W najbliższy piątek w Targowskim Dworze odbędzie się kolejne wydarzenie kulturalne organizowane przez biuro Citart. Tym razem z publicznością spotka się wokalista, aktor i osobowość telewizyjna, Robert Janowski, znany m.in. z występów w musicalu „Metro” oraz prowadzenia przez lata popularnego teleturnieju „Jaka to melodia?”

Dodaj komentarz

Trzy nauczycielki pracujące w szkołach prowadzonych przez Gminę Dźwierzuty otrzymały z rąk wójt Marianny Szydlik akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego.

Dodaj komentarz

Sporego psikusa sprawiła organizatorom tegorocznych dożynek w Dźwierzutach kapryśna tego lata aura. Zaplanowane z okazji rolniczego święta występy artystyczne trzeba było odwołać z powodu ulewnego deszczu.

Dodaj komentarz

Na strychu stajni w Popowej Woli, będącym od niedawna siedzibą Koła Gospodyń Wiejskich „Żurawinki”, odbył się benefis Kazimiery Klobuszeńskiej. Specjalnie dla byłej długoletniej sołtys, radnej i działaczki ruchu ludowego zaśpiewali wybitna kurpiowska pieśniarka Elżbieta Kasznia z Rozóg oraz Jarosław Chojnacki.

Dodaj komentarz

To miała być wzorcowa inwestycja, którą będzie można się chwalić i szczycić nie tylko w powiecie i województwie. Tymczasem modernizacja systemu grzewczego w blokach Spółdzielni Mieszkaniowej „Sasek” w Dźwierzutach nie funkcjonuje tak jak tego oczekiwali mieszkańcy. Sprawa trafiła już do sądu, a teraz do prokuratury. - To taka wojenka, która niepotrzebne zajmuje nam czas – mówi była prezes Małgorzata Kukowska.

Dodaj komentarz

W Targowskim Dworze odbył się recital Kuby Michalskiego, który zaprezentował publiczności ballady Leonarda Cohena. Nie zabrakło też autorskich kompozycji muzyka do wierszy znanych polskich poetów – Bolesława Leśmiana, Adama Asnyka czy Juliana Tuwima.

Dodaj komentarz

W Rumach odbył się festyn pod hasłem „Pałka, zapałka, dwa kije”, podczas którego animatorzy z Olsztyńskiego Teatru Ulicznego uczyli mieszkańców trików i sztuczek kuglarskich.

Dodaj komentarz

Szykuje się nie lada gratka dla miłośników twórczości Leonarda Cohena. W czwartek 27 lipca w Targowskim Dworze będzie można posłuchać ballad legendarnego kanadyjskiego barda w wykonaniu Kuby Michalskiego. Artysta opowiada „Kurkowi” o swojej muzycznej pasji i fascynacji Leonardem Cohenem.

Dodaj komentarz

Remiza OSP w Nowych Kiejkutach zostanie rozbudowana, a partycypować w kosztach inwestycji będzie samorząd wojewódzki.

Dodaj komentarz

Tylko jedna firma stanęła do przetargu na modernizację boiska „orlik” w Dźwierzutach. Oferta jest o blisko 160 tys. zł wyższa od kosztorysu szacunkowego. Czy gmina dołoży brakującą kwotę, czy raczej zdecyduje się na ponowne ogłoszenie przetargu, licząc na zbicie ceny?

Dodaj komentarz

- Repliki Bab Pruskich mają wyjątkowy i niepowtarzalny charakter. To miejsce, które koniecznie trzeba odwiedzić – zachwala najnowszą inwestycję w Targowie wójt Marianna Szydlik.

Dodaj komentarz

Dyskusje, wspomnienia i odkrywanie uniwersalnego piękna w twórczości Wisławy Szymborskiej. Tak wyglądało spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Dźwierzutach.

Dodaj komentarz

Wykonana przez mieszkańców Targowa inscenizacja wiersza Juliana Tuwima „Rzepka” stała się prawdziwym hitem niedzielnego Pikniku Rodzinnego w tej miejscowości.

Dodaj komentarz

Chociaż zaplanowane w ubiegłym roku inwestycje w gminie Dźwierzuty udało się zrealizować niewiele więcej niż w połowie, to wójt Szydlik z realizacji budżetu jest zadowolona, podobnie jak wszyscy radni. Ich przewodniczący ogólny stan gminy ocenia na „czwórkę”.

Dodaj komentarz

„Tak upierdliwy przewodniczący Rady Gminy nie trafił się chyba w żadnej gminie”.

Dodaj komentarz

Ośmioosobowa ekipa rowerzystów udała się w niedzielę na wycieczkę do Rezerwatu „Kulka”. Przewodnikiem cyklistów był leśnik z Nadleśnictwa Korpele, Mariusz Rolka.

Dodaj komentarz

Dźwierzutki, Julkowo i Zazdrość znikną z wykazu urzędowych miejscowości znajdujących się w krajowym systemie. Wniosek w tej sprawie do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji mieli zatwierdzić radni na środowej sesji Rady Gminy Dźwierzuty.

Dodaj komentarz

Trwa już II etap Plebiscytu na Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego organizowanego przez redakcję „Kurka Mazurskiego” i Starostwo Powiatowe w Szczytnie. Sołectwo, którego reprezentant zajmie w głosowaniu czytelników I miejsce, otrzyma w nagrodę od starosty 3 tys. zł, II miejsce jest premiowane kwotą 2 tys. zł, a III – 1 tys. złotych. W tym tygodniu prezentujemy pierwsze finalistki z gminy Dźwierzuty.

Dodaj komentarz

Na terenie gminy Dźwierzuty wciąż zdarzają się przypadki, kiedy właściciele posesji wbrew obowiązującym przepisom wprowadzają do kanalizacji sanitarnej wody opadowe, roztopowe, czy drenażowe. Odnotowywane są też nielegalne zrzuty do kanalizacji sanitarnej. Wyłapywaniu takich przypadków dobrze służy zadymiarka kanałowa.

Dodaj komentarz

W Nowych Kiejkutach powstanie miejsce integracji dla mieszkańców, a także odpoczynku dla przejeżdżających ścieżką po nieczynnym torze kolejowym rowerzystów. Specjalnie dla nich zostanie zbudowany murowany grill.

Dodaj komentarz