł, a jego brat bliźniak Bartek zmaga się dziś z niepełnosprawnością i wymaga kosztownej rehabilitacji.

Dodaj komentarz

Długo oczekiwana przebudowa drogi prowadzącej do plaży w Warchałach, jednej z najbardziej obleganych w regionie mazurskim, jest już wreszcie zakończona. W czwartek z udziałem przedstawicieli władz rządowych i samorządowych dokonano jej uroczystego otwarcia.

Dodaj komentarz

Sportowa Szkoła Podstawowa nr 4 w Szczytnie od piątku nosi imię Polskich Olimpijczyków. Na uroczystości jego nadania nie mogło zabraknąć patronów, w tym pochodzącego ze Szczytna kulomiota Konrada Bukowieckiego, który ma koncie występy na dwóch olimpiadach.

Dodaj komentarz