... towarzyszyły i nadal towarzyszą każdemu z nas. Miło wspominamy maskoteczki i pluszowe przytulaneczki z dzieciństwa.

Dodaj komentarz

... z logo Krzysztofa Klenczona stanowi dla mnie niezwykłą pamiątkę z uczestnictwa w dniu 1 października 2005 r. w uroczystości nadania imienia słynnego muzyka Gimnazjum w Dźwierzutach. Jako wszędobylska grupa rowerowa zostaliśmy zaproszeni przez panią Agatę Lenkiewicz do udziału w pamiętnej uroczystości.

Dodaj komentarz

… „Rowerowa jesień w fotografii” organizowana przez „Kręcioły” w 2002 r. powróciła do mnie podczas wertowania kronik.

Dodaj komentarz

... deszczowy i duchowy. W czasach swojej wielkiej aktywności „Kręcioły” przemierzały drogi i bezdroża, odwiedzając różne znane i nieznane zakątki.

Dodaj komentarz

...Zdzisława Halamusa do dziś budzi podziw i wzrusza. Rowerowe wycieczki „Kręciołów” to historia, która ma już ponad 20 lat.

Dodaj komentarz

...Jadwiga Jurkiewicz uczyła mnie religii, ale też od 1986 r. została moją sąsiadką. Wspomnienia dotyczące tej ważnej i charakterystycznej dla Szczytna postaci wróciły do mnie w bardzo prosty sposób. Otóż tłumaczyłam znajomej jak ma trafić do mojego bloku, a ona od razu skojarzyła: „już wiem, mieszkasz w bloku katechetki”. Niestety pani Jadwiga już nie żyje, zmarła 12 marca 2016 r., ale miałam okazję często się z zacną sąsiadką spotykać, a nawet byłam wielokrotnie zapraszana na herbatę i niekończące się rozmowy.

Dodaj komentarz

... rowerowe i samochodowe. Podczas wycieczek często dochodziło między nami „Kręciołami” do rywalizacji.

Dodaj komentarz

...krajoznawca, miłośnik przyrody, pedagog, społecznik, czyli pan Antoni Pyd. Zawsze, gdy przechodzę obok budynku mieszkalnego zlokalizowanego na zapleczu Zespołu Szkół nr 2 przy ulicy Polskiej wspominam moją wielokrotną bytność w mieszkaniu państwa Barbary i Antoniego Pydów.

Dodaj komentarz

... „Młodości” w Dębówku odwiedziłam w 1998 r. z rodzicami i koleżanką. Wybraliśmy się tam rowerami. Ja i moja mama na składakach, koleżanka na damce, ojciec na męskim, porządnym jednośladzie.

Dodaj komentarz

..Maryjne w Świętej Lipce stało się celem pielgrzymki „Kręciołów”. W dniu 16 sierpnia 2003 r. pełna obaw, ale też i wielkich nadziei zasiliłam grono rowerowych pątników.

Dodaj komentarz

....grochóweczka i bigosu miseczka. Gdy powstały „Kręcioły”, z zapałem prowadziłam kronikę. Opisywałam wydarzenia jakie miały miejsce podczas rowerowych wypraw, wklejałam zdjęcia, zdobiłam różnymi pamiątkami.

Dodaj komentarz

...i z politykami fotografowanie. Na wspaniałą, pełną folkloru imprezę zwaną Miodobraniem po raz pierwszy „Kręcioły” wybrały się w 2001 roku.

Dodaj komentarz

... akwen ukochany. Jako zodiakalny rak oświadczam, że woda jest moim żywiołem. Kąpieli zażywam od najmłodszych lat, a jeziorko Lemany z uwagi na bliskość i malownicze położenie po prostu kocham. Urokliwy zakątek pokazali mi rodzice.

Dodaj komentarz

... i „kamerowanie”. Radość jaką daje kajak odkryliśmy bardzo dawno temu, a że szlak rzeki Krutyni na wyciągnięcie wioseł, więc ta przyjemność jest powtarzalna i każdego sezonu odnawialna.

Dodaj komentarz

...młodzieżowe i koszulki „kręciołowe”. Trudno uwierzyć, ale w tym roku świętujemy 21. rocznicę powstania Grupy Rowerowej „Kręcioły”. Pierwsza rowerowa wyprawa miała miejsce 9 lipca 2000 r. Organizowało ją Szkolne Schronisko Młodzieżowe „Pod Kasztanem”, a za całokształt odpowiadał ówczesny jego kierownik Artur Trochimowicz.

Dodaj komentarz

... o „zakutej pale” mi przypomniały, czyli napoju skutecznie gaszącym pragnienie. Ciekawa jestem czy smakosze piwa pamiętają, że właśnie tak nazywano nasz rodzimy, produkowany w szczycieńskim browarze produkt? Opowiem więc moją przygodę z 1994 r., kiedy robiąc zakupy w sławetnej „jedynce” usłyszałam jak klient prosi ekspedientkę, by podała trzy zakute pały.

Dodaj komentarz

... w głowie i rowie. Wielokrotnie nasze „Kręciołowe” grono na stalowych rumakach pomykało do Mrągowa na Piknik Country.

Dodaj komentarz

... miejsce tajemne i wspomnień pełne, bardzo często pojawia się w rozmowach podczas marszu wokół Jeziora Dużego Domowego.

Dodaj komentarz

...Pranie i z poezją Gałczyńskiego wielokrotne spotkanie. Pierwszy raz w zakątku ukochanym przez słynnego poetę zjawiłam się we wrześniu 1999 r. Tuż przed zakończeniem pracy zadzwoniła koleżanka i spytała czy chcę jechać do Prania, bo ktoś zrezygnował i ja, ot tak, z marszu, zajęłabym wolne miejsce.

Dodaj komentarz

...i błędów popełnianie. W Gabinecie Wspomnień utworzonym w „Społem” PSS w Olsztynie Oddział w Szczytnie jeden z niepozornych przedmiotów opatrzony napisem: KOREKTOR budzi wielkie zaciekawienie.

Dodaj komentarz