Woda dostarczana ze stacji w Orzynach nadaje się do spożycia, ale tylko warunkowo. To efekt prowadzonych w niej prac konserwacyjnych.

Dodaj komentarz

Wartość zaplanowanych na ten rok w gminie Dźwierzuty inwestycji sięgnęła 12,3 mln zł. Takie ustalenia przyjęto w budżecie uchwalonym przez radnych na sesji grudniowej. Tymczasem już trzy tygodnie później swoje zamiary samorządowcy musieli zredukować o blisko 3,5 mln zł.

Dodaj komentarz

Mieszkańcy Sąpłat i okolicznych miejscowości nie mają jak dojechać do sklepu czy do lekarza. Problem dotyczy też młodzieży ze szkół ponadpodstawowych uczącej się w Szczytnie i Olsztynie. Jedyny przewoźnik, który obsługiwał trasę do stolicy województwa, zrezygnował z tego tuż przed świętami, tłumacząc to względami ekonomicznymi. Teraz miejscowi liczą na pomoc władz gminy. Wójt Marianna Szydlik nie ma jednak dla nich dobrych wiadomości.

Dodaj komentarz

Gmina Dźwierzuty chce ratować przed degradacją i zniszczeniem położone na jej terenie obiekty zabytkowe. Dlatego będzie zabiegać o pozyskanie dla nich finansowego wsparcia z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.

Dodaj komentarz

Mieszkańcy Rum zorganizowali Jarmark Świąteczny, w trakcie którego nie brakowało atrakcji dla małych i dużych. Było wspólne strojenie choinki, kolędowanie oraz kiermasz ciast i stroików. Nie mogło też zabraknąć wizyty Świętego Mikołaja.

Dodaj komentarz

Wybór jednej z dwóch ofert zgłoszonych do przetargu na rozbudowę remizy strażackiej w Dźwierzutach oznaczać będzie konieczność dołożenia z budżetu gminy ponad 2 mln zł.

Dodaj komentarz

Koło Emerytów, Rencistów i Inwalidów działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Dźwierzutach w pięknej scenerii białej zimy i w ciepłym, klimatycznym wnętrzu sali widowiskowej GOK zorganizowało wigilijne spotkanie seniorów.

Dodaj komentarz

Takie sytuacje w tej kadencji Rady Gminy Dźwierzuty, gdy ktokolwiek z radnych nie głosuje za przyjęciem uchwały przygotowanej przez wójt, należą do rzadkości. Jeszcze bardziej może intrygować fakt, kiedy „sprawcą” tego jest sam szef rady. A taki przypadek miał miejsce podczas listopadowej sesji.

Dodaj komentarz

Dobiegła końca budowa „Bartnego Kąta” w Łupowie. Na specjalnie do tego celu zagospodarowanym placu wiejskim porośniętym objętymi ochroną lipami pojawiły się elementy związane z pszczelarstwem.

Dodaj komentarz

W świetlicy w Rumach odbyły się obchody Narodowego Święta Niepodległości. W ich trakcie uczestnicy obejrzeli m.in. film autorstwa młodej mieszkanki, ukazujący losy kilku miejscowych rodzin.

Dodaj komentarz

Umowa z wykonawcą na budowę świetlicy w Orzynach już podpisana.

Dodaj komentarz

Koło Gospodyń Wiejskich w Miętkich zaprosiło miejscowych seniorów na pierwsze z cyklu kilku spotkań, podczas którego można było skosztować przygotowanych specjalnie na tę okazję pyszności. Odbyło się ono w ramach realizowanego programu „Danie Wspólnych Chwil”.

Dodaj komentarz

Jesień to czas zadumy i refleksji nad przemijaniem. W klimat ten wpisało się wspominkowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Dźwierzutach.

Dodaj komentarz

Jedenaście Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z powiatu szczycieńskiego otrzyma rządowe wsparcie. We wtorek w Dźwierzutach ich przedstawicielom promesy na zakup sprzętu i przeprowadzanie ćwiczeń wręczył Błażej Poboży, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.

Dodaj komentarz

Argumenty nauczycielskich związkowców przekonały wójt Szydlik. Stawki dodatku motywacyjnego i dodatku dla mentora będą wyższe niż to pierwotnie zakładała.

Dodaj komentarz

Miła uroczystość miała miejsce w Urzędzie Stanu Cywilnego w Dźwierzutach. Pięć par zamieszkałych na terenie gminy otrzymało z rąk Marianny Szydlik nadane przez Prezydenta RP „Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” . Wójt życzyła im dużo zdrowia i niegasnącej miłości.

Dodaj komentarz

Kolejna inwestycja szykuje się w Orzynach. Do trwającej już budowy przedszkola dołączy wkrótce budowa świetlicy wiejskiej, a w dalszej kolejności – orlika i placu zabaw.

Dodaj komentarz

Podczas tegorocznej akcji „Noc Bibliotek”, członkinie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Dźwierzutach zaprezentowały swoje książkowe „skarby”. Wśród nich znalazły się zarówno unikatowe już, stare wydania klasyki literatury polskiej, jak i pozycje, które odegrały ważną rolę w ich życiu.

Dodaj komentarz

W Międzynarodowym Dniu Osób Starszych w Gminnym Ośrodku Kultury w Dźwierzutach odbyła się uroczystość z okazji Dnia Seniora, podczas której zespół Wrzosy świętował jubileusz 15-lecia działalności.

Dodaj komentarz

Od 23.00 do 4 rano na terenie gminy Dźwierzuty będzie wyłączone oświetlenie uliczne.

Dodaj komentarz