Aż 10 medali przywieźli zawodnicy SKKK Szczytno z III Otwartego Turnieju Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży, który odbył się we Włocławku.

8-latek na podium

W zawodach uczestniczyło 259 zawodniczek i zawodników z 15 ośrodków. Sporą, bo liczącą 35 osób reprezentację wystawił SKKK. W tym gronie znaleźli się karatecy z filii szczycieńskiego klubu w Ostródzie i Iławie.

Tradycyjnie nie miał sobie równych Adrian Staszewski, który tym razem wystartował w starszej kategorii, bo wśród młodzików. Wygrał zdecydowanie. W kategorii light contact juniorów młodszych zwyciężył Karol Peglau (Iława). Wśród młodzików w light contact najlepszy był z kolei Michał Borzuchowski (Ostróda).

Najmilszą niespodziankę sprawił zaledwie 8-letni Kuba Kostrzewa. Choć po pierwszej turze był piąty, ostatecznie zajął pierwsze miejsce w bardzo licznie obsadzonej (40 zawodników) kategorii dzieci.

- To naprawdę talent - twierdzi trener Dariusz Hrynowiecki. - Ćwiczy dopiero drugi rok, a start we Włocławku był jego pierwszą poważną imprezą.

Ze swojego startu w turnieju mogą być również zadowoleni ci zawodnicy SKKK, którzy w kumite (light contact) zmagania zakończyli na 3. miejscu. Należą do tej grupy iławianki: Aleksandra Bączek i Agata Jeziorska (dziewczęta, +45 kg), Agnieszka Kraweć i Kinga Żuralska (młodziczki, +55 kg) oraz przedstawiciele filii z Ostródy: Ewelina Mirosław (młodziczki, -55 kg) i Piotr Sidor (chłopcy, -40 kg).