Dobrym momentem odwiedzenia stajenki bożonarodzeniowej jest Święto Trzech Króli. Z takiej też okazji skorzystał dźwierzucki zespół „Wrzosy”, który na zaproszenie mieszkańca Łąki Dymerskiej Tadeusza Szewczyka zaśpiewał kolędy przy szopce zbudowanej z jego inicjatywy w Kobułtach.

Dodaj komentarz

Pierwsza pasterka w Rumach odbyła się 39 lat temu i została przedstawiona przez nastoletnie mieszkanki pod kierunkiem Maryny Okęckiej- Bromkowej. Teraz tę tradycję kontynuują następne pokolenia. Tegoroczne przedstawienie nawiązywało do aktualnej sytuacji w kraju, w tym pandemii koronawirusa.

Dodaj komentarz

Po zakończeniu przebudowy drogi w Rumach, olsztyńska firma As-Drog przeniosła się do Dąbrowy, gdzie realizuje ostatni etap modernizacji odcinka od skrzyżowania z drogą krajową do końca wsi.

Dodaj komentarz

Na blisko 20 mln zł szacowny jest koszt pięciu zadań, które gmina Dźwierzuty chce zrealizować z finansowym wsparciem z drugiego rozdania Polskiego Ładu.

Dodaj komentarz

Akcja „Mikołaj w Gminie Dźwierzuty” ma kilkudziesięcioletnią tradycję. Odbywa się w różnorodnej formie, ale co roku jej najważniejszym bohaterem był i jest oczywiście Mikołaj. W tym roku również go nie zabrakło w gminnych przedszkolach, szkołach, instytucjach oraz na drogach i ulicach gminy.

Dodaj komentarz

Wójt Marianna Szydlik będzie zarabiać blisko dwukrotnie więcej niż dotychczas, a radni nie unikną potrącenia diety w przypadku nieobecności na sesji lub komisji. Takie decyzje zapadły podczas ostatniego posiedzenia Rady Gminy Dźwierzuty.

Dodaj komentarz

W sobotni wieczór w świetlicy w Linowie spotkały się przedstawicielki KGW z terenu gminy Dźwierzuty, by wspólnie po raz pierwszy spędzić czas po pracowitym mijającym roku.

Dodaj komentarz

Dobiegły końca prace nad projektem „Zagospodarowanie przestrzeni publicznej w Dźwierzutach poprzez utworzenie parku terapeutycznego”.

Dodaj komentarz

Oprócz drogi w Stankowie, ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg gmina Dźwierzuty przebuduje drogę w Rumach. Znajdujący się na liście rezerwowej wniosek otrzyma ostatecznie 50-procentowe dofinansowanie.

Dodaj komentarz

W ciągu sześciu miesięcy zostanie ogłoszony przetarg na budowę przedszkola w Orzynach, powstaną też przy nim sale nauczania dla klas pierwszych pobliskiej szkoły podstawowej.

Dodaj komentarz

Mimo ogłaszanych już od miesięcy przetargów, Gminny Ośrodek Kultury w Dźwierzutach wciąż nie może doczekać się termomodernizacji. Wszyscy liczą więc, że wyłoniona w ostatnim postępowaniu firma z Olsztyna nie sprawi zawodu.

Dodaj komentarz

Dziesięć par z gminy Dźwierzuty obchodzi w tym roku jubileusz 50-lecia pożycia związku małżeńskiego.

Dodaj komentarz

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią członkowie Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Dźwierzutach spotkali się na tradycyjnej uroczystości z okazji Dnia Seniora.

Dodaj komentarz

Prawdziwe fatum towarzyszy próbom wyłonienia wykonawcy termomodernizacji ośrodka kultury w Dźwierzutach. Najpierw firmy, które miały realizować zadanie wycofywały się, teraz z kolei nikt nie przystąpił do przetargu, mimo zwiększenia środków na ten cel o 200 tys. zł.

Dodaj komentarz

W Laurentowie oficjalnie otwarto stację uzdatniania wody. Na tę inwestycję od wielu lat czekali mieszkańcy Rum, Sąpłat, Julianowa, Ruska Małego, Giśla, Szczepankowa, Augustowa, Dębu i Łupowa. Z kranów w ich domach coraz częściej płynęła mętna woda o ponadnormatywnym stężeniu manganu i żelaza.

Dodaj komentarz

Koła Gospodyń z Miętkich i Targowa wzięły udział w Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich „Polska od kuchni”. Pierwsze z nich, dzięki wykonaniu piosenki w gwarze mazurskiej, zakwalifikowało się aż do finału, który miał miejsce na stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

Dodaj komentarz

Liczący blisko 23 kilometry odcinek ścieżki rowerowej biegnący po dawnej linii kolejowej do Biskupca został już oficjalnie oddany do użytku. Władze powiatu i gminy Dźwierzuty, na której terenie leży szlak liczą na to, że przyciągnie on turystów oraz poprawi jakość życia stałych mieszkańców.

Dodaj komentarz

Przed nami ostatni już w tym roku koncert w ramach pasymsko – dźwierzuckich spotkań z muzyką organową i kameralną. W sobotę w kościele ewangelickim w Dźwierzutach będzie można posłuchać chóru „Pasjonata” ze Świętajna, skrzypka Łukasza Peruckiego z Gdańska oraz fagocisty Mirosława Pachowicza z Lublina.

Dodaj komentarz

Kolejna inwestycja drogowa w gminie Dźwierzuty będzie realizowana za kwotę znacznie niższą niż wskazywały na to wartości szacunkowe. To efekt przetargu, w którym rozpiętość nadesłanych ofert była spora.

Dodaj komentarz

To wydaje się nieprawdopodobne. Kolejną realizowaną na terenie gminy Dźwierzuty inwestycję, zanim jeszcze oddano do użytku, już wandale zdążyli zdemolować i uszkodzić. Koszty naprawy pokryją teraz podatnicy.

Dodaj komentarz