Na leśnych ścieżkach, za stadionem na ul. Ostrołęckiej, rozegrano Mistrzostwa Powiatu Szczycieńskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych Szkół Ponadpodstawowych. Do rywalizacji przystąpiło 45 zawodników i zawodniczek z trzech szkół: ZS nr 1, ZS nr 2 i ZS nr 3. Czołowe miejsca zajęli:

Dodaj komentarz

Miniony weekend upłynął pod znakiem derbowego pojedynku GKS- Gwardia, w którym nie zabrakło tego, co w piłce najważniejsze. Górą był lider klasy A, ale powody do zadowolenia po ostatniej serii spotkań mają także drużyny Błękitnych, Wałpuszy i Perkuna. Kryzys – oby mały – przeżywa Omulew.

Dodaj komentarz

Zespół Perkuna Orżyny nie poradził sobie z IV-ligową Granicą Kętrzyn i odpadł w II rundzie Wojewódzkiego Pucharu Polski.

Dodaj komentarz

Złoty medal Mistrzostw Europy w drużynowym biegu 24-godzinym – to kolejny wielki sukces w karierze szczycieńskiego ultramaratończyka Rafała Kota.

Dodaj komentarz

Komplet punktów w sześciu spotkaniach i średnia ponad sześć bramek na mecz – tak wygląda dotychczasowy dorobek Gwardii Szczytno. Podopieczni Mariusza Korczakowskiego zostawili resztę drużyn w tyle. Rewelacją klasy B jest z kolei Perkun Orżyny, który także notuje na razie same zwycięstwa.

Dodaj komentarz

Najmłodsza grupa lekkoatletów Juranda Szczytno wzięła udział w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Radomiu oraz Mistrzostwach Województwa U14 i U16 w Olsztynie. Podopieczni Danuty Bukowieckiej zdobyli w sumie aż 5 złotych medali.

Dodaj komentarz

Piotr Zembrzuski, prezes i trener Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate, poprowadził zajęcia polskiej kadry SO-Kyokushin Polska.

Dodaj komentarz

Na obiekcie rekreacyjno-sportowym w leśnictwie Lipnik rozegrano VII Turniej Piłki Nożnej o Puchar Lata.

Dodaj komentarz

Jedyny przedstawiciel Siłowni „Pod Rywalem” zajął piąte miejsce w IV Otwartych Mistrzostwach w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Wójta Gminy Ostróda.

Dodaj komentarz

Rozpoczął się wprawdzie rok szkolny i w związku z tym AKCJA LATO dobiegła już końca, ale w ubiegłym tygodniu, już po zamknięciu poprzedniego numeru „Kurka”, przeprowadzono jeszcze zawody, o których nie mieliśmy okazji napisać.

Dodaj komentarz

W minionej kolejce prawie wszystkie nasze zespoły punktowały, a w klasie A cztery drużyny reprezentujące powiat szczycieński strzeliły w sumie aż 30 bramek. Wyłamały się tylko B-klasowe rezerwy GKS-u, które przegrały swój mecz.

Dodaj komentarz

Karolina Piechowicz stała się jedną z głównych gwiazd zakończonych w niedzielę Mistrzostw Świata Juniorów w pływaniu. Udając się do stolicy Peru – Limy, za cel stawiała sobie zakwalifikowanie się do półfinałów. Wraca z czterema medalami, w tym trzema z najcenniejszego kruszcu.

Dodaj komentarz

Z udziałem sześćdziesięciu wędkarzy na Przystani Stary Wałpusz odbyły się w niedzielę „XII Otwarte Zawody Spinningowe w Teamach o Puchar Starosty Szczycieńskiego”.

Dodaj komentarz

Gwardia i Omulew najwyraźniej bardzo poważnie myślą o awansie do klasy okręgowej – mówi o tym tabela po czterech kolejkach.

Dodaj komentarz

Przez kilkadziesiąt ostatnich lat mijali się częściej lub rzadziej na ulicach, widywali na meczach czy w sklepach, rozmawiali przez telefon – ale nie zbierali się w tak licznym gronie. Ostatnio swoje spotkanie po latach mieli piłkarze, trenerzy i działacze Podchorążaka Szczytno, drużyny, której następczynią od połowy lat 70. ubiegłego wieku była Gwardia.

Dodaj komentarz

W Wojewódzkim Pucharze Polski została już tylko jedna nasza drużyna – Perkun Orżyny. W I rundzie miała wolny los. Wcześniej, w fazie wstępnej, nasz zespół wyeliminował ekipę sędziów z Olsztyna. Z rywalizacji odpadli Błękitni Jurand Pasym.

Dodaj komentarz

Bardzo dobrze w nowy sezon wchodzą drużyny Gwardii, Omulwi i Perkuna, mające w tej chwili komplet zwycięstw na koncie. Zdobywanie punktów pozostałym naszym zespołom przychodzi już z większą trudnością.

Dodaj komentarz

Kolejna edycja AKCJI LATO za nami. Na następne wakacyjne zmagania przyjdzie poczekać dziesięć miesięcy.

Dodaj komentarz

Prowadzona prze Zenona Jagiełłę reprezentacja Polski młodzików zdobyła cztery medale na Mistrzostwach Europy w boksie. Wychowanek GWARDII Szczytno Marcel Bogdański miał pecha, bo już w pierwszej rundzie trafił na późniejszego triumfatora w kategorii do 52 kg, Anglika Connorsa.

Dodaj komentarz

W miniony weekend na kortach w Nowym Gizewie rozgrywano VII Deblowy Turniej Tenisa o Puchar Wójta Gminy Szczytno.

Dodaj komentarz