Zdecydowanym zwycięstwem w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem zakończyła starty w tegorocznym, bardzo udanym sezonie zawodniczka Juranda Szczytno Kinga Jackowska.

Dominacja Kingi Jackowskiej
Tak udanego sezonu lekkoatleci Juranda Szczytno prowadzeni m.in. przez Macieja Bukowieckiego jeszcze nie mieli. Duży w tym udział był Kingi Jackowskiej, która nie tylko na zawodach w Białymstoku daleko w tyle zostawiła swoje rywalki

Skromna, dwuosobowa ekipa MKL Jurand Szczytno wystartowała na ostatniej tegorocznej imprezie - Mistrzostwach Polski Młodzików w Białymstoku. Gwiazdą zawodów, co nie jest zaskoczeniem, okazała się Kinga Jackowska. Miotaczka Juranda daleko w tyle zostawiła swoje rywalki zarówno w pchnięciu kulą jak i rzucie dyskiem. W kuli zwyciężyła z wynikiem 15.70 m, pokonując następną zawodniczkę Julię Piotrowską z Chełmna o 2.35 m. Jeszcze większą przewagę osiągnęła w rzucie dyskiem. Jej rezultat 46.52 m, aż o 5.76 m był lepszy tego, który osiągnęła druga w konkursie miotaczka Maja Sroka z Wałbrzycha. - Kinga potwierdziła tylko to, co przez cały sezon było jasne - w tym roku jest zdecydowanie najlepsza zarówno w kuli, jak i w dysku – podsumowuje jej trener Maciej Bukowiecki. Drugi z reprezentantów Juranda Antoni Strzemieczny w pchnięciu kulą zajął 8. miejsce.

W klasyfikacji medalowej MKL Jurand Szczytno zajął piąte miejsce, po raz kolejny będąc najlepszym spośród klubów Warmii i Mazur.

Mijający sezon kończy z dwunastoma medalami Mistrzostw Polski PZLA, z czego aż 8 w kolorze złotym. Tytuły Mistrzów Polski zdobyli: Iga Wysoczańska (trzy), Kinga Jackowska i Karol Kijewski (po dwa) oraz Joanna Marszelewska. Na podium stawali także Julia Michałowska i Kacper Ruciński.