...Niedziela Palmowa, czyli wspomnienie niezapomnianych wypraw do miejscowości Łyse na obchody znanego na całą Polskę święta kościelnego połączonego z folklorem.

Dodaj komentarz

... taka na dobre i złe, do zwierzania, do szczytów zdobywania, a nawet do czytania. Przyjaźń w życiu każdego człowieka jest wartością ważną, cenną i potrzebną. Obok siebie zawsze chcemy mieć kogoś takiego, komu powierzymy sekrety i podzielimy się radością lub smutkiem.

Dodaj komentarz

...i kalendarzyki – pamięci pomocniki. Pamięć ludzka jest ulotna i często miewamy amnezję, nie pamiętamy np. jak nazywa się spotkana, a dawno nie widziana osoba.

Dodaj komentarz

... szare, białe, kolorowe”. Sztuka pisania listów – odeszła do lamusa. Wprawdzie w naszych skrzynkach pocztowych nadal pojawia się korespondencja, ale są to zwykle pisma urzędowe lub druki reklam. Taka perełka w postaci koperty zawierającej kartki zapisane długopisem - normalny list – w dzisiejszych czasach jest unikatem.

Dodaj komentarz

"Ale to już było i nie wróci więcej” - nawiązując do szlagieru Maryli Rodowicz w swoich felietonach będę przybliżała zachowane w szufladach pamięci wspomnienia. Jest ich bardzo dużo. Mam nadzieję, że te opowieści pozwolą wrócić do przeszłości, przywołają uśmiech, a może łezkę rozrzewnienia. Dadzą też obraz tego, co było a nie jest i zostanie zapisane w ten rejestr.

Dodaj komentarz