Druga połowa września przyniosła nieco więcej wilgoci niż poprzednie tygodnie, ale sytuacja wciąż jest dość odległa od normy.

Dodaj komentarz

Właśnie kończy się lato. W bieżącym roku jesień, zarówno kalendarzowa, jak i astronomiczna, rozpoczyna się w piątek 23 września.

Dodaj komentarz

W poprzednim numerze poruszaliśmy m.in. sprawę palarni pod chmurką zlokalizowanej przy wejściu na schody przy ul. Konopnickiej – zarówno tych w wersji poprzedniej, jak i obecnej.

Dodaj komentarz

Właśnie mija pierwszy tydzień nauki w nowym roku szkolnym.

Dodaj komentarz

Sezon letni w naszym kraju trwa krótko i osoby żyjące z turystyki często narzekają, że ledwie się zacznie, trzeba zamykać ośrodki, chować parasole i zamykać ogródki.

Dodaj komentarz

Kolejne podwyżki cen rozmaitych towarów i usług przestały już zaskakiwać – stały się codziennością. Przez lata mogliśmy się cieszyć np. dość tanimi opłatami za przejazd środkami komunikacji zbiorowej. W wielu europejskich krajach już parę ładnych lat temu za przejazd autobusem czy pociągiem płaciliśmy kilka razy więcej niż w Polsce, choć np. ceny artykułów spożywczych były już porównywalne.

Dodaj komentarz

Postacie Elżbiety Dzikowskiej i Tony’ego Halika znane są chyba wszystkim osobom w wieku co najmniej średnim.

Dodaj komentarz

Trwają wakacje, sporym wzięciem cieszą się zatem w Szczytnie m.in. miejsca postojowe. W stolicy powiatu ich na ogół nie brakuje. Wciąż najbardziej charakterystycznym parkingiem – szczególnie dla osób z zewnątrz – jest plac Juranda, którego planowane wyłączanie z ruchu pojazdów jakby ostatnio przygasło.

Dodaj komentarz

- Wy to macie tutaj fajnie – usłyszał niedawno „Kurek” w jednym z okolicznych lokali. – Dokądkolwiek pojedziecie, wszędzie macie jezioro, rzeczkę czy jakiś ładny lasek . Słowa padły z ust mieszkanki północnego Mazowsza. Wystarczy pojechać od nas trochę w kierunku południowym, by przekonać się, że warmińsko-mazurskie okoliczności przyrody są faktycznie ciekawsze.

Dodaj komentarz

Tegoroczne Dni i Noce miały otoczkę nieco zmienioną, ale siłą rozmaitych świąt i uroczystości jest wierność tradycji, czyli powtarzalności pewnych elementów.

Dodaj komentarz

Przed nami jubileuszowa edycja Dni i Nocy, imprezy będącej niegdyś marką Szczytna, a dziś…

Dodaj komentarz

W naszym prowincjonalnym Szczytnie w ubiegłym tygodniu powiało wielkim światem. I bardzo bogatym.

Dodaj komentarz

Jeśli ktoś narzekał na późnowiosenną aurę i nie najwyższe temperatury, mógł się nacieszyć tym, co mieliśmy w pogodzie w minionym tygodniu.

Dodaj komentarz

Poloneza czas zacząć – taką formułką, zapożyczoną z „Pana Tadeusza” rozpoczynały się w miniony piątek co najmniej niektóre ceremonie zakończenia roku szkolnego w naszym powiecie.

Dodaj komentarz

Rok temu procesje z okazji Bożego Ciała nie odbyły się – z powodu pandemii – w niektórych częściach naszego kraju.

Dodaj komentarz

Lista inwestycji, które w Szczytnie ciągną się i ciągną, jest całkiem pokaźna.

Dodaj komentarz

Naszym zrewitalizowanym zamkowym ruinom właśnie strzelił roczek. Nie był to rok nijaki, czego można się było obawiać.

Dodaj komentarz

Powiększyła się nadjeziorna galeria baśniowych postaci.

Dodaj komentarz

Dziś, czyli 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Święto o charakterze międzynarodowym, ale niemające ogólnoświatowej wspólnej daty. W różnych zakątkach globu terminy są rozmaite i obejmują niemal wszystkie miesiące roku.

Dodaj komentarz

Szczycieńskie szkoły podstawowe wraz z jednym z przedszkoli przystąpiły do kampanii Rowerowy Maj.

Dodaj komentarz