Od 23.00 do 4 rano na terenie gminy Dźwierzuty będzie wyłączone oświetlenie uliczne.

Dodaj komentarz

Na dwóch działkach położonych nad jeziorem Sasek Wielki w Dąbrowie, letniskowej miejscowości w gminie Dźwierzuty, powstanie „Gminne Obserwatorium Przyrody”. Projekt przewiduje m. in. budowę ambony obserwacyjnej, która umożliwi bezpośrednią obserwację ptaków wodnych żyjących w trzcinowisku jeziora.

Dodaj komentarz

Już nie do 25 zł jak wcześniej planowano, a do 28 zł wzrośnie stawka naliczana mieszkańcom gminy Dźwierzuty za produkowane śmieci. Ci, którzy nie będą chcieli ich kompostować zapłacą 36 zł. To najwyższa cena jaka teraz będzie naliczana w powiecie szczycieńskim.

Dodaj komentarz

Seniorzy i ich przyjaciele z Koła Emerytów i Rencistów z Dźwierzut, działający przy Gminnym Ośrodku Kultury, wyruszyli w kolejną podróż, tym razem wybierając jako cel największe miasto województwa kujawsko-pomorskiego i jego okolice.

Dodaj komentarz

Powraca temat braku wody w miejscowościach, do których dostarczana jest ona ze stacji uzdatniania w Orzynach. W ten weekend próżno odkręcali krany mieszkańcy Jeleniowa. Czują się oni dodatkowo poszkodowani, bo uciążliwa, powtarzająca się już od lat sytuacja, sprawia, że nie chcą przyjeżdżać do nich w odwiedziny na wakacje członkowie rodzin.

Dodaj komentarz

Mieszkańcy gminy Dźwierzuty będą więcej płacić za odbiór śmieci. Według przygotowanego już projektu uchwały obecnie obowiązująca stawka ma wzrosnąć o 5 zł. Niewykluczone, że na podobny ruch zdecyduje się część pozostałych samorządów w powiecie.

Dodaj komentarz

Dwadzieścioro dwoje uczniów uczęszczających do szkół na terenie gminy Dźwierzuty otrzymało z rąk wójt Marianny Szydlik kilkusetzłotowe stypendia.

Dodaj komentarz

Lena Zawitowska z Zalesia jest zwykłą, a zarazem niezwykłą nastolatką - bezpośrednią, radosną, towarzyską i ciekawą świata. Jednak lista jej sukcesów na niwie naukowej budzi respekt. Absolwentka Szkoły Podstawowej w Kałęczynie na egzaminie ósmoklasistów ze wszystkich trzech przedmiotów zdobyła maksymalną liczbę punktów, została także laureatką wojewódzkiego konkursu z języka polskiego. Uwielbia literaturę, muzykę i malowanie. Nie da się jednak przykleić do niej „łatki” kujona.

Dodaj komentarz

Ci, którzy chcą żyć kosztem uczciwych mieszkańców gminy Dźwierzuty, muszą się mieć na baczności. Od września Zakład Gospodarki Komunalnej w Dźwierzutach przystępuje do wzmożonych kontroli, których celem jest wykrycie nielegalnych przypadków korzystania z sieci kanalizacyjnej i wodociągowej.

Dodaj komentarz

W minioną niedzielę w Rumach odbyły się dożynki. Dziękczynienie za plony lokalna społeczność zorganizowała już po raz 25. W obchodach srebrnego jubileuszu nie przeszkodziło ani opóźnienie spowodowane pandemią, ani popołudniowa burza z ulewą.

Dodaj komentarz

15 sierpnia Parafia Rzymskokatolicka świętego Jana Chrzciciela w Targowie obchodziła 40-lecie istnienia. Licznie zebranych parafian powitał ksiądz proboszcz Tomasz Kowalski, który również obchodził jubileusz 25-lecia święceń kapłańskich.

Dodaj komentarz

Gminna Biblioteka Publiczna w Dźwierzutach organizuje w wakacje z myślą o dzieciach zajęcia ćwiczące wyobraźnię i kreatywność. Uczestnicy mogą grać w gry planszowe, kolorować, rozwiązywać łamigłówki i oczywiście czytać książki.

Dodaj komentarz

Mieszkańcy sołectwa Miętkie w minioną sobotę bawili się na festynie rodzinnym, który odbywa się w tej miejscowości od wielu lat.

Dodaj komentarz

W Rańsku dzieci znalazły kilkutygodniowe kocięta porzucone w zawiązanej reklamówce. Nie dość, że zwyrodnialec zwierzęta skazał na okrutną śmierć przez uduszenie, to wcześniej oblał je jeszcze tłustą substancją.

Dodaj komentarz

W minioną sobotę mieszkańcy Sąpłat obchodzili 25-lecie powstania Izby Regionalnej, 25-lecie utworzenia kaplicy oraz 100-lecie urodzin Maryny Okęckiej- Bromkowej. Jubileusze połączono z festynem sołeckim, który również odbywa się od wielu lat w lipcowy wieczór.

Dodaj komentarz

Dzięki pozyskanym 50 tys. zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich zostanie odrestaurowany cykl obrazów olejnych na płótnie „Grób Pański” znajdujący się w kościele Najświętszej Trójcy w Dźwierzutach.

Dodaj komentarz

W najbliższy piątek w kościele ewangelickim w Dźwierzutach wystąpią sopranistka Zuzanna Nalewajek i Paweł Sommer (fortepian). Koncert odbędzie się w ramach cyklu „Z klasyką przez Polskę”.

Dodaj komentarz

W sobotę 16 lipca o godz. 20.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Dźwierzutach wystąpi kabaret „Paranienormalni” z programem „Bez znieczulenia”.

Dodaj komentarz

Wysoki wskaźnik wykonanych inwestycji wystawia włodarzom gminy Dźwierzuty dobrą ocenę za ubiegły rok. Sen z powiek spędza im jednak brak wody w studniach głębinowych, czy częste awarie instalacji wodno-kanalizacyjnych.

Dodaj komentarz

Wykonane w latach 30. XX w. witraże w kościele ewangelickim w Dźwierzutach wymagają pilnej renowacji. W celu zdobycia środków, Parafia Ewangelicko – Augsburska w Pasymiu, której dźwierzucka świątynia jest filią, ogłosiła internetową zbiórkę.

Dodaj komentarz