Po raz pierwszy słowa „inżynier” użyto w języku polskim w 1643 r. w tłumaczeniu podręcznika artylerii napisanego przez Włocha Diega Ufana.

Dodaj komentarz

Bezpieczny Kredyt i Konto Mieszkaniowe, które składają się na program Pierwsze Mieszkanie, to kompleksowe rozwiązania na rynku mieszkaniowym. Z Bezpiecznego Kredytu będą mogły skorzystać osoby, które są już gotowe kupić swoje pierwsze mieszkanie lub dom jednorodzinny. Z Konta Mieszkaniowego skorzystają natomiast ci, którzy planują zakup w perspektywie następnych kilku lat. Procedury będą maksymalnie proste.

Dodaj komentarz

Szczytno może się pochwalić nową hurtownią materiałów budowlanych. Obiekt znajduje się przy ul. Wielbarskiej 22 i czynny jest od poniedziałku do soboty. - Oferujemy wszystko, co związane z budowlanką od A do Z, od stanów surowych po wykończenia i dach – zapewniają właściciele Marcin Maciaszek i Sławomir Kołek.

Dodaj komentarz

W ostatnich latach wzrosło zainteresowanie alternatywami dla tradycyjnych papierosów, na co zapewne wpływ mają kampanie edukacyjne wskazujące korzyści dla organizmu, jakie przynosi rozstanie się z tą najbardziej szkodliwą wersją przyjmowania nikotyny. Jednak prócz najważniejszych – zdrowotnych skutków decyzji o przerzuceniu się na nikotynowe alternatywy, warto pamiętać o tych, które wpływają na nasz komfort i mają znaczenie kosmetyczne.

Dodaj komentarz

Zimowe wyjazdy to nie tylko narty i snowboard, ośnieżone górskie krajobrazy. Dla wielu osób to okazja, by pojechać w egzotyczne strony i cieszyć się pięknymi widokami, nowymi smakami, zapachami oryginalnych przypraw i kwiatów.

Dodaj komentarz

Determinacja, by zadbać o swoje zdrowie, noworoczne postanowienie, czy chęć  sprawienia ukochanej osobie walentynkowego prezentu. Co może pomóc w rzuceniu palenia?

Dodaj komentarz

Do najtrudniejszych wyzwań noworocznych należy z pewnością rzucanie palenia, a za nami już pierwszy miesiąc nowego roku. Wiele osób niestety nie daje rady porzucić zgubnego nałogu z dnia na dzień i  po krótkim okresie tytoniowej abstynencji przekłada swoje „żelazne” postanowienie o kolejny rok.

Dodaj komentarz

Zabranie mieszkańcom ulic Broniewskiego i Działkowej przystanku przy ul. Solidarności wiąże się z nieumiejętnym oznakowaniem objazdu w stronę Ostrołęki. Do dziś znak nakazujący kierunek jazdy prowadzi prosto w pole.

Dodaj komentarz

Piszę ten list, żeby pomóc sobie i innym poszkodowanym przez firmę z siedzibą w  Poznaniu oraz ostrzec przyszłych uczestników  prezentacji organizowanych przez tę firmę. Powstała ona niedawno - w sierpniu 2022 r.- i urządzała prezentacje sprzętu rehabilitacyjnego oraz AGD między innymi w Szczytnie w Hotelu Krystyna i w Ostrołęce w Hotelu nad Narwią. Przedstawiciele firmy dzwonili z zaproszeniami i obiecywali w prezencie telewizor wszystkim rozmówcom, którzy wezmą udział w proponowanym spotkaniu.

Dodaj komentarz

Jeśli macie obok siebie kogoś takiego, jak moja babcia Stasia, kogoś kochającego bezwzględnie (od: bez względu na wszystko), nienatarczywego, mądrego i radosnego, to dajcie mu złote pantofelki - czymkolwiek by były...

Dodaj komentarz

Osoby korzystające z saszetek nikotynowych poddanych badaniu, którego wyniki opublikowano w grudniu (1), mają znacznie lepsze wyniki w przypadku kilku wskaźników chorób związanych z paleniem tytoniu w porównaniu z osobami palącymi - takie są wyniki nowego - innowacyjnego i przekrojowego badania klinicznego. Badanie jest kolejnym dowodem przemawiającym za tym, że saszetki są produktem o zmniejszonym ryzyku dla osób, które decydują się całkowicie zastąpić nim palenie tytoniu.

Dodaj komentarz

Do najtrudniejszych wyzwań noworocznych należy z pewnością rzucanie palenia, ale wielu osobom niestety nie udaje się porzucić zgubnego nałogu z dnia na dzień i po krótkim okresie tytoniowej abstynencji przekłada swoje „żelazne” postanowienie o kolejny rok.

Dodaj komentarz

Powiedzieć dziękuję, to za mało. Stanowczo za mało dla Mikołajów,  którzy tradycyjnie jak co roku odwiedzili dzieci  uczęszczające do świetlicy prowadzonej przez  Stowarzyszenie Humanitarne „Dar Serca” w Szczytnie.

Dodaj komentarz

Boże Narodzenie jest w naszym kraju świętem niezwykle oczekiwanym, pełnym radości w te ponure dni zimowe, ale także skłaniającym do refleksji, w tym na temat naszych „braci mniejszych”.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Przełom roku to czas podsumowań, czyli dobry moment na wprowadzenie w życie nowych, zdrowszych nawyków. Od czego zacząć?

Dodaj komentarz

Trudno uwierzyć, że po tylu latach zniechęcania Polaków do palenia, których symbolem stał się plakat „papierosy są do d…”, po papierosa wciąż sięga codziennie 8 milionów z nas. Na opary papierosowego dymu narażonych jest kolejnych 14 milionów biernych palaczy, w tym 3 miliony dzieci. Co piąty palacz w Polsce przyznaje się do palenia papierosów w obecności najmłodszych. W listopadzie obchodzimy Światowy Dzień Rzucania Palenia. Z tej okazji prezentujemy 5 popularnych mitów, w które wierzą palacze.

Dodaj komentarz

Palacze, którzy jeszcze nie zdecydowali się na porzucenie nałogu, ale poszukują mniej szkodliwych dla zdrowia alternatyw dla tradycyjnych papierosów, mają do dyspozycji kilka alternatyw, które mogą być odpowiedzią na ich potrzeby. Jedną z nich, relatywnie nową na naszym rynku, są saszetki z nikotyną.

Dodaj komentarz

W roku 2022 Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu przypada na 17 listopada. Dzień ten, przypadający w trzeci czwartek listopada, ma już kilkudziesięcioletnią tradycję. Pomysł zrodził się w USA w Californii, gdzie w 1974 roku zachęcono ponad milion palaczy do odstawienia papierosów na jeden dzień. Oczywiście 24 godziny nie wystarczą – mają jedynie zachęcić do całkowitego porzucenia nałogu. Warto też poznać potencjalnie mniej szkodliwe alternatywy, które mogą być pomocne w trudnej „fazie przejściowej”.

Dodaj komentarz

Badania i opinie fachowców stanowią przyczynek do dyskusji na temat narzędzi do walki z paleniem tytoniu. Co mówią najnowsze badania?

Dodaj komentarz