Młody, zaledwie 14-letni Szymon Kraśniewski z Uzdowa zwyciężył w III otwartych mistrzostwach powiatu szczycieńskiego.

14-latek ograł wszystkich
Rewelacją turnieju okazał się Szymon Kraśniewski. Jako jedyny nie przegrał żadnej partii

W hali sportowej w Jedwabnie rozgrywano w minioną niedzielę III Otwarte Powiatowe Mistrzostwa Szachowe. Turniej rozegrano na dystansie 9 rund po 15 minut na jednego zawodnika, 30 minut na jedną rundę, systemem szwajcarskim. Udział wzięło 34 zawodników, w tym juniorzy i młodzicy.

Mistrzem, co jest niespodzianką, został czternastolatek z Uzdowa Szymon Kraśniewski, który jako jedyny nie przegrał żadnej partii. Drugie miejsce zajął Andrzej Gula, a trzecie Karol Drzewiecki (obaj ze Szczytna).

Wyniki:

kat. do 12 lat – 1. Łukasz Wasiłkowski, 2. Anna Wasiłkowska, 3. Oliwia Sarbiewska

kat. 13-15 lat – 1. Zofia Kraśniewska, 2. Michał Kulawik, 3. Szymon Dąbrowski

kat. 16-18 lat - 1. Maciej Kraśniewski, 2. Olaf Gałęziewski, 3. Szymon Sarbiewski

Turniej sędziował Krzysztof Łuszczyk z Klubu Szachowego Odrodzenie Szczytno.

Bezpośredni nadzór organizacyjny nad przebiegiem turnieju sprawował Piotr Bera.