Mieliśmy już tej jesieni całkiem konkretne przymrozki i potrzebę sypania solą dróg, ale najbardziej rozpoznawalny znak zimy, czyli śnieg, pojawił się w nocy z piątku na sobotę.

Dodaj komentarz

Czasy mamy niespokojne, choćby ze względu na trwające u nas już blisko dwa lata zagrożenie pandemiczne.

Dodaj komentarz

Kolejna rocznica odzyskania niepodległości za nami. W Szczytnie obchody miały dość skromny charakter, co wiąże się z asekuracyjnym podejściem naszych władz do obecnej sytuacji pandemicznej.

Dodaj komentarz

Listopad w naszej tradycji kojarzony jest z miesiącem poświęconym zmarłym.

Dodaj komentarz

Mimo że w tym roku pandemicznych obostrzeń aż tak radykalnych nie było, tłoczne odwiedzanie grobów swoich bliskich, związane z uroczystościami Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym, rozpoczęło się już w sobotę.

Dodaj komentarz

Przez kilka tygodni pogodę mieliśmy w klimacie złotej polskiej jesieni, ale potem coś się w końcu musiało popsuć.

Dodaj komentarz

Zapewne część Czytelników „Kurka” zauważyła, że przed tygodniem wydaliśmy tysiąc czterechsetny (tak to się trochę dziwnie wymawia) numer naszego tygodnika (fot. 1). Gdybyśmy od razu wpadli na pomysł, by przez parę lat nie być dwutygodnikiem, przekroczylibyśmy już dawno półtora tysiąca wydań.

Dodaj komentarz

Prawie trzydzieści lat temu przejechały tędy ostatnie regularne pociągi osobowe, paręnaście lat wstecz pojawiły się dość konkretne plany, by puścić po szynach drezyny, ostatecznie tory zdemontowano i od paru tygodni całkowicie legalnie i w miarę bezpiecznie można przejechać rowerem od Szczytna do północnej granicy powiatu – czyli ponad 30 km.

Dodaj komentarz

Pisania na temat śmiecenia i sposobów na radzenie sobie z problemem nigdy dosyć, choć może się wydawać, że wszelkie ambitne plany i tak wezmą w łeb.

Dodaj komentarz

Jeden z naszych stałych czytelników, pan Stanisław, zwrócił nam ostatnio uwagę na mocno niekomfortowy wyjazd z jednej ze stacji paliw znajdującej się w bezpośrednim sąsiedztwie Szczytna.

Dodaj komentarz

W miniony piątek obchodziliśmy smutną rocznicę napaści Związku Radzieckiego na nasz kraj w 1939 roku.

Dodaj komentarz

Pochodzi z Chin, ale kojarzy się z ciepłymi krajami, u nas – ze strefą śródziemnomorską.

Dodaj komentarz

Przed tygodniem poruszaliśmy w „Kronice” między innymi kwestię marnowania żywności.

Dodaj komentarz

ak co roku, początek września oznacza koniec laby dla uczniów i konieczność powrotu do szkół. Niektórzy stęsknili się za widokiem swoich koleżanek, kolegów i nauczycieli, inni woleliby, aby wakacje zostały przedłużone na czas nieokreślony.

Dodaj komentarz

W drugiej połowie lipca mieliśmy w Szczytnie Festiwal Smaków Foodtrucków, teraz trzy popołudnia wypełnił na placu Juranda Festiwal Pierogów i Smaków Świata.

Dodaj komentarz

W minioną niedzielę obchodzone było potrójne święto: niedziela jest dniem świątecznym z założenia, a 15 sierpnia mieliśmy jeszcze uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i Dzień Wojska Polskiego.

Dodaj komentarz

Powoli zbliżają się do końca prace przy budowie drugiego i wyraźnie dłuższego odcinka ścieżki rowerowej prowadzącej aż na północne krańce naszego powiatu.

Dodaj komentarz

Kilka lat temu kolumny wojskowe przejeżdżały przez Szczytno bardzo często. Powodem były liczne manewry na poligonie pod Orzyszem – lub z nich powrót. Przy trasach przejazdu stawało specjalne wojskowe oznakowanie, a z wozów bojowych do przechodniów machali żołnierze z różnych krajów należących do NATO.

Dodaj komentarz

Krzysztof Klenczon ma w Szczytnie od lat dwa pomniki, jego imieniem nazwany jest skwer, a w minioną niedzielę muzyk związany z naszym miastem został także patronem ulicy.

Dodaj komentarz

Kiedyś był „Rock w ruinach” z okazji dawnych „Dni i Nocy Szczytna”, teraz, po rewitalizacji, pozostałości krzyżackiego zamku powoli stają się muzyczną mekką.

Dodaj komentarz