Dwa złote, pięć srebrnych i dziesięć brązowych medali oraz trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej – z takim dorobkiem wrócili młodzi zawodnicy SKKK z rozgrywanego w Bartoszycach Ogólnopolskiego Turnieju Karate Kyokushin.

17 medali w Bartoszycach
Zawodnicy SKKK wrócili z turnieju w Bartoszycach z gradem medali i dyplomów

W ostatnią sobotę w Bartoszycach odbył się cykliczny Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin dla dzieci i młodzieży pod nazwą Bartoszyce CUP. W zawodach wzięło udział 177 zawodników z 12 klubów z całej Polski. Szczycieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało 22 zawodników, którzy łącznie wywalczyli 17 (2-5-10) medali, co w klasyfikacji drużynowej dało im trzecie miejsce.

Najlepiej wypadli Martyna Wiśniewska oraz Aleksander Gugnacki, pewnie wygrywając swoje kategorie wagowo-wiekowe. Ten drugi w finale spotkał się ze swoim kolegą klubowym Michałem Gołotą, a sędziowie wyłonili zwycięzcę dopiero po dogrywce.

Kolejny raz bardzo dobrze zaprezentowali się Maksymilian Zembrzuski i Łucja Dragun, którzy wygrali przed czasem dwie z trzech swoich walk. Jednak w finałach po dogrywkach musieli uznać wyższość przeciwników. Maksymilian Zembrzuski i Martyna Wiśniewska już za trzy tygodnie wystąpią na Mistrzostwach Europy, które odbędą się w Leżajsku.

Pełna lista nagrodzonych:

1 miejsca: Martyna Wiśniewska, Aleksander Gugnacki

2 miejsca: Maksymilian Zembrzuski, Łucja Dragun, Grzegorz Hajn, Patryk Wysocki, Michał Gołota

3 miejsca: Aleks Dragun, Filip Michalak, Paula Wąsewicz, Zofia Panasiuk, Nadia Tyczyńska, Kasia Młynarczyk, Nikodem Skibiński, Wiktor Cymerman, Antoni Burliński, Dawid Kaliszewski.

(pz)