Dwóch zawodników Gwardii Szczytno Oliwier Topa i Kordian Cichowski wystąpiło na rozgrywanych w ubiegłym tygodniu w Ciechocinku Mistrzostwach Polski Juniorów.

Brązowy medal Kordiana Cichowskiego
Michał Wiktorowski (z prawej) odnotował na swoim koncie kolejne zwycięstwo
Kordian Cichowski stanął na trzecim stopniu podium Mistrzostw Polski (pierwszy z prawej)

Topa, startujący w wadze do 71 kg, po wygranej pierwszej walki w drugiej uległ Fabianowi Rosiakowi z Nowego Dworu Mazowieckiego, który ostatecznie dotarł do finału zdobywając tytuł wicemistrza Polski. Z kolei Kordian Cichowski (waga do 67 kg), po wygraniu 4 walk, w półfinale przegrał na punkty, także z późniejszym wicemistrzem Polski Robertem Zubą z Łodzi i tym samym z Mistrzostw Polski wraca z brązowym medalem. Trener Zenon Jagiełło zwraca uwagę, że tegorocznym zmaganiom towarzyszyła bardzo liczna obsada zawodników. Zdarzało się, że w jednej wadze startowało blisko 40 uczestników. Dlatego, aby dojść do strefy medalowej młodzi bokserzy musieli stoczyć po 4, czy nawet 5 walk, co było dla nich już dużym obciążeniem. - Poza tym nam trochę zabrakło szczęścia, gdyż  medal Kordiana mógłby być z innego kruszcu – mówi trener Zenon Jagiełło.

W sobotę w hali Urania w Olsztynie trzech zawodników Gwardii zaprezentowało się w charytatywne gali „Walczymy dla Oli”. Dwóch z nich odniosło zwycięstwa - senior Michał Wiktorowski i młodzik Viktor Kłoskowski. Przegrał natomiast młodzik Wojciech Dziedzian.