Dodaj komentarz

Lubię czytać, a książki towarzyszą mi: w domu, w podróży, na działce, nad jeziorem ... jednym słowem lekturę zabieram wszędzie.

Dodaj komentarz

Gdzie warto być, co obejrzeć i czego posłuchać? - oto nasze propozycje na spędzenie czasu wolnego w powiecie szczycieńskim.

Dodaj komentarz

Gdzie warto być, co obejrzeć i czego posłuchać? - oto nasze propozycje na spędzenie czasu wolnego w powiecie szczycieńskim.

Dodaj komentarz

Już w najbliższą sobotę 22 czerwca rozpoczynają XXVII Pasymskie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej Pasym – Dźwierzuty 2024. W tym roku doroczny cykl obejmuje dwanaście muzycznych spotkań wypełnionych brzmieniem organów oraz innych instrumentów. Publiczności zaprezentują się artyści z różnych krajów – Polski, Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Włoch i Węgier.

Dodaj komentarz

W miniony weekend w Braniewie odbył się XV Festiwal Miast Cittaslow, czyli coroczne spotkanie gmin zrzeszonych w sieci Cittaslow. W tym roku w jego trakcie przeprowadzono wybory nowego zarządu stowarzyszenia. Jednym z jego członków został burmistrz Szczytna Stefan Ochman.

Dodaj komentarz

Przypadający ostatniego dnia maja Światowy dzień bez tytoniu co roku staje się okazją do podjęcia dyskusji o problemie palenia tytoniu i do głębszej analizy konsekwencji, jakie powoduje nałóg. Tym razem wyzwanie wytyczenia dróg walki z papierosami podjęło się grono ekspertów zaproszonych przez Forum Zdrowia Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

Dodaj komentarz

Pani Ania, nasza Czytelniczka, ostrzega:

Dodaj komentarz

1 maja minęło 20 lat, odkąd wstąpiliśmy do Unii Europejskiej. Aż trudno uwierzyć, jak bardzo w tym czasie zmieniło się nasze województwo.

Dodaj komentarz

Sylwia Jaskulska przez kolejne pięć lat nadal będzie zasiadać w zarządzie województwa. We wtorek została ponownie wybrana na wicemarszałkinię. Drugi reprezentant powiatu szczycieńskiego Rafał Wilczek znalazł się w prezydium sejmiku na stanowisku jego wiceprzewodniczącego.

Dodaj komentarz

Czy naturalne materiały i technologie budowlane – mające zerowy lub wręcz ujemny ślad węglowy – można zastosować na szeroką skalę przy budowie domu jednorodzinnego lub w inwestycji publicznej? Oczywiście, że tak! Jak to zrobić krok po kroku pokazuje „Poradnik Inwestora”, pierwszy w Polsce przystępny zbiór wiedzy o materiałach i technologiach naturalnych. Jest adresowany zarówno do inwestorów indywidualnych, samorządowych, jak i deweloperów. A przede wszystkim pozwala zrozumieć, czym jest to budownictwo, z jakich rozwiązań korzysta oraz dlaczego są one warte zastosowania.

Dodaj komentarz

Szanowni Państwo, mieszkańcy Szczytna, drodzy sąsiedzi, już w najbliższą niedzielę, 7 kwietnia, zdecydujemy, komu powierzyć los naszego miasta na najbliższe pięć lat. Jest to ważne i trudne zadanie, ponieważ niełatwo zaufać komuś, kogo do końca się nie zna lub komuś, kto dopiero będzie uczył się pracy w samorządzie.

Dodaj komentarz

Szanowni Mieszkańcy,

decyzję o kandydowaniu na Burmistrza Miasta Pasym podjąłem, ponieważ widzę potencjał naszej Gminy i wspólnie z Państwem chciałbym go obudzić.

Dodaj komentarz

Niestety, mimo podejmowanych na przestrzeni lat działań edukacyjnych i kampanii społecznych, liczba palaczy na świecie, w tym również w Polsce, nie zmniejsza się. Zdaniem niektórych ekspertów, przede wszystkim z uwagi na nieodpowiednio prowadzoną pozbawioną realnego podejścia politykę antynikotynową.

Dodaj komentarz

Gmina Szczytno realizuje nie tylko duże inwestycje infrastrukturalne poprawiające komfort życia mieszkańcow. Gminny samorząd przywiązuje też dużą wagę do rozwijania i upowszechniania kultury. Temu służy m.in. działalność Gminnej Biblioteki Publicznej, która swoją bogatą ofertę kieruje zarówno do najmłodszych, jak i seniorów. Gmina organizuje także cykliczne imprezy, takie jak choćby słynne na cały powiat Gminne Dożynki w Olszynach czy doroczne Święto Dyni przyciągające tysiące uczestników.

Dodaj komentarz

Rozmowa z kandydatką na burmistrza miasta Szczytno - Beatą Januszczyk

Dodaj komentarz

Już dziś o godz. 18.00 w Muzeum Mazurskim odbędzie się wernisaż wystawy „Zapomniany artysta z Prus Wschodnich”, na którą złożą się prace autorstwa Roberta Budzinskiego, urodzonego koło Nidzicy grafika, malarza i pisarza. W większości będą to grafiki pochodzące ze zbiorów regionalisty, kolekcjonera i współpracownika „Kurka Mazurskiego” Witolda Olbrysia.

Dodaj komentarz

Przeglądając media społecznościowe, a nawet rozmawiając ze znajomymi, czytam i słyszę, że w ostatnich latach nastąpiła gwałtowna wycinka lasów. Jak to z tymi lasami jest? O to, czy lasy są faktycznie ponad miarę wycinane, pytam znajomych leśników. Twierdzą oni, że obecna zwiększona wycinka wynika z tego, że określone drzewostany właśnie dojrzewają i gdybyśmy pozwolili im dalej rosnąć, to wartość pozyskanego z nich drewna byłaby coraz gorsza. Ja ten argument przyjmuję. Drewna, jako surowca, wszak potrzebujemy wszyscy, a większość lasów, to lasy gospodarcze, które są po prostu uprawami.

Dodaj komentarz

Szanowna Redakcjo,

z niejakim zdziwieniem czytałem artykuł „Kłopotliwe pytania radnego” w numerze 10 „Kurka Mazurskiego” (z dnia 7 marca br.). Zdziwienie moje wywołał fakt, że artykuł ten w dość istotnym zakresie poruszał sprawy związane ze mną, a nikt z Redakcji nie kontaktował się ze mną, żeby - chociażby - zweryfikować kwoty, czy zapytać o moje stanowisko w poruszanych, dotyczących mnie, kwestiach.

Dodaj komentarz

Od 1990 roku, jeszcze jako dyrektor szkoły podstawowej, Jerzy Szczepanek ma związek z wielbarskim samorządem. Doświadczenie więc ogromne i wystarczające, by ubiegać się o urząd burmistrza Miasta i Gminy Wielbark. Czy taka właśnie towarzyszy kandydatowi motywacja? Co planuje? Jaką ma wizję Wielbarka za pięć lat? O tym rozmawiamy.

Dodaj komentarz