Udany start młodych zawodników na Mistrzostwach Polski LZS.

5 medali Juranda
Wojciech Marok dwukrotnie stawał na najwyższym stopniu podium, a Jakub Borkowski - trzecim
Dzięki znakomitemu finiszowi Martyny Dudziec (pierwsza z lewej) sztafeta Warmii i Mazur zdobyła srebrny medal

W Centralnym Ośrodku Sportu w Spale odbyły się XXIV Ogólnopolskie Igrzyska z udziałem zawodników LZS JURAND Szczytno. W jego barwach wystąpili: Martyna Dudziec, Wojciech Marok, Jakub Borkowski i Kacper Ruciński, zdobywając 5 medali, w tym dwa złote.

Pierwszego dnia na starcie pojawili się dyskobole. Zwyciężył Wojciech Marok, a Jakub Borkowski był trzeci. Siódme miejsce zajął Kacper Ruciński. Tego dnia dwa starty zaliczyła także Martyna Dudziec, która indywidualnie zajęła 12. miejsce w biegu na 400 metrów. Znakomicie spisała się w sztafecie 4x100, biegnąc na ostatniej zmianie. Na finiszowych metrach wyprowadziła sztafetę Warmii i Mazur na drugie miejsce, zdobywając tytuł wicemistrzyni Polski LZS.

Drugiego dnia zmagań Martyna zajęła 8. miejsce w biegu na 400 metrów przez płotki, a jej koledzy miotacze w konkursie pchnięcia kulą spisali się identycznie jak w rzucie dyskiem - Ruciński siódmy, Borkowski trzeci, a Marok zdobył swoje drugie złoto.

Poza konkursem w kuli 5-kilogramowej wystartował Karol Kijewski, uzyskując bardzo wartościowy wynik - 17.42 (trzeci rezultat w karierze).