Pięć dróg w gminie Dźwierzuty doczeka się w najbliższych miesiącach przebudowy.

Dodaj komentarz

- Tylko czekać na nieszczęście – ostrzega przed zagrożeniem czyhającym na pieszych w Dźwierzutach sołtys Leszek Kalinowski.

Dodaj komentarz

Posiadacze nielegalnych przyłączy muszą się mieć na baczności. - Pracownicy ZGK Dźwierzuty przeprowadzają właśnie pod tym kątem kontrole, chodząc od domu do domu – informuje prezes zakładu Arkadiusz Brzozowski. Zakład dokonuje też zakupów sprzętu, który ma poszerzyć zakres i jakość oferowanych usług.

Dodaj komentarz

Jak na karnawał przystało, w murach świetlicy wiejskiej w Rumach już po raz trzeci zapanowała atmosfera tajemniczej i szalonej zabawy. Na tegorocznym balu zagościły postacie z popularnych filmów i bajek, rockman, piraci, hiszpańscy tancerze flamenco, przedstawiciele ruchu hippisowskiego, damy i dżentelmeni z lat 20. XX w. oraz zamożny mieszkaniec Bliskiego Wschodu.

Dodaj komentarz

Budynek w Orzynach, w którym mieścić się będzie nowe przedszkole, jest już gotowy do odbioru. Zajęcia rozpoczną się w nim od nowego roku szkolnego.

Dodaj komentarz

Mieszkańcy Orzyn wspólnie z zaproszonymi gośćmi, wśród których znalazła się wicemarszałek Jaskulska i starosta Matłach, świętowali otwarcie długo oczekiwanej świetlicy.

Dodaj komentarz

Budowa świetlicy wiejskiej w Orzynach dobiegła końca. W najbliższą sobotę o godz. 14 wójt Marianna Szydlik oficjalnie przekaże klucze do niej mieszkańcom sołectwa.

Dodaj komentarz

Modernizacja stacji uzdatniania wody, rozbudowa remizy OSP w Dźwierzutach oraz budowa lokalnych oczyszczalni w Grodziskach i Popowej Woli to największe inwestycje jakie zaplanowano w tym roku w gminie Dźwierzuty. Na ich realizację gmina zarezerwowała 18 mln zł, czyli 37% ogółu wydatków. Wiadomo już, że dojdą do tego kolejne 4 miliony.

Dodaj komentarz

Klub piłkarski Perkun Orzyny otrzyma w tym roku 20 tys. zł z budżetu gminy Dźwierzuty na swoją działalność.

Dodaj komentarz

Gmina Dźwierzuty nie planuje utworzenia na swoim terenie żłobka, chociaż można na ten cel uzyskać znaczne rządowe dofinansowanie. - Niestety nie ma u nas aż tak dużego zapotrzebowania – mówi wójt Marianna Szydlik.

Dodaj komentarz

W miniony piątek w Gminnym Ośrodku Kultury w Dźwierzutach odbyła się uroczysta kolacja wigilijna zorganizowana przez seniorów dla seniorów. W kolacji uczestniczyli członkowie Koła Emerytów i Koła Gospodyń Wiejskich w Dźwierzutach oraz zaproszeni goście na czele z wójt Marianną Szydlik.

Dodaj komentarz

W najbliższą niedzielę 17 grudnia o godz. 17.00 w kościele ewangelickim w Dźwierzutach odbędzie się koncert pieśni adwentowych w wykonaniu Chóru Świętolipskiego, Chóru „Pasjonata”, oraz uczennic i uczniów Samorządowej Szkoły Muzycznej I st. w Biskupcu.

Dodaj komentarz

Gmina Dźwierzuty chce sprzedać w ramach przetargu ustnego wóz strażacki, który przez lata służył jednostce OSP Stare Kiejkuty.

Dodaj komentarz

W Gminnym Ośrodku Kultury w Dźwierzutach odbyła się uroczystość z okazji Złotych i Diametnowych Godów.

Dodaj komentarz

Pisarka, a od blisko roku także dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczytnie Adrianna Trzepiota spotkała się z czytelnikami w dźwierzuckiej bibliotece.

Dodaj komentarz

Mieszkańcy Popowej Woli są zaniepokojeni przeciągającym się terminem rozpoczęcia budowy biologicznej oczyszczalni ścieków na ich terenie. Pieniądze na nią gmina już dawno dostała, ale wciąż jeszcze trwają procedury z uzyskaniem pozwoleń na budowę.

Dodaj komentarz

W niedzielne popołudnie w wiejskiej świetlicy w Rumach odbyły się uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości zorganizowane przez radę sołecką, Szkołę Podstawową oraz mieszkańców.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Dźwierzuccy seniorzy zrzeszeni w Kole Emerytów, Rencistów i Inwalidów corocznie od ponad 30 lat obchodzą Dzień Seniora. W tym roku seniorskie spotkanie było też dobrą okazją do świętowania pierwszej rocznicy powołania nowego Zarządu Koła.

Dodaj komentarz

Każdy, kto przynajmniej raz odwiedzi cmentarz ewangelicki w Dźwierzutach, zapamięta to miejsce na zawsze. Śmiało można powiedzieć, że zaklęta jest w nim mazurska dusza. Istniejąca najprawdopodobniej od czasów średniowiecza i czynna do dziś nekropolia w swoich długich dziejach doświadczyła zniszczeń i grabieży. Na szczęście, dzięki miejscowym pasjonatom, udało się uratować część żelaznych krzyży przygotowanych przez złomiarzy do wyniesienia. Stopniowo są one odnawiane i stawiane na cmentarzu.

Dodaj komentarz