Społeczność Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 od lat włącza się w akcję „Góra Grosza”. W tegorocznej jej odsłonie uczniowie, rodzice i nauczyciele zebrali łącznie 75 kg monet, co przełożyło się na kwotę blisko 800 złotych.

75 kilogramów pomocy
Organizatorzy akcji „Góra Grosza” zapewniają, że społeczność Szkoły Podstawowej z IO nr 2 zawsze jest otwarta na pomaganie innym

„Góra Grosza” to akcja polegająca na zbiórce jak największej ilości monet – mogą to być zarówno te o najniższych nominałach, od 1 grosza poczynając, kończąc na 5-złotówkach. Od lat bierze w niej udział społeczność SP z OI nr 2. Ostatnia edycja trwała od 2 listopada do 20 maja. W minionym tygodniu organizatorzy – nauczyciele Artur Trochimowicz, Justyna Fligier i Sylwia Sobieraj, podsumowali zbiórkę. W sumie udało się zebrać 75 kg monet, co przełożyło się na kwotę 761 zł i 94 groszy. - Pieniądze trafią do fundacji wspierającej dzieci wychowujące się w domach dziecka i rodzinach zastępczych – informuje Katarzyna Ulatowska, dyrektor SP z OI nr 2. Wyróżniono trzy klasy, które zebrały najwięcej „grosiaków”. Są to: I b, II b i III c. Jak podkreśla dyrektor, nie jest to jedyna akcja charytatywna, w którą włącza się szkolna społeczność. - Na rzecz potrzebujących działa klub wolontariatu oraz samorząd – mówi Katarzyna Ulatowska. Sprawujący pieczę nad wolontariuszami Artur Trochimowicz dodaje, że uczniowie zaangażowali się m.in. w pomoc księdzu Andrzejowi Preussowi, poszkodowanemu w wypadku Bartkowi Pieczyńskiemu oraz zmagającej się z poważną wadą serca małej Gabrysi. W szkole prowadzona jest także zbiórka plastikowych nakrętek na rzecz tej ostatniej oraz Pawła Kosakowskiego, który kilka lat temu doznał ciężkich obrażeń w wypadku motocyklowym.

(ew)