Udanie zakończyła swój start w I Podlaskiej Lidze Karate Kyokushin 19-osobowa ekipa Akademii Rozwoju i Aktywności Sportowej Nogore. W rywalizacji z zawodnikami z 10 innych klubów zdobyła łącznie 9 medali. Najlepiej spisała się Barbara Bałdyga, która wywalczyła dwa krążki, brązowy w kata i złoty w kumite.

Dodaj komentarz

W ubiegłym tygodniu zaprezentowaliśmy faworytów, na których w tegorocznym Plebiscycie stawia radny miejski w Szczytnie Zbigniew Orzoł, były piłkarz.

Dodaj komentarz

W meczach sparingowych z udziałem naszych drużyn padło wyjątkowo dużo bramek. W niektórych spotkaniach festiwale strzeleckie to, niestety, zasługa głównie rywali.

Dodaj komentarz

Nie ma chyba w Polsce bardziej medalodajnej dyscypliny niż Brydż Sportowy.

Dodaj komentarz

W sobotę zawodnicy bokserzy Gwardii Szczytno odbyli sesję sparingową w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Giżycku.

Dodaj komentarz

W miniony weekend w toruńskiej Arenie odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski seniorów oraz młodzieżowców (kategoria U23). Dwuosobowa reprezentacja Juranda Szczytno zdobyła dwa medale Mistrzostw Polski w pchnięciu kulą w kategorii do lat 23.

Dodaj komentarz

W miniony weekend od sparingów odpoczywali piłkarze Błękitnych Pasym. Nie próżnowały inne nasze drużyny. Bardzo efektowne zwycięstwo odniosła Gwardia Szczytno, a gradem bramek zakończyła się potyczka Perkuna Orzyny z Omulwią Wielbark.

Dodaj komentarz

W sobotę 17 lutego w hali tenisowej w Warchałach rozegrano drugi Turniej Par Mieszanych „Natura Mazur” 2024.

Dodaj komentarz

Nasz Plebiscyt minął już półmetek. Kuponów z każdym dniem przybywa, a nasi Czytelnicy mogą głosować do 11 marca. Finał, czyli oficjalne ogłoszenie wyników, zaplanowaliśmy na 22 marca.

Dodaj komentarz

Dobiegła końca XVIII Edycja Szczycieńskiej Halowej Piłki Nożnej. W jej trakcie rozegrano 156 spotkań i strzelono 1237 bramek.

Dodaj komentarz

W sparingach wynik niekoniecznie jest najważniejszy, ale zwycięstwo – a zwłaszcza wysokie – zawsze cieszy. Swoisty rekord pobił rekord Perkun Orzyny, który pokonał swojego przeciwnika aż 14:0.

Dodaj komentarz

Z trzema medalami, w tym dwoma złotymi, wrócili z Halowych Mistrzostw Polski U18 i U20 w lekkiej atletyce zawodnicy Juranda Szczytno. Na najwyższym stopniu podium stanęli Iga Wysoczańska i Karol Kijewski, a na drugim Julia Michałowska. Cała trójka miotaczy, podopiecznych Macieja Bukowieckiego, poprawiła swoje rekordy życiowe.

Dodaj komentarz

Karatecy Nogore zdobyli 14 medali na rozgrywanym w Szczuczynie turnieju o Puchar burmistrza tego miasta.

Dodaj komentarz

Dziś w naszym kąciku Plebiscytowym zamieszczamy typy Bogdana Rekosza, sympatyka sportu, kolekcjonera i hobbysty pamiątek sportowych. O jego pasji i bogatych zbiorach zgromadzonych w kilku pomieszczeniach już kilkakrotnie pisaliśmy na łamach „Kurka”. Pan Bogdan jest naszym laureatem z 1999 roku w kategorii Działacz Sportu, a w 2022 przyznaliśmy mu Nagrodę Specjalną za całokształt dokonań w popularyzacji sportu.

Dodaj komentarz

Zakończyła się przedostatnia runda Szczycieńskiej Halowej Piłki Nożnej, w której strzelono 143 bramki.

Dodaj komentarz

Szymany  Gmina Szczytno, 24 marca 2024 r. - Już niebawem na pasie startowym Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury odbędzie się wyjątkowe wydarzenie sportowe, które zapowiada się jako niezapomniane przeżycie dla miłośników biegania i aktywnego trybu życia. Bieg „Odlotowa 5” wystartuje o godzinie 12:30 i będzie wydarzeniem bez precedensu w regionie – zapowiada jedna z organizatorek wydarzenia, Anna Jesień.

Dodaj komentarz

Od 20 stycznia do 11 lutego w Zespole Szkół nr 1 rozgrywano Halowy Turniej Tenisa w singlu mężczyzn.

Dodaj komentarz

W gronie głosujących w Plebiscycie „Kurka” na Najpopularniejszego Sportowca Powiatu Szczycieńskiego w roku 2023 znaleźli się przedstawiciele jednego z najbardziej popularnych sportów walki, jakim jest karate – Piotr Zembrzuski i Maciej Żyliński. Oto, jacy sportowcy na ich listach zajęli czołowe miejsca.

Dodaj komentarz

W miniony weekend rozegrano 18. rundę rozgrywek Szczycieńskiej Ligi Halowej.

Dodaj komentarz

Już za miesiąc rozgrywki ligowe mają wznowić piłkarze występujący w klasie okręgowej. Skraca to okres przygotowawczy, wymusza szybsze sparingi i mobilizuje do przyspieszonego skompletowania kadry.

Dodaj komentarz