Aż osiem medali przywieźli najmłodsi lekkoatleci Juranda z Mistrzostw Województwa Dzieci w Olecku. Zawody odbywały się w kategoriach U12, U14 i U16, pod patronatem programu „Lekkoatletyka dla każdego”. Klub ze Szczytna reprezentowała rekordowa liczba aż 22 zawodników.

8 medali zawodników Juranda
Złoty medal na 300 m przez płotki zdobył Jakub Kienigsman sprawiając tym samym sporo radości swojej trenerce Danucie Bukowieckiej. Czas, który uzyskał 41,65 jest aktualnie drugim wynikiem w Polsce w kategorii U16

Złote medale wywalczyli Jakub Kienigsman (300m przez płotki, U16) oraz Natalia Nowicka (rzut piłeczką palantową, U12). Tym samym zakwalifikowali się do Ogólnopolskiego Finału Mistrzostw Polski LDK, które z udziałem wszystkich mistrzów poszczególnych województw odbędą się za dwa tygodnie we Włocławku.

Dwa srebrne medale w kategorii U16 zdobył Antoni Homoncik - w skoku w dal oraz w wieloskoku. Jego młodszy brat Jan w kategorii U12, w skoku w dal, ze strefy dołożył kolejne srebro. Trzy brązowe medale zdobyli - Jan Cąkała (pchnięcie kulą, U16), Antoni Murek (skok w dal ze strefy, U12) oraz Adam Herman (skok w dal, U14).

Bardzo dobrze spisały się również Wiktoria Markowska (rekord życiowy i 4. miejsce w pchnięciu kulą U14) oraz Maja Prusik (5. miejsce w skoku w dal oraz 6. miejsce w biegu na 100 metrów). Najmłodszy uczestnik mistrzostw 7-letni Alex Bukowiecki ustanowił dwa rekordy życiowe i zajął 6. miejsce w rzucie piłeczką palantową oraz 14. miejsce w biegu na 60 metrów w rywalizacji z dziećmi starszymi o 3 lata.