Pierwszy weekend ferii (czy, jak kto woli, weekend zamykający u nas pierwszy szkolny semestr) przyniósł kolejny atak zimy.

Dodaj komentarz

Pod koniec starego roku udostępniono podróżnym główny budynek dworca w Szczytnie, a w ubiegłym tygodniu poznikały ogrodzenia z terenu powstałego obok parkingu (fot. 1) - przybyło w ten sposób przydatnych w tym rejonie miejsc postojowych, także dla rowerzystów, dla których wybudowano specjalny odcinek ścieżki.

Dodaj komentarz

Zima sezonu 2022/2023 wciąż zaskakuje. Zaczęła się u nas wcześnie, bo w połowie listopada.

Dodaj komentarz

Święta, święta i niby po świętach, ale początek nowego roku to wciąż okres bożonarodzeniowy.

Dodaj komentarz

To ostatnia „Kronika” przed Bożym Narodzeniem, nie wypada zatem nie poświęcić paru słów świętom.

Dodaj komentarz

Oszczędności oszczędnościami, ale szczycieńska iluminacja bożonarodzeniowa ostatecznie aż tak skromna nie jest.

Dodaj komentarz

Od prawie trzech tygodni trwa mundial, wkraczający właśnie w decydująca fazę.

Dodaj komentarz

Z tym środkiem zimy może trochę przesadziliśmy, ponieważ do jej kalendarzowego początku zostały jeszcze trzy tygodnie, ale aura w tym sezonie może lekko zaskoczyć.

Dodaj komentarz

Wprawdzie Święto Niepodległości już dwa tygodnie za nami, ale pisania o różnych sposobach manifestowania swojego patriotyzmu nigdy za wiele.

Dodaj komentarz

Chyba najbardziej widoczną oznaką polskiego Dnia Niepodległości są nasze narodowe flagi.

Dodaj komentarz

Niedawno w parku nad szczycieńskim Jeziorem Domowym Małym ustawiono tabliczki pokazujące rolę drzew w naszym życiu ( fot. 1) . Choć ludzie coraz częściej wolą tylko rzucać okiem, niż po prostu coś dokładniej przeczytać, jest szansa, że choć niektórzy wgłębią się w niezbyt długi tekst i docenią, że wokół nas drzewa wciąż rosną – o ile im nie przeszkadzamy.

Dodaj komentarz

Wprawdzie dwa najważniejsze dni w ostatnim czasie, czyli Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny, przypadły we wtorek i w środę, ale wzmożony ruch na cmentarzach i okolicach panował już od soboty.

Dodaj komentarz

Dawno nie pisaliśmy o ścieżce rowerowej pociągniętej po nieczynnej linii kolejowej Szczytno-Biskupiec.

Dodaj komentarz

Osoby spacerujące lub jeżdżące trochę więcej po Szczytnie niewątpliwie zauważyły, że w ostatnich tygodniach nastała u nas swoista moda na rozkopywanie.

Dodaj komentarz

Wprawdzie wakacje już się dawno skończyły, ale w miniony piątek wrócił na krótko jeden z ich lokalnych znaków rozpoznawczych – spotkanie z duchami szczycieńskiego zamku. Prawdopodobnie powodem była wizyta delegacji z Żywca, która odświeżyła stare znajomości. Tym razem szczycieńską godzinę duchów wyznaczono na 19.30 (wcześniej była to 22.30 we czwartki).

Dodaj komentarz

Wkrótce mija 205. rocznica śmierci Tadeusza Kościuszki, jednego z najwybitniejszych Polaków w dziejach, a także bohatera Stanów Zjednoczonych - choć to właśnie w stolicy tego kraju dwa lata temu, podczas zamieszek, jego pomnik został sprofanowany.

Dodaj komentarz

Druga połowa września przyniosła nieco więcej wilgoci niż poprzednie tygodnie, ale sytuacja wciąż jest dość odległa od normy.

Dodaj komentarz

Właśnie kończy się lato. W bieżącym roku jesień, zarówno kalendarzowa, jak i astronomiczna, rozpoczyna się w piątek 23 września.

Dodaj komentarz

W poprzednim numerze poruszaliśmy m.in. sprawę palarni pod chmurką zlokalizowanej przy wejściu na schody przy ul. Konopnickiej – zarówno tych w wersji poprzedniej, jak i obecnej.

Dodaj komentarz

Właśnie mija pierwszy tydzień nauki w nowym roku szkolnym.

Dodaj komentarz