Kolejne udane starty zanotowali w ostatnich dniach lekkoatleci Juranda Szczytno. W reprezentacji Polski po raz kolejny wystąpił Karol Kijewski, Kinga Jackowska wygrała krajowy finał Nestle Cup, a na Mistrzostwach Polski Seniorów bardzo dobry występ zanotowała Joanna Marszelewska, zajmując z rekordem życiowym, piąte miejsce wśród seniorek.

Życiówka Marszelewskiej
20-letnia Joanna Marszelewska w rywalizacji z seniorkami była piąta w rzucie dyskiem i dziewiąta w pchnięciu kulą

22 czerwca w czeskim Brnie odbył się lekkoatletyczny mecz U20, w którym zmierzyło się pięć krajów: Polska, Czechy, Chorwacja, Węgry i Słowacja. W kategorii kobiet Polki zdobyły w całodniowych zawodach 298 punktów i o cztery wyprzedziły rówieśniczki z Czech. Wśród mężczyzn zwyciężyli gospodarze, zdobywając 302 punkty. Polacy zajęli drugie miejsce z dorobkiem 268 punktów. W składzie reprezentacji znaleźli się Karol Kijewski oraz trener Maciej Bukowiecki. Nasz zawodnik popisał się najlepszym startem w sezonie (18.03, kula 6kg), zajmując trzecie miejsce.

Dzień później we Włocławku odbył się krajowy finał mistrzostw programu „Lekkoatletyka dla każdego!” - Nestle Cup. W składzie reprezentacji województwa znaleźli się zawodnicy Juranda Szczytno: Zuzanna Strzemieczna, Kinga Jackowska, Antoni Strzemieczny, Krzysztof Herman i Aleksander Szczepanek, a także trener Danuta Bukowiecka. W pchnięciu kulą U16 bezkonkurencyjna była Kinga Jackowska, natomiast w skoku w dal U14 srebro wywalczył młodziutki Krzysztof Herman (rocznik 2014), przy okazji poprawiając rekord życiowy.

Ostatnim akcentem były jubileuszowe, 100. Mistrzostwa Polski Seniorów. Jurand Szczytno tym razem wystawił pięcioosobową ekipę: Kinga Jackowska, Joanna Marszelewska, Wojciech Marok, Kacper Ruciński i Wojciech Ćwik. Zdecydowanie najlepiej spisała się Marszelewska, która rzutem dyskiem na 47.65 ustanowiła rekord życiowy, zajmując piąte miejsce wśród seniorek. Taki wynik stawia ją w gronie głównych faworytek do medalu za dwa tygodnie podczas jej docelowej imprezy - Mistrzostw Polski U23. W pchnięciu kulą była 9, podobnie jak Kacper Ruciński (kula) i Wojciech Ćwik (oszczep). Wojciech Marok i Kinga Jackowska zmagania w pchnięciu kulą skończyli na siódmych pozycjach, a w rzucie dyskiem Marok był szósty.

W klasyfikacji punktowej na 106 sklasyfikowanych klubów z całej Polski Jurand Szczytno zajął 24. miejsce, drugie po AZS UWM Olsztyn w województwie warmińsko-mazurskim.