Już w najbliższy piątek kończy się rok szkolny, zatem czas na wakacyjne zmagania w ramach kolejnej edycji AKCJ LATO. Poniżej umieszczamy terminarz na pierwsze dni sportowej rywalizacji przygotowanej z myślą o dzieciach: zarówno tych najmłodszych, jak i trochę starszych.

Dodaj komentarz

Ośmioosobowa reprezentacja JURANDA Szczytno przywiozła z Mistrzostw Warmii i Mazur w lekkiej atletyce aż 12 medali, w tym 7 złotych.

Dodaj komentarz

Niektórzy kochają polskie seriale, a kibice z powiatu szczycieńskiego będą musieli pokochać piłkarską klasę A – w przyszłym sezonie zagrają w niej aż cztery nasze drużyny. Szanse na pozostanie w IV lidze mają Błękitni Pasym, przed którymi spotkania barażowe.

Dodaj komentarz

Patryk Borucki, zawodnik GWARDII Szczytno, zdobył srebrny medal podczas rozgrywanych w Bytomiu Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów.

Dodaj komentarz

Reprezentacja Sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 w Szczytnie im. Polskich Olimpijczyków zajęła drugie miejsce w Mistrzostwach Województwa Chłopców w Halowej Piłce Nożnej rozgrywanych w Nidzicy w ramach Igrzysk Dzieci. Drużyna z „czwórki” uległa gospodarzom w meczu finałowym.

Dodaj komentarz

Zawodnik Juranda Szczytno Wojciech Marok, bijąc swój rekord życiowy, zajął czwarte miejsce w rzucie dyskiem na Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce. W punktacji drużynowej klub reprezentowany przez pięcioro zawodnik zajął 26. miejsce w Polsce.

Dodaj komentarz

Konrad Bukowiecki, wychowanek Gwardii Szczytno, dziś występujący w barwach AZS UWM Olsztyn, wywalczył srebrny medal podczas Mistrzostw Polski w LA w Suwałkach. W konkursie pchnięcia kulą musiał uznać wyższość Michała Haratyka.

Dodaj komentarz

Prowadzona przez trenera Zenona Jagiełłę kadra narodowa młodzików w boksie, do składu której zostało powołanych trzech pięściarzy Gwardii Szczytno: Marcel Bogdański, Karol Lisiewicz i Patryk Salwański, uczestniczyła w miniony weekend na I Międzynarodowych Targach Branży Bokserskich w Kielcach.

Dodaj komentarz

Kibice z naszego powiatu nie mogą narzekać na brak emocji. Wyniki z weekendowej serii spotkań sprawiły, że będzie jak w thrillerze – kwestia spadku Błękitnych i Omulwi, barażu lub awansu SKS-u rozstrzygnie się w ostatniej kolejce.

Dodaj komentarz

W sobotę 16 lipca na pasymskim stadionie odbędzie się XXVII Turniej o Puchar Burmistrza.

Dodaj komentarz

W sobotę w Morągu odbyła się jubileuszowa XXV edycja Turnieju Piłki Nożnej Placówek Opiekuńczo- Wychowawczych o puchar Marszałka Województwa Warmińsko- Mazurskiego z udziałem dziewięciu drużyn.

Dodaj komentarz

Znakomicie spisała się reprezentacja Juranda Szczytno podczas Mistrzostw Krajowego Zrzeszenia LZS w Białymstoku. Nasi zawodnicy zdobyli aż 5 medali, w tym jeden złoty i cztery srebrne. To wszystko stało się dziełem zaledwie czterech zawodników. Ich osiągnięcia dały drużynie 15. miejsce w kraju i pierwsze w województwie.

Dodaj komentarz

Reprezentacja Domu Dziecka z Pasymia bliska była sprawienia wielkiej niespodzianki w Mistrzostwach Polski. Przez eliminacje przeszła jak burza. O jej dalszych losach zadecydowały rzuty karne.

Dodaj komentarz

Podczas minionej serii spotkań cieszyć mogła chyba tylko pogoda – ale dla kibiców ważniejsze są zwycięstwa ukochanych drużyn. Wygranych naszych zespołów w sobotę i niedzielę nie było, a w sześciu spotkaniach nasz powiat wzbogacił się zaledwie o dwa punkty.

Dodaj komentarz

Pomysły na obchody Dnia Dziecka mogą być różne. W przychodni Tar-Medica zorganizowano zawody sprawnościowo-zręcznościowe, które z powodu deszczowej aury musiały się odbyć pod dachem.

Dodaj komentarz

Właśnie rozpoczynają się Mistrzostwa Polski w LA. Na kilka dni przed tą imprezą, która odbywa się w Suwałkach, z dobrej strony pokazał się Konrad Bukowiecki. Podczas Memoriału Janusza Kusocińskiego w Chorzowie uzyskał w konkursie pchnięcia kulą 21.66. To najlepszy wynik naszego zawodnika w tym sezonie.

Dodaj komentarz

Blisko 100 biegaczek i biegaczy stanęło na starcie pierwszej edycji „Półmaratonu Po Kolei” prowadzącego po trasie ścieżki rowerowej zbudowanej na dawnym szlaku kolejowym Szczytno-Biskupiec.

Dodaj komentarz

Bardzo dobrze spisali się w ostatnich dniach lekkoatleci MKL Juranda Szczytno rywalizujący na zawodach międzynarodowych, krajowych i wojewódzkich. W Akademickich Mistrzostwach Polski po dwa medale zdobyli Marok i Borkowski, a w barwach reprezentacji Polski wystąpili Marszelewska, Kijewski i Rodziak. Z kolei rekordowo liczna grupa najmłodszych adeptów lekkiej atletyki reprezentowała klub na zawodach w Olsztynie, przywożąc aż 10 medali.

Dodaj komentarz

W miniony weekend na ligowych boiskach działo się sporo ciekawego. Z okazałych zwycięstw cieszą się kibice Błękitnych i SKS-u, kolejną niespodziankę sprawiła Wałpusza. W Wielbarku pozostał już tylko cień nadziei na utrzymanie. Od awansu do klasy okręgowej oddalił się znacznie GKS.

Dodaj komentarz

Klub piłkarski GKS Szczytno obchodzi w tym roku 10-lecie działalności sportowej. O jubileuszu pamiętały władze gminy.

Dodaj komentarz