Na kwestie bezpieczeństwa i uszkodzonych dróg, a także pomostu, na który gmina zakupiła materiał w ubiegłym roku, a wciąż go nie zamontowała – zwracali radni i uczestnicy majowej sesji Rady Gminy Dźwierzuty..

Dodaj komentarz

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Sasek” w Dźwierzutach ma nowe władze. Dotychczasową prezes Małgorzatę Kukowską zastąpił były wiceprezes Sebastian Stencel. Przed nim niełatwa misja, bo musi teraz zmierzyć się ze skutkami nieudanej modernizacji systemu grzewczego, która zamiast obniżyć koszty ciepła, wpłynęła na wzrost rachunków.

Dodaj komentarz

Organizowane od lat obchody święta plonów w Dźwierzutach, w tym roku się nie odbędą. Powodem brak w budżecie gminy wystarczających funduszy, bo te w pierwszej kolejności trzeba przeznaczyć na organizację uroczystości związanych z 650-leciem Dźwierzut.

Dodaj komentarz

Liczący już 120 lat budynek dawnej szkoły w Sąpłatach jest w opłakanym stanie. Jego mieszkańcy, choć robią, co mogą, nie są w stanie sfinansować kompleksowego remontu, którego koszty poszłyby w setki tysięcy złotych. Dlatego członek zarządu tamtejszej wspólnoty mieszkaniowej Zbigniew Prekiel apeluje do władz gminy o pomoc w uratowaniu tego cennego zabytku i poszukaniu środków zewnętrznych na konieczne prace remontowe.

Dodaj komentarz

Dźwierzuckie „Wrzosy” rozpoczęły swój sezon koncertowych wyjazdów. Na początek wystąpiły podczas XXI Warmińskiego Przeglądu Chórów i Zespołów Śpiewaczych w Stawigudzie – Kurlantka 2024.

Dodaj komentarz

Mieszkańcy siedmiu bloków zarządzanych przez Spółdzielnię Mieszkaniową „Sasek” w Dźwierzutach mają nie lada ból głowy. Nie dość, że muszą spłacać kredyt zaciągnięty na modernizację systemu grzewczego, to zamiast oszczędności z tego tytułu, ponoszą coraz większe koszty. Ostatnio zostali poinformowani o naliczeniu dodatkowych opłat za zużytą energię elektryczną.

Dodaj komentarz

Rozmowa z radnym Krzysztofem Sawickim

Dodaj komentarz

Wyrównana walka towarzyszyła wyborowi wiceprzewodniczącego Rady Gminy Dźwierzuty. Dwoje zgłoszonych kandydatów reprezentowało ten sam komitet, który ma większość w radzie.

Dodaj komentarz

Rozmowa z Wicewójt Gminy Dźwierzuty Jolantą Łomiak

Dodaj komentarz

W miniony piątek w Targowskim Dworze odbył się Powiatowy Dzień Bibliotekarza i Działacza Kultury, czyli spotkanie pracowników instytucji kultury z terenu Powiatu Szczycieńskiego.

Dodaj komentarz

Dorota Suchowiecka z Jabłonki ma dwie wielkie pasje – samochody i konie. Obecnie, jako jedyna dziewczyna w powiecie szczycieńskim, szkoli się na mechanika samochodowego, odbywając praktyki w jednej z firm w Szczytnie. Motoryzacyjną pasję dzieli z tatą i starszym bratem, z którym w przyszłości planuje otworzyć własny warsztat. - Lubię pobrudzić się smarami i pogrzebać w samochodzie – mówi ze śmiechem Dorota.

Dodaj komentarz

Rozmowa z nową przewodniczącą Rady Gminy Dźwierzuty Joanną Kobylińską

Dodaj komentarz

Rozmowa z wicemarszałek województwa Sylwią Jaskulską

Dodaj komentarz

Przy jedenastu głosach „za” i trzech „przeciw” na nową przewodniczącą Rady Gminy w Dźwierzutach wybrano Joannę Kobylińską. Wśród obecnych na sesji inaugurującej nową kadencję samorządu zabrakło dotychczasowej wójt Marianny Szydlik. Nie stawił się też były przewodniczący rady Arkadiusz Nosek.

Dodaj komentarz

Poszukiwany od poprzedniego wtorku 52-letni mieszkaniec Rańska nie żyje. Jego ciało wyłowili strażacy z jeziora w miejscowości, w której mieszkał. Odpowiedź na pytanie, co było przyczyną śmierci mężczyzny, ma dać sekcja zwłok.

Dodaj komentarz

Rozmowa z przewodniczącym Rady Gminy Dźwierzuty Arkadiuszem Noskiem

Dodaj komentarz

Rozmowa z Krzysztofem Sawickim, sołtysem Jeleniowa, nowym-starym radnym 

Dodaj komentarz

W kościele ewangelicko – augsburskim w Dźwierzutach odbył się „Wielkanocny koncert chórów”. Licznie zgromadzona publiczność miała okazję wysłuchać pięciu chórów – trzech z Nidzicy oraz po jednym ze Świętej Lipki oraz Świętajna.

Dodaj komentarz

Rozmowa z wójtem-elektem gminy Dźwierzuty Dariuszem Tymińskim

Dodaj komentarz

Czytelnicy „Kurka Mazurskiego” mogą już głosować na Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego. Sołectwo, którego przedstawiciel zajmie I miejsce, otrzyma w nagrodę od starosty 4 tys. zł, II miejsce jest premiowane kwotą 3 tys. zł, a III miejsce – 2 tys. złotych. W tym tygodniu zachęcamy do głosowania na sołtysów z gminy Dźwierzuty. Jedną z nich jest piastująca tę funkcję drugą kadencję Małgorzata Poździał z Rańska.

Dodaj komentarz