Radni klubu „Wszystko dla Szczytna – PSL” chcą rewitalizacji parku przy ul. Skłodowskiej – Curie. Postulują odtworzenie dawnego układu ścieżek, przywrócenie stawu, budowę kameralnego amfiteatru, tężni solankowej oraz wielofunkcyjnego obiektu sportowego. To już kolejna taka inicjatywa podejmowana w ostatnich latach. Czy okaże się wreszcie skuteczna?

Dodaj komentarz

W niedzielę odbędzie się 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z tej okazji w powiecie odbędą się koncerty, imprezy sportowe oraz licytacje. W szczycieńskim sztabie kwestować będzie 95 wolontariuszy.

Dodaj komentarz

Stawka bazowa czynszu w lokalach komunalnych wraz z początkiem roku wzrosła z 4,02 zł/m2 do 6,67 zł/m2. To znacząca podwyżka w porównaniu do poprzedniej, która wyniosła zaledwie 10%. Czy w związku z podniesieniem czynszów Zakładowi Gospodarki Komunalnej przybędzie dłużników? Już dziś jest ich niemało, a ich zaległości sięgają łącznie 2 mln złotych.

Dodaj komentarz

Jerzy Pantus, potomek Polaków deportowanych w latach 30. XX w. do Kazachstanu, zamieszkał wraz z żoną i dwoma synami w Pasymiu. W minionym tygodniu w pasymskim ratuszu odbyło się uroczyste powitanie repatriantów z udziałem wojewody warmińsko – mazurskiego.

Dodaj komentarz

Film Jerzego Skolimowskiego „Io” otrzymał nominację do Oscara dla najlepszego filmu pełnometrażowego międzynarodowego. Sceny do niego były kręcone w Jedwabnie, a sam reżyser jest mieszkańcem gminy, która była partnerem tego artystycznego przedsięwzięcia.

Dodaj komentarz

Jednostka OSP Pasym była najczęściej wyjeżdżającą do zdarzeń w powiecie szczycieńskim w minionym roku. Tak jest już od lat, a wpływ na to ma m.in. położenie przy niebezpiecznym odcinku drogi krajowej nr 53, na którym bardzo często dochodzi do wypadków. Drugie miejsce w powiatowym zestawieniu najczęściej dysponowanych jednostek zajmuje OSP Wielbark, a trzecie – OSP Jedwabno.

Dodaj komentarz

Kilka dni temu doświetlone zostały dwa kolejne przejścia dla pieszychw Szczytnie – przy Szkole Podstawowej nr 3 oraz sąsiednie prowadzące z ul. Polnej w stronę przejazdu kolejowego. O ile wykonanie pierwszego nie budzi zastrzeżeń, o tyle do drugiego są uwagi. Wszystko przez to, że słup oświetleniowy postawiono niemal na środku wąskiego chodnika, z którego często korzystają matki prowadzące dzieci do przedszkola.

Dodaj komentarz

Gmina Szczytno stanowi dobry przykład dla innych jak można, przy różnych poglądach politycznych, dobrze współpracować z partnerami rządowymi i samorządowymi – uważa poseł Jerzy Małecki. To głównie dzięki temu na terenie tej gminy tylko w tej kadencji samorządu zastało przebudowanych i wyremontowanych 50 kilometrów dróg przy znacznym dofinansowaniu z rządowych programów.

Dodaj komentarz

Do końca maja Rozogi dołączą do gmin, które będą miały w pełni profesjonalny Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Dodaj komentarz

„Kurek Mazurski” w nr 3 z 19 stycznia br. zamieścił artykuł „Kto ma zrobić to przejście”.

Dodaj komentarz

Rusza drugi etap budowy sieci kanalizacyjnej w Małszewie. Realizacja inwestycji ma sprawić, że niemal cała miejscowość zostanie pozbawiona szamb, do których szczelności można mieć spore wątpliwości. W minionym tygodniu gmina podpisała umowę z wykonawcą, który ma czas na wykonanie zadania do 30 kwietnia przyszłego roku.

Dodaj komentarz

- Dzisiaj często wyrzucają nam, ci nowocześni Europejczycy, że jesteśmy chorymi na punkcie ojczyzny najconalistami i szowinistami. Nie mówcie tak, bo kochać ojczyznę to cnota, a oddać dla niej życie to heroizm – mówił ks. Midura podczas uroczystości z okazji 160. rocznicy powstania styczniowego.

Dodaj komentarz

Woda dostarczana ze stacji w Orzynach nadaje się do spożycia, ale tylko warunkowo. To efekt prowadzonych w niej prac konserwacyjnych.

Dodaj komentarz

28 lat temu Polska Partia Socjalistyczna powołała do życia swój oddział w Szczytnie. Z tej okazji, a także rozpoczętego Nowego Roku, w świetlicy w Leśnym Dworze spotkali się działacze, sympatycy tej partii, a także samorządowcy z powiatu szczycieńskiego, m.in. starosta oraz burmistrzowie Szczytna i Pasymia.

Dodaj komentarz

W miniony piątek minęło siedem lat od otwarcia portu lotniczego w Szymanach, który miał stać się kołem zamachowym rozwoju powiatu.

Dodaj komentarz

Szczycieńscy krwiodawcy mają już za sobą pierwszą akcję poboru krwi w tym roku. Chęć podzielenia się cząstką siebie z potrzebującymi wyraziły 33 osoby, spośród których bezcenny lek oddało 28 dawców.

Dodaj komentarz

Chcemy budować silną i nowoczesną Polskę na mocnym fundamencie, jakim jest rodzina. Zdajemy sobie sprawę z tego, że to rodzice najmłodszych dzieci wymagają szczególnego wsparcia państwa w opiece nad ich pociechami. To wsparcie traktujemy jako inwestycję, a nie koszt – powiedział Artur Chojecki, Wojewoda Warmińsko-Mazurski.

Miniony rok nie zapisze się dobrze w statystykach demograficznych powiatu szczycieńskiego. Mniej w porównaniu do poprzedniego było urodzeń, a liczba mieszkańców zmalała o blisko pół tysiąca. Na szczęście zmniejszyła się też liczba zgonów. Wciąż jednak jest ich zdecydowanie za dużo. Na 100 zgonów przypadało tu zaledwie 65 urodzeń.

Dodaj komentarz

Rodzina Siemianowskich z Witowa od dawna postuluje zamknięcie gminnej drogi, która przebiega tuż obok jej domu. Poruszający się nią ciężki sprzęt rolniczy sprawia, że w budynku pękają ściany i opada z nich tynk. Mieszkańcy wielokrotnie zwracali się do gminy z prośbą choćby o postawienie znaków ograniczających tonaż przemieszczających się tędy pojazdów, ale na próżno. - Na żadne nasze pismo nawet nie dostaliśmy odpowiedzi – żali się Ewa Siemianowska.

Dodaj komentarz

W Wielbarku powstanie jednostka wojskowa podległa 1. Dywizji Piechoty Legionów, której powołanie zapowiedział wicepremier i minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Wojsko stacjonować ma na liczącym 50 ha i uzbrojonym w media gruncie skarbu państwa. - Będzie to spore wyzwanie dla naszego samorządu, ale z pewnością przyczyni się do rozwoju naszego miasta i pobudzenia gospodarki całego powiatu - cieszy się burmistrz Grzegorz Zapadka.

Dodaj komentarz