Gratulacje i życzenia przyjmuje w tych dniach obchodząca piękny jubileusz pani Konstancja Koziatek. Do grona składających je dołączyli premier Beata Szydło i Metropolita Warmiński ks. arcybiskup Jerzy Górzyński.

200 lat, pani Konstancjo!
Jubilatka swoje setne urodziny świętowała w Urzędzie Gminy w towarzystwie licznych gości

Niezwykły jubileusz setnej rocznicy urodzin obchodziła w piątek pani Konstancja Koziatek ze Spychowa. Z tej okazji w Urzędzie Gminy Świętajno odbyła się miła uroczystość, na którą jubilatka przybyła w towarzystwie krewnych i bliskich znajomych. Tam już czekały na nią z bukietem kwiatów i upominkiem władze gminy reprezentowane przez wójt Alicję Kołakowską i przewodniczącego Rady Gminy Sławomira Grzegorczyka. Do składanych tego dnia jubilatce życzeń i gratulacji dołączyła premier Beata Szydło. – Z okazji wyjątkowego jubileuszu przesyłam serdeczne pozdrowienia oraz wyrazy głębokiego szacunku, aby kolejne lata były szczęśliwe i radosne – napisała premier. Swoje błogosławieństwo przesłał też ks. arcybiskup Metropolita Warmiński Józef Górzyński.

Po odśpiewaniu chóralnego „200 lat” przyszła pora na lampkę szampana, tort i występy artystyczne. W tej ostatniej części wystąpiły młode podopieczne fundacji „Kreolia”, a na koniec zaprezentowała się sama jej szefowa Joanna Gawryszewska.

Tego dnia nie mogło oczywiście zabraknąć symbolicznej lampki szampana

Konstancja Koziatek urodziła się 6 października 1917 w Wydmusku, gm Myszyniec. Od 25 listopada 1946 r. mieszka w Spychowie. Pracowała najpierw jako woźna w miejscowej szkole podstawowej, a później przez wiele lat, do emerytury, jako dróżnik na trasie Świętajno-Ruciane Nida. W 1969 r. w Rozogach zawarła związek małżeński z Piotrem Koziatkiem. Owdowiała w 1993 r. Jest bezdzietna. Głównym jej zajęciem jest czytanie prasy i książek o tematyce religijnej oraz rozmowy z sąsiadami.

(o)