Leszek Budny z Gisiela (gm. Dźwierzuty), Tomasz Pawelczyk z Nart (gm. Jedwabno), Monika Nietyksza-Faryn z Krzywonogi (gm. Pasym), Zofia Kosiorek z Orzeszków (gm. Rozogi), Agata Kaczarska z Wałów (gm. Szczytno), Andrzej Marian Bełcikowski z Długiego Borku (gm. Świętajno) oraz Mirosław Deptuła z Nowojowca (gm. Wielbark) to sołtysi z powiatu szczycieńskiego wyróżnieni podczas tegorocznego Forum Samorządowego Sołtysów.

Granty to z pozoru niewielkie środki, które pozwalają robić wielkie rzeczy.

To chyba najsmaczniejszy konkurs organizowany przez samorząd województwa.

Takiego programu jeszcze nie było. Dzięki zaangażowaniu Sylwii Jaskulskiej, wicemarszałkini województwa oraz wiceprezes wojewódzkiego oddziału OSP RP na Warmii i Mazurach rusza akcja bezpłatnych badań spirometrycznych dla druhen i druhów OSP. Na początek Warmińsko-Mazurskim Centrum Chorób Płuc w Olsztynie przebada 500 osób.

Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego właśnie ogłosił wyniki tegorocznego konkursu „Łączy nas turystyka”.

- Osoby z niepełnosprawnościami tak jak my chcą i mogą być użyteczne, musimy tylko stworzyć im do tego warunki – przekonuje wicemarszałkini województwa Sylwia Jaskulska, która zaangażowała się w utworzenie ZAZ-u w Szczytnie.

W zeszłym tygodniu obchodziliśmy Światowy Dzień Chorego. To dobra okazja, by przyjrzeć się zdrowiu najmłodszych mieszkańców regionu. Wielkim wyzwaniem jest opieka psychiatryczna, bo potrzeby są ogromne, co znajduje odzwierciedlenie w przerażających statystykach.

Gminy Dźwierzuty i Rozogi znalazły się w gronie 23 laureatów konkursu samorządu województwa na promocję sadzenia drzew i krzewów miododajnych.

Tadeusz Piórkowski i Krzysztof Buła to reprezentanci powiatu szczycieńskiego, którzy triumfowali podczas historycznej, bo pierwszej gali „Laur Agrobiznesu”, która powstała z inicjatywy samorządu województwa. Nagrody wręczyli marszałek Gustaw Marek Brzezin i odpowiedzialna za obszary wiejskie wicemarszałek Sylwia Jaskulska.

Jesteś moim aniołem – zwykliśmy mawiać do osób, na które zawsze możemy liczyć. Nie przez przypadek zatem w Dniu Anioła Stróża nagrodzono tych, którzy pomocy innym uczynili sens swojego życia.

Za nami Dożynki Wojewódzkie. Podczas tegorocznych padły co najmniej dwa rekordy – ciepła i frekwencji, pogoda bowiem przypominała lipcową, a olsztynecki skansen wypełniło ponad 23 tys. uczestników. Nie zmieniło się jedno – piękne wieńce, bogate stoiska i okazja do złożenia podziękowań rolnikom. Odznaką „Zasłużony dla Warmii i Mazur” uhonorowany został m.in. Zbigniew Golon.

Sukces konkursów: Inwestycje na Warmii i Mazurach przyczynią się do poprawy infrastruktury wiejskiej

Wspólnota Mieszkaniowa „Śląska 12” ze Szczytna otrzymała Nagrodę im. Prof. Janiny Wengris przyznawaną przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego za działalność ściśle związaną z kształtowaniem postaw ekologicznych na obszarze województwa warmińsko-mazurskiego.

Pięćdziesiąta sesja Sejmiku Województwa okazała się korzystna dla naszego powiatu. Gminy Dźwierzuty i Rozogi to beneficjenci środków samorządu województwa. Pierwsza z nich otrzyma 25 tys. zł, druga – prawie 16 tys.

Zdrowia i życia nie da się wycenić. Podobnie jak nie da się wycenić zaangażowania i poświęcenia strażaków. Można za to wycenić wsparcie, jakie otrzymują od samorządu województwa. Na poprzedniej, kwietniowej Sesji Sejmiku, radni zdecydowali, że do OSP trafiło 900 tys. zł. W tym miesiącu kolejne 400 tys.

Już po raz 20. został przyznany Laur „Najlepszym z najlepszych” wybitnym osobistościom i instytucjom z Warmii i Mazur, których sukcesy rozsławiają nasz region zarówno w kraju jak i poza jego granicami.

W środę 10 maja została przekazana umowa na dofinansowanie, jakie poniosła Gmina Jedwabno na zakup samochodu dla OSP Jedwabno.

To oni są tymi, którzy ruszają do akcji, gdy ktoś potrzebuje pomocy. Często jako pierwsi docierają na miejsce wypadku, ratują życie i dobytek. 4 maja w dniu Św. Floriana obchodzimy Dzień Strażaka.

Zabytki to trwałe świadectwo naszej tożsamości regionalnej, nasze skarby, o które powinniśmy dbać z największą troską. Potrzeby finansowe w tej dziedzinie są naprawdę duże, dlatego jako samorząd województwa co roku wspieramy opiekujących się naszymi zabytkami. We wtorek, 25 kwietnia sejmik przyjął uchwałę przekazującą wsparcie wysokości 1,5 mln zł na 42 projekty związane z ochroną zabytków – mówi Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa.

Wszystkie inwestycje, nie tylko te wielomilionowe, podnoszą jakość życia na terenach wiejskich. Po raz kolejny przyznano małe granty sołeckie i dla kół gospodyń wiejskich, na których skorzystają też mieszkańcy powiatu szczycieńskiego.