Reklama

BANER WSPÓLNY 110325

W ubiegły piątek w sali bankietowej w Jerutkach miała miejsce wyjątkowa uroczystość. Dziewięć par z gminy Świętajno świętowało jubileusze długoletniego pożycia małżeńskiego - siedem par „Złote Gody”, jedna para „Szmaragdowe”, jedna para „Diamentowe”.

Złote, szmaragdowe i diamentowe gody
Podczas uroczystości nie mogło zabraknąć wspólnego zdjęcia dostojnych Jubilatów z wójt Alicją Kołakowską/fot. UG Świętajno, Joanna Karzyńska

W gronie obchodzących w 2024 roku jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego znaleźli się:

* Irena i Mieczysław Golatowscy

* Janina i Kazimierz Grzeszczykowie

* Alina i Józef Jakubowscy

* Krystyna i Edward Majewscy

* Krystyna i Jerzy Prusaczykowie

* Marianna i Stanisław Szablakowie

* Halina i Ryszard Walasowie.

W spotkaniu uczestniczyli także jubilaci obchodzący 55. rocznicę ślubu:

* Krystyna i Czesław Trzcińscy

i 60. rocznicę ślubu:

* Stanisława i Stanisław Zera

- Podczas uroczystości jubileuszowych wójt Alicja Kołakowska wręczyła małżonkom obchodzącym 50-lecie pożycia małżeńskiego medale przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Były gratulacje, kwiaty, pamiątkowe dyplomy i upominki a także tort i wspólny słodki poczęstunek w obecności bliskich. Uroczystość przebiegała w bardzo miłej atmosferze i na pewno na długo pozostanie w pamięci zarówno Jubilatów jaki i gości – informuje Liliana Napiórkowska kierownik USC w Urzędzie Gminy w Świętajnie.

(n)