Za nami Dożynki Wojewódzkie. Podczas tegorocznych padły co najmniej dwa rekordy – ciepła i frekwencji, pogoda bowiem przypominała lipcową, a olsztynecki skansen wypełniło ponad 23 tys. uczestników. Nie zmieniło się jedno – piękne wieńce, bogate stoiska i okazja do złożenia podziękowań rolnikom. Odznaką „Zasłużony dla Warmii i Mazur” uhonorowany został m.in. Zbigniew Golon.

Sukces konkursów: Inwestycje na Warmii i Mazurach przyczynią się do poprawy infrastruktury wiejskiej

Wspólnota Mieszkaniowa „Śląska 12” ze Szczytna otrzymała Nagrodę im. Prof. Janiny Wengris przyznawaną przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego za działalność ściśle związaną z kształtowaniem postaw ekologicznych na obszarze województwa warmińsko-mazurskiego.

Pięćdziesiąta sesja Sejmiku Województwa okazała się korzystna dla naszego powiatu. Gminy Dźwierzuty i Rozogi to beneficjenci środków samorządu województwa. Pierwsza z nich otrzyma 25 tys. zł, druga – prawie 16 tys.

Zdrowia i życia nie da się wycenić. Podobnie jak nie da się wycenić zaangażowania i poświęcenia strażaków. Można za to wycenić wsparcie, jakie otrzymują od samorządu województwa. Na poprzedniej, kwietniowej Sesji Sejmiku, radni zdecydowali, że do OSP trafiło 900 tys. zł. W tym miesiącu kolejne 400 tys.

Już po raz 20. został przyznany Laur „Najlepszym z najlepszych” wybitnym osobistościom i instytucjom z Warmii i Mazur, których sukcesy rozsławiają nasz region zarówno w kraju jak i poza jego granicami.

W środę 10 maja została przekazana umowa na dofinansowanie, jakie poniosła Gmina Jedwabno na zakup samochodu dla OSP Jedwabno.

To oni są tymi, którzy ruszają do akcji, gdy ktoś potrzebuje pomocy. Często jako pierwsi docierają na miejsce wypadku, ratują życie i dobytek. 4 maja w dniu Św. Floriana obchodzimy Dzień Strażaka.

Zabytki to trwałe świadectwo naszej tożsamości regionalnej, nasze skarby, o które powinniśmy dbać z największą troską. Potrzeby finansowe w tej dziedzinie są naprawdę duże, dlatego jako samorząd województwa co roku wspieramy opiekujących się naszymi zabytkami. We wtorek, 25 kwietnia sejmik przyjął uchwałę przekazującą wsparcie wysokości 1,5 mln zł na 42 projekty związane z ochroną zabytków – mówi Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa.

Wszystkie inwestycje, nie tylko te wielomilionowe, podnoszą jakość życia na terenach wiejskich. Po raz kolejny przyznano małe granty sołeckie i dla kół gospodyń wiejskich, na których skorzystają też mieszkańcy powiatu szczycieńskiego.

Po czym poznać, że kończy się zima? Kiedyś służyła temu obserwacja przyrody, dziś strony warmia.mazury.pl, na której pojawiają się konkursy dla terenów wiejskich. Już są, a ich łączna wartość wynosi w tym roku ponad 1,5 mln zł.

Zasłużony dla Warmii i Mazur, jeden z najbardziej docenianych weterynarzy w województwie – Jerzy Piekarz przechodzi na emeryturę.

Ludzkiego życia nie da się wycenić. Tak jak nie da się wycenić zaangażowania osób, które z poświęceniem ruszają na pomoc innym. Jak co roku samorząd województwa wspiera działania OSP. Już można aplikować o środki.

W Warchałach odbyła się konferencja „Pszczelarstwo w regionie Warmii i Mazur”. To pierwsze takie wydarzenie, organizowane przez samorząd województwa warmińsko-mazurskiego.

Ochotnicze straże pożarne co roku mogą liczyć na finansowe wsparcie od samorządu województwa. Nie inaczej było w tym roku i nie inaczej będzie w kolejnym. Wśród beneficjentów są też jednostki z powiatu szczycieńskiego.

Marek Bauman to nieodżałowany skarbnik Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Jego imię od dwóch lat nosi stypendium naukowe przyznawane przez kapitułę powołaną przez marszałka województwa.

- Moja Tola, którą zaadoptowałam z olsztyńskiego schroniska dla zwierząt jest ze mną cztery lata. Dziś już nie wyobrażam sobie jak wyglądało moje życie bez niej. Wierzę, że adoptując zwierzę nie tylko dajemy, ale i dostajemy miłość – mówi wicemarszałek Sylwia Jaskulska, którą ze swoją labradorką można spotkać podczas spaceru lub wspólnej kąpieli w jeziorze.

Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego zaprasza uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do wzięcia udziału w V edycji „Mistrzostw Warmii i Mazur w e-sporcie o Puchar Marszałka Województwa”, które odbędą się 6-7 grudnia w Olsztynie.

Muzeum Bitwy pod Grunwaldem, sztandarowy projekt samorządu województwa i jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie, już działa. W pierwszy weekend po otwarciu odwiedziło go ponad 1,5 tys. gości. Oferta edukacyjna jest gotowa, a lokalni przewodnicy turystyczni szlifują oprowadzanie wycieczek. – To jednak nie koniec inwestycji w obiekty kulturalne w regionie – zapewnia marszałek Gustaw Marek Brzezin. – Warmia i Mazury są głodne kultury – dodaje, prezentując inwestycje za ponad 160 mln zł.