Po przeczytaniu artykułu o zamianie działek w Kobyłosze, chciałabym podzielić się moimi spostrzeżeniami.

Dodaj komentarz

Wakacje motywują, by wsłuchać się w siebie i zadbać o zdrowie. Czy pomocne mogą być alternatywne wyroby nikotynowe i najnowsze wyniki coraz bardziej wnikliwych badań naukowych?

Dodaj komentarz

Czy e-papierosy mogą być po pierwsze mniej toksyczne od tradycyjnych papierosów, a po drugie służyć jako narzędzie prowadzące do rzucenia palenia?

Dodaj komentarz

Oświadczenie dotyczące wypowiedzi radnego Ireneusza Lisa zamieszczonych w artykule „Kamienna przeszkoda radnego” („Kurek Mazurski” nr 25/ 2021) dotyczących mojej osoby.

Dodaj komentarz

Rozpoczynający się okres wakacyjny motywuje, by wsłuchać się w siebie i zadbać o zdrowie, choćby poprzez rzucenie palenia. Przyjrzyjmy się alternatywom, które mogą być w tym pomocne.

Dodaj komentarz

Przesyłam widok plaży w Kobylosze po minionym weekendzie. Tak jest wiosną i przez całe wakacje.

Dodaj komentarz

Jestem zbulwersowana widokiem, jaki od lat obserwuję w centrum Szczytna na ulicy Sienkiewicza.

Dodaj komentarz

Zbliżające się wakacje motywują, by wsłuchać się w siebie i zadbać o zdrowie.

Dodaj komentarz

Świat nie stroni od papierosowego „dymka”. Dlatego co roku, w ostatni dzień maja, Światowa Organizacja Zdrowia bije na alarm i przypomina o „światowym dniu bez papierosa”. Przypominają o nim również świeże kwiaty w popielniczkach, które są międzynarodowym symbolem tego dnia. W szponach papierosowego dymu tkwi obecnie ponad miliard palaczy na świecie, z czego 8 milionów to Polki i Polacy. Choć lekarze od lat apelują o zaprzestanie palenia, to ich apele pozostają często bez echa. Polska jest jednym z trzech państw w Unii Europejskiej o najniższej liczbie palaczy deklarujących rzucenie papierosów. Co gorsza, palenie na nowo zyskuje popularność wśród polskich nastolatków.

Dodaj komentarz

Mija właśnie połowa kadencji samorządowej. Okazała się ona jedną z najbardziej nieprzewidywanych kadencji za sprawą pandemii covid-19, która wywróciła do góry nogami wszelkie plany i utrudniła podstawowe funkcjonowanie. W obliczu zagrożenia zdrowia i życia mieszkańców zarówno władze gmin, powiatów, jak i samorządu województwa musiały zweryfikować swoje budżety, tak by wesprzeć w tej walce służby ratunkowe, ale także branże, które ucierpiały podczas lockdown’ów.

Dodaj komentarz

- Co roku mamy ten sam problem – mówi mieszkaniec domu przy ul. Warszawskiej 6 Michał Podlasiak.

Dodaj komentarz

Światowy Dzień bez Tytoniu obchodzony 31 maja zwraca uwagę na powszechność nałogu palenia i związane z paleniem tytoniu negatywne skutki zdrowotne. Czy i jak palaczom może pomóc rozwój technologiczny?

Dodaj komentarz

W ostatnim numerze „KM” w liście do redakcji autorka Pani Pawłowicz - Radosz poczuła się oburzona fragmentem moich wspomnień o zmarłym pacjencie Tadeuszu Dylu.

Dodaj komentarz

W nawiązaniu do publikacji prasowej „Nie wyremontują ulicy Orzeszkowej” („KM“ z 6 maja 2021 r.) pragniemy przekazać stanowisko klubu radnych w sprawie ulicy Orzeszkowej, której remont jest wykorzystywany przez pana Burmistrza do manipulowania opinią publiczną i budowania atmosfery konfrontacji. Dla przypomnienia: budżet miasta na rok 2021 został uchwalony 29 grudnia 2020 (uchwała XXV/184/2020), zawierał po stronie dochodów kwotę 121 985 000 złotych po stronie wydatków 132 279 000 złotych.

Dodaj komentarz

Jestem pełna wdzięczności za opiekę i leczenie na oddziale wewnętrznym naszego szczycieńskiego Szpitala Powiatowego.

Dodaj komentarz

W ostatnim numerze „Kurka Mazurskiego” w cyklu „Ci, którzy odeszli”, autor Leszek Mierzejewski pisze o pacjencie, który był nieudolnie, dwukrotnie operowany w szpitalu w Szczytnie. Jestem lekarką, która w tamtym czasie pracowała na oddziale chirurgicznym szczycieńskiego szpitala.

Dodaj komentarz

MARSZ DO CELU

Dodaj komentarz

Kilka dni temu kolejny naukowiec określił e-papierosy jako skuteczne narzędzie do wychodzenia z nałogu palenia. Profesor Frank Baeyens z Katolickiego Uniwersytetu w Leuven (Belgia) poinformował, że prowadzone na jego macierzystym uniwersytecie badania dowodzą, iż 40 proc. Belgów, którzy podjęli zakończoną sukcesem próbę rzucenia palenia, używało podczas tego procesu e-papierosów. Ponadto, określił je jako znacznie mniej szkodliwe od zwykłych papierosów.

Dodaj komentarz

Mniej szkodliwe od papierosów?

Liczba palaczy w Polsce spadała, ale od paru lat ten trend się zatrzymał. Po papierosa obecnie sięga nadal 8 mln Polek i Polaków. Mimo rosnącej wiedzy o szkodliwych skutkach palenia i licznych kampanii edukacyjnych widać, że jest grupa osób, które nie są w stanie pozbyć się tego nałogu.

Dodaj komentarz

Czarny bez to wspaniała rodzima roślina, która zachwyca bogactwem i przydatnością swoich kwiatów i owoców.

Dodaj komentarz