Do najtrudniejszych wyzwań noworocznych należy z pewnością rzucanie i ograniczanie palenia, a za nami już niemal dwa miesiące nowego roku. O czym warto wiedzieć, by zwiększyć szansę na sukces?

Dodaj komentarz

„Mobilność kadry – kluczem do rozwoju szkoły” - pod taką nazwą Zespół Szkół nr 3 im. Jana III Sobieskiego w Szczytnie kończy realizację kolejnego już projektu w ramach programu Erasmus+ Akcja 1 KA122-SCH – Edukacja szkolna, współfinansowanego ze środków unijnych. Czas trwania projektu: 01.04.2023 – 30.04.2024, wysokość dofinasowania - 29196 euro.

Dodaj komentarz

Zespół Opieki Zdrowotnej (ZOZ) dzięki inwestycjom stał się jedną z nowocześniejszych placówek medycznych w województwie. Wartość inwestycji w latach 2018-2023 sięgnęła prawie 70 mln, co znacząco wpłynęło na jakość świadczonych usług. A planów na rozwój jest znacznie więcej. - Nowoczesny sprzęt i wykwalifikowana kadra to inwestycja w zdrowie i długie życie mieszkańców – mówi Starosta Szczycieński Jarosław Matłach.

Dodaj komentarz

W mijającej kadencji Gmina Szczytno zaangażowała 170 milionów w rozwój i inwestycje, w tym 124 miliony stanowiące dofinansowanie z różnych źródeł krajowych i zagranicznych

Dodaj komentarz

Nowy rok i związane z nim postanowienia to dobry pretekst, by pomyśleć o sobie i o zgubnych skutkach obecności w naszym życiu nałogu palenia,. tym bardziej, że technologia oferuje dotychczasowym palaczom już całkiem spory wybór nikotynowych alternatyw. O niektórych naukowcy mówią nawet jako o narzędziach pomocnych w rozstaniu się z „dymkiem”.

Dodaj komentarz

Wolontariusze niosący pomoc zwierzętom zwrócili się do naszej redakcji z dramatycznym apelem o pilne znalezienie domu dla 2-letniego, małego psa, którego 82-letnia właścicielka choruje na nowotwór i nie jest już w stanie zajmować się swoim pupilem.

Dodaj komentarz

Dom, w którym mieszkam mój tata zbudował pod koniec PRL-u. Postawił go jeszcze wówczas na kolonii Rudki. W kolejnych dziesięcioleciach znak z nazwą miejscowości był kilkakrotnie przestawiany, a naokoło nas wyrosły osiedla domków jednorodzinnych. Kilka miesięcy temu naprzeciwko otwarto market Dino.

Dodaj komentarz

Miniony rok obfitował w wydarzenia dobre i bardzo dobre. To rok wyborczy, wygranej demokracji w Polsce. To też rok wielu działań na terenie między innymi Powiatu Szczycieńskiego.

Dodaj komentarz

Do najtrudniejszych wyzwań noworocznych należy z pewnością rzucanie i ograniczanie palenia. Wiele osób niestety nie daje rady porzucić zgubnego nałogu z dnia na dzień i po krótkim okresie tytoniowej abstynencji przekłada swoje „żelazne” postanowienie o kolejny rok.

Dodaj komentarz

Radosław Król, wójt gminy Wydminy jest najpoważniejszym kandydatem na wojewodę warmińsko-mazurskiego. Jeszcze w tym tygodniu ma otrzymać od premiera nominację na to stanowisko.

Dodaj komentarz

„Nowy rok, nowy ja!”. Według badań CBOS blisko połowa Polaków robi postanowienia noworoczne. Ich lista co roku jest w zasadzie taka sama: chcemy schudnąć i żyć zdrowiej, ruszać się więcej, podróżować częściej i rzucić nałogi. Z realizacją naszych planów bywa już jednak krucho. Według statystyk tylko przy swoich postanowieniach, a z nich do końca lutego. Szczególnie słabo idzie nam z nałogami, a zwłaszcza z jednym z nich: paleniem papierosów, które jak bumerang powraca co roku na szczyt listy naszych noworocznych postanowień.

Dodaj komentarz

Jesień w pełni, większość dnia spędzamy więc w domu i coraz częściej zwracamy uwagę na porządek i miłe zapachy w naszym najbliższym otoczeniu.

Dodaj komentarz

Sylwia Jaskulska (PSL), pełniąca dotychczas funkcję członka zarządu województwa warmińsko-mazurskiego, została wybrana we wtorek na wicemarszałka województwa. Zastąpiła Marcina Kuchcińskiego (PO), którego z kolei wybrano na marszałka.

Dodaj komentarz

- Jak na członka PiS-u był bardzo przyzwoity – tak Artura Chojeckiego, byłego już wojewodę ocenia starosta szczycieński.

Dodaj komentarz

Romuald Tański z Pasymia w dalszym ciągu kierować będzie Warmińsko-Mazurską Izbą Rolniczą. Tak, podczas walnego zgromadzenia, zadecydowali delegacji do Izby w tajnych wyborach.

Dodaj komentarz

Kolejne badania potwierdzają: e-papieros mniej szkodliwa alternatywą dla wyrobów tytoniowych. We współczesnej dyskusji nad zmniejszeniem szkodliwego wpływu papierosów na zdrowie specjaliści wskazują, że e-papierosy stanowią mniej szkodliwą alternatywę dla palaczy.

Dodaj komentarz

A jednak osoba wywodząca się ze Szczytna zasiądzie w sejmie. To urodzona w naszym mieście w 1977 r. Agnieszka Soin z domu Miller. Startując z okręgu wrocławskiego, już po raz trzeci z rzędu będzie sprawować mandat posła z ramienia PiS. Od swoich wyborców otrzymała 18 645 głosów.

Dodaj komentarz

Maciej Rokus, szef Grupy Specjalnej Płetwonurków RP, otrzymał wyróżnienie od marszałka województwa Gustawa Marka Brzezina za dotychczasową współpracę i zasługi dla społeczności lokalnej.

Dodaj komentarz

Dzięki zaangażowaniu Senator Lidii Staroń Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Fryderyka Chopina w Szczytnie w końcu ma wysokiej klasy fortepian koncertowy – ku radości uczniów i lokalnej społeczności.

Dodaj komentarz

Wywiad z wiceminister Olgą Semeniuk-Patkowską

Dodaj komentarz