Dziś, czyli 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Święto o charakterze międzynarodowym, ale niemające ogólnoświatowej wspólnej daty. W różnych zakątkach globu terminy są rozmaite i obejmują niemal wszystkie miesiące roku.

Dodaj komentarz

Szczycieńskie szkoły podstawowe wraz z jednym z przedszkoli przystąpiły do kampanii Rowerowy Maj.

Dodaj komentarz

Po niezłym początku maja wiosna nadal pokazuje swoje sympatyczne oblicze.

Dodaj komentarz

Majówka, rozpoczęta w zasadzie jeszcze w ostatnim dniu kwietnia, za nami.

Dodaj komentarz

Kilka miesięcy temu wymieniono stare oświetlenie alejek pociągniętych wokół obu szczycieńskich jezior. Komfort spacerowania (lub jazdy) po zmroku jest teraz zupełnie inny, a i całość prezentuje się z zewnątrz korzystniej.

Dodaj komentarz

Święta mają to do siebie, że czekamy na nie, czekamy, na przygotowanie do nich poświęcamy dużo czasu – a potem bardzo szybko mijają.

Dodaj komentarz

Przed nami Wielkanoc, czyli święta najważniejsze dla chrześcijan i święta, o których trudno mówić bez uwzględnienia wymiaru religijnego.

Dodaj komentarz

Ostatnie dni marca przyniosły radosną informację dla antymaseczkowców – całkiem legalnie będzie już można zdjąć zabezpieczenia nazywane przez niektórych z pogardą kagańcami.

Dodaj komentarz

Rozpoczęta właśnie wiosna to pora roku niosąca radość związaną chociażby z budzącą się do życia przyrodą.

Dodaj komentarz

W niedzielę zaczęła się wiosna astronomiczna, a dzień później – kalendarzowa.

Dodaj komentarz

Bartna Strona, czyli ulica, która została z dawnej miejscowości (a konkretnie jej części) rozwijającej się przez kilka wieków w bezpośrednim sąsiedztwie Ortelsburga-Szczytna, mogłaby stanowić turystyczną atrakcję naszego miasta.

Dodaj komentarz

Agresja Rosji na Ukrainę stała się sprawdzianem naszej wrażliwości na ludzką krzywdę. Sprawdzianem zdanym przez wielu z nas na ocenę celującą.

Dodaj komentarz

„Nigdy więcej wojny” – to hasło przypominane przy okazji kolejnych rocznic wybuchu II wojny światowej.

Dodaj komentarz

Dziś tłusty czwartek, czyli wygodny pretekst, by zakupić całe palety pączków i stopniowo je pochłaniać.

Dodaj komentarz

Za nami drugie pandemiczne walentynki – ale czy ostatnie przebiegające w podobnych warunkach?

Dodaj komentarz

Nie da się ukryć, że ostatnio zrobiło się nieco taniej. Co najmniej z częścią artykułów i usług. Na pół roku tarcza antyinflacyjna objęła m.in. energię i znaczną część artykułów spożywczych. Miłośnicy mocniejszych trunków mogą czuć niedosyt, że choć w paliwie na stacjach alkohol jest tańszy, na sklepowych półkach jest już inaczej.

Dodaj komentarz

Zaczął się luty, znikają więc już ostatnie świąteczne ozdoby.

Dodaj komentarz

Od poprzedniego weekendu w naszym powiecie trwają ferie zimowe.

Dodaj komentarz

Na najprostszym w bezpośrednim sąsiedztwie Szczytna odcinku drogi, czyli wylocie w kierunku Ostrołęki, wciąż prowadzone są w paru miejscach roboty drogowe.

Dodaj komentarz

„Na Trzech Króli każdy się do pieca tuli.” „Gdy w Trzech Króli mrozem trzyma, będzie jeszcze długa zima.” – mówią stare przysłowia.

Dodaj komentarz