Sobotni występ zawodników szczycieńskiej Katany ukoronowany 24 medalami.

12 fighterów z 24 medalami
Zawodnicy Katany 24 razy stawali na podium

W kolejnej edycji Polskiej Ligi Jujitsu Dzieci i Młodzieży, która odbyła się w miniony weekend w Sochaczewie udział wzięło ponad 70 zawodników z 15 polskich klubów.

Wśród nich znalazło się 12 przedstawicieli szczycieńskiej Katany. Rywalizacja odbywała się w dwóch konkurencjach jujitsu w kimonach i grappling. Reprezentanci szczycieńskiego klubu stawali na podium aż 24 razy, bowiem każdy z nich startował w dwóch konkurencjach.

Ze złotymi medalami z Sochaczewa wrócili Lena Sierak (waga 40 kg), Wiktoria Kobylas (35 kg), Marcin Błaszczak (25 kg), Ksawery Ochenkowski (28 kg), Antoni Skowroński (plus 50 kg) i Gaspar Święciński (50 kg). Cała szóstka wygrała obydwie konkurencje. Złoto w kimonach i srebro bez wywalczył Igor Szewczak (36 kg). Po dwa srebra do Szczytna przywieźli bracia Tymoteusz (44 kg) i Ignaś Stachula (32 kg), Dominik Szczerbo (40 kg) Marcel Kobylas (24 kg). Dwa razy na najniższym stopniu podium stawał Marcel Malon (32 kg).

- Start uważam za udany. Dorzuciliśmy parę medali do klubowej kolekcji, ale nie spuszczamy z tonu. Przed nami kolejne zawody za tydzień grappling w Biskupcu, a za 3 tygodnie Mistrzostwa Polski w Brazylijskim Jujitsu - podsumowuje występ swoich podopiecznych drugi trener Katany Paweł Wtulich.

(ll)