Zawodnicy z Pułtuska i Malborka zwyciężyli w turnieju Mazury Kids Cup Szczytno 2024.

Dziecięcy turniej w Nowym Gizewie
W rywalizacji dziewcząt zwyciężyła Iga Piotrowska przed Agatą Konarską
Wśród chłopców zwyciężył Michał Baranek, drugi był Franciszek Goerick

Już po raz trzeci na kortach w Nowym Gizewie młodzi zawodnicy rywalizowali w Turnieju Tenisowym Mazury Kids Cup Szczytno 2024. Uczestnicy przyjechali z różnych zakątków Polski, a nawet z USA. W turnieju wzięło ostatecznie udział 10 dziewczynek i 12 chłopców. Początkowo rywalizowali oni w grupach. Ten etap rozgrywek wyłonił ćwierćfinalistów. Niedzielne mecze wskazały najlepsze zawodniczki i zawodników turnieju.

W kategorii dziewczynek, po raz trzeci zwyciężyła Iga Piotrowska z Pułtuska, która w finale pokonała Agatę Konarską z Warszawy. Trzecie miejsca zajęły: Aleksandra Matysiak z Cieszyna i Maja Grosicka z Kielc. W kategorii chłopców, których finałowy mecz obfitował w długie i dynamiczne wymiany, zwyciężył Michał Baranek z Malborka, pokonując Franciszka Goericka z Braniewa. Trzecie miejsca zajęli: Tomasz Płocharczyk z Mrągowa i Dominik Zejer z Olsztyna.

- Mecze miały zacięty przebieg. Szczególnie mogły się podobać stojące na wysokim poziomie pojedynki dziewczynek. Morderczy finał stoczyli chłopcy, którzy w upalnym słońcu zaprezentowali wiele długich, intensywnych wymian – podzielił się z nami swoimi wrażeniami Andrzej Jemielita, prezes Mazurskiego Klubu Tenisowego, który wspólnie z gminą Szczytno byli organizatorami turnieju.