Aż 18 medali, w tym 10 złotych, zdobyli lekkoatleci Juranda Szczytno na rozgrywanych w miniony weekend w Olsztynie Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego w kategoriach OPEN, U18 i U16.

Jurand najlepszy w województwie
Z Mistrzostw Województwa Kinga Jackowska wróciła z dwoma złotymi medalami (zdjęcie archiwalne)

Dzięki temu szczycieński klub zwyciężył w klasyfikacji medalowej wyprzedzając AZS UWM Olsztyn. Wygrana mogłaby by być jeszcze bardziej okazała, gdyby nie drobne urazy Joanny Marszelewskiej i Kacpra Rucińskiego. Ta pierwsza po udziale w konkursie rzutu dyskiem zrezygnowała z rywalizacji w pchnięciu kulą. Ruciński z kolei został wycofany ze startu w obu tych konkurencjach. - Lepiej dmuchać na zimne, bo za niespełna miesiąc oboje będą walczyć o medale Mistrzostw Polski U23 – tłumaczy trener Maciej Bukowiecki. Cieszy się, że jego klub zachował pozycję lidera w województwie warmińsko-mazurskim po tym, jak w ub. r. zdobył najwięcej punktów w województwie w Systemie Sportu Młodzieżowego.