Program Czyste Powietrze w nowej odsłonie. Nawet do 100% kosztów netto dofinansowania. Jak szukać dotacji. Jak złożyć wniosek
Ze zdumieniem stwierdzam, że pan mjr dr Tadeusz Frączek, wybitny ponoć historyk z wykształcenia, z niezrozumiałych dla mnie powodów o zasadniczych i ważnych dla historii uczelni (WSO MSW, WPP ASW) wydarzeniach, w ogóle nie wspomina, albo celowo je wstydliwie pomija - pisze w liście do redakcji w ramach polemiki były funkcjonariusz WSO Tadeusz Bogusz.
Sześciu burmistrzów, dziesiątki radnych, setki pracowników Urzędu Miejskiego i jednostek organizacyjnych. Do tego trudne do policzenia inwestycje i wydarzenia. Od drobnych napraw po budowę oczyszczalni ścieków, Hali Sportowo-Widowiskowej im. Huberta Wagnera, rekultywację jezior, czy rewitalizację Zamku Krzyżackiego. Ostatnie 35 lat, to czas transformacji i ciągłej pracy nad rozwojem miasta.
Wielki Tydzień to niezwykły okres w kalendarzu liturgicznym, pełen głębokich przeżyć, refleksji i duchowych zadań. To czas, który zaprasza nas do zatrzymania się w codziennym biegu i zastanowienia nad istotą życia i naszej relacji z Panem Bogiem. O tym, jak się do niego przygotować, mówią nam ksiądz Jacek Bacewicz z parafii pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej w Szymanach oraz ksiądz Adrian Lazar, proboszcz parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Szczytnie.
Szerokim echem, także w mediach ogólnopolskich, odbiła się uroczystość w Urzędzie Wojewódzkim z udziałem wojewody Radosława Króla. Podczas podpisywania z włodarzami samorządowymi umów na dofinansowanie inwestycji drogowych, wręczył im drewniane różdżki ze swoim nazwiskiem. W reakcji na krytyczne relacje z wydarzenia, oskarżył dziennikarki Polskiej Agencji Prasowej o nierzetelność i domagał się wyciągnięcia wobec nich konsekwencji.
Ławka idealna (niezależnie od przyjętego kryterium) to ta, której potrzebujemy w danej chwili. Każdy z nas wraz z upływem czasu, coraz bardziej będzie jej potrzebować. Ja już tego doświadczam, stąd ten tekst. Mam nadzieję, że zainspiruję samorządowców do działań przyjaznych seniorom, a owocem tego będą nowe ławki wzdłuż szlaków użytkowanych przez seniorów.
W nawiązaniu do artykułu „Czy ten wyświetlacz jest potrzebny” (KM nr 7/2025) mam pytanie do radnego Zbigniewa Orzoła.
W ostatnim czasie w przestrzeni publicznej pojawiły się różnorakie pomysły na inwestycje w Szczytnie, m.in.: camper park, amfiteatr, kontrowersyjny sposób zagospodarowania terenów przy zabytkowej wieży ciśnień, pływalnia. Uważam, że warto rozpocząć publiczną debatę służącą wypracowaniu odpowiedzi na pytanie, jaka inwestycja samorządowa najlepiej zaspokoi zbiorowe potrzeby naszej społeczności, czyli jaka jest najbardziej pożądana w Szczytnie?
„Nowy Rok, nowy ja!”! Styczeń to dla wielu z nas czas nowych początków i zadbania o siebie. Czas zmian w naszym życiu. Mało kto wie, że noworoczne postanowienia zawdzięczamy starożytnym Rzymianom. Janus, rzymskie bóstwo o dwóch twarzach, był uosobieniem nowych początków. Jakiego początku szukamy dla siebie w Nowym Roku? Według badań na szczycie postanowień od lat wśród Polaków przewija się jedno: walka z nałogami i troska o zdrowie.
W powiecie szczycieńskim powinna powstać profesjonalna strzelnica, która umożliwiałaby doskonalenie umiejętności posługiwania się bronią przez naszych mieszkańców. Dlatego władze samorządowe powinny rozważyć możliwość skorzystania z rządowego programu, który dofinansowuje tego typu inwestycje – apeluje Krzysztof Połukord.
Przez najbliższe pół roku Polska będzie przewodzić Radzie Unii Europejskiej. Innymi słowy okres od 1 stycznia do 30 czerwca 2025 r. to czas polskiej prezydencji. To będzie wyjątkowy okres, kiedy Polska będzie nadawać ton pracom unijnych instytucji, budować swoją pozycję na arenie międzynarodowej, ale także promować rodzimą kulturę. Także tę lokalną i regionalną.
Wyobraź sobie szkołę policealną, która wspiera Twoje ambicje i pomaga sięgać po więcej. Szkoła Pascal to miejsce, gdzie zdobywasz praktyczne umiejętności i rozwijasz się w kierunku, który naprawdę Cię pasjonuje!
Tygodnik Kurek Mazurski przeprasza Pana Janusza Pabich za bezprawne opublikowanie jego wizerunku oraz imienia i nazwiska w artykule „Utajniony proces wójta” z dnia 21 sierpnia 2019 r. oraz w artykule „Ekswójt ma zapłacić 5 tysięcy” z dnia 25 września 2019 r., które zostały opublikowane w trakcie trwania postępowania karnego z wyłączeniem jawności, co stanowi rażące naruszenie prawa. Jednocześnie informujemy, iż Pan Janusz Pabich został prawomocnie uniewinniony od stawianego mu zarzutu.
Ka-eM sp. z o.o. w Szczytnie
Największy transportowy samolot świata, AN-124 Rusłan wylądował na lotnisku w Szymanach.
Na skrzynce pocztowej w bloku, w którym mieszkam ktoś położył książkę o wymownym tytule autorstwa Stanisławy Fleszerowej-Muskat.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.