Henryk Sienkiewicz w powieści „Krzyżacy" rozsławił Szczytno. Postanowiłam powrócić do twórczości tego wybitnego pisarza i w Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczytne zaopatrzyłam w pokaźny stosik lektur. Jednocześnie wśród znajomych przeprowadziłam test, zadając pytanie o treści: Czy Henryk Sienkiewicz był w Szczytnie?
Literacką znajomość z utalentowaną poetką, autorką utworów dla dzieci, nowelistką zawarłam w 1960 r. z racji zamieszkania przy ulicy Marii Konopnickiej w Szczytnie.
W powiecie szczycieńskim powinna powstać profesjonalna strzelnica, która umożliwiałaby doskonalenie umiejętności posługiwania się bronią przez naszych mieszkańców. Dlatego władze samorządowe powinny rozważyć możliwość skorzystania z rządowego programu, który dofinansowuje tego typu inwestycje – apeluje Krzysztof Połukord.
Należę do pokolenia, które wypłatę za pracę odbierało w pracowniczym okienku kasowym.
Przez najbliższe pół roku Polska będzie przewodzić Radzie Unii Europejskiej. Innymi słowy okres od 1 stycznia do 30 czerwca 2025 r. to czas polskiej prezydencji. To będzie wyjątkowy okres, kiedy Polska będzie nadawać ton pracom unijnych instytucji, budować swoją pozycję na arenie międzynarodowej, ale także promować rodzimą kulturę. Także tę lokalną i regionalną.
Od kilku lat śledzę twórczość Nicholasa Sparksa – autora bestsellerowych romansów.
Biorąc udział w Pierwszych Targach Seniora zorganizowanych w MDK-u poddałam się zabawie i wzięłam udział w konkursie zorganizowanym przez MBP w Szczytnie.
Marek Szpejankowski jest autorem ciekawie napisanej i bogato ilustrowanej książki o wymownym tytule: „Krzysztof Klenczon - polski John Lennon”.
W listopadzie 2008 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szczytnie gościł reportażysta Wojciech Tochman, którego twórczość i działalność znałam i podziwiałam.
Książka, którą tym razem będę promować, jest mi szczególnie bliska.
Wyobraź sobie szkołę policealną, która wspiera Twoje ambicje i pomaga sięgać po więcej. Szkoła Pascal to miejsce, gdzie zdobywasz praktyczne umiejętności i rozwijasz się w kierunku, który naprawdę Cię pasjonuje!
Jakiś czas temu dostałam w prezencie książkę „Wieczny początek. Warmia i Mazury” autorstwa Beaty Szady. Dziennikarka przemierzała Warmię i Mazury na rowerze i szukała odpowiedzi na pytanie o tożsamość Warmiaków i Mazurów. Przez trzy sezony podczas ciepłych miesięcy przemieszczała się jednośladem, docierając do ludzi mieszkających w różnych miejscowościach i słuchała ich opowieści. Z tych opowieści powstała niezwykle wciągająca książka „Wieczny początek. Warmia i Mazury”.
Za mną weekendowy, pełen przygód i aktywności wypad w jesienne Bieszczady. Do Szczytna wróciłam troszkę zmęczona, ale zadowolona.
Książka, którą właśnie przeczytałam nosi tytuł „Katarzyna Wielka. Gra o władzę”. Autorką tej niezwykle ciekawej powieści jest Ewa Stachniak.
Tygodnik Kurek Mazurski przeprasza Pana Janusza Pabich za bezprawne opublikowanie jego wizerunku oraz imienia i nazwiska w artykule „Utajniony proces wójta” z dnia 21 sierpnia 2019 r. oraz w artykule „Ekswójt ma zapłacić 5 tysięcy” z dnia 25 września 2019 r., które zostały opublikowane w trakcie trwania postępowania karnego z wyłączeniem jawności, co stanowi rażące naruszenie prawa. Jednocześnie informujemy, iż Pan Janusz Pabich został prawomocnie uniewinniony od stawianego mu zarzutu.
Ka-eM sp. z o.o. w Szczytnie
Największy transportowy samolot świata, AN-124 Rusłan wylądował na lotnisku w Szymanach.
Lubię czytać, ponieważ należę do pokolenia wychowanego na książkach z serii „Poczytaj mi mamo".
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.