34-latek ze Szczytna i jego 29-letni kolega w busie przewozili 400 kg nielegalnego tytoniu. W miniony piątek kontrabanda wpadła w ręce policji.

400 kilogramów nielegalnego tytoniu
Pochodzący z przemytu tytoń wypełniał całą powierzchnię ładunkową busa

W piątek 3 listopada w godzinach popołudniowych szczycieńscy kryminalni na terenie miasta zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę busa. Na widok policjantów 29-letni pasażer auta zaczął uciekać, jednak po krótkim pościgu został zatrzymany. Okazało się, że „na pace” pojazdu znajduje się ponad 400 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Busem poruszali się 34-letni mieszkaniec Szczytna i 29-latek z gminy Szczytno. Obaj zostali zatrzymani. - Mężczyźni usłyszeli zarzuty, a podczas przesłuchania nie kwestionowali swojej winy – informuje sierż. Izabela Cyganiuk z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie. Teraz policjanci wyjaśniają okoliczności sprawy,

Zatrzymanym mężczyznom grozi grzywna, albo kara do 3 lat więzienia

pochodzenie tytoniu oraz jego przeznaczenie. Gdyby nielegalny towar trafił na rynek, uszczupliłby mienie Skarbu Państwa o ponad 185 tys. złotych. Mężczyźni odpowiedzą za przestępstwo karno – skarbowe. Grozi im wysoka grzywna, a nawet kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(ew)