Rząd Prawa i Sprawiedliwości podwyższa świadczenie wychowawcze w ramach Programu „Rodzina 500+”, które wprowadził w 2016 r.

800 zł miesięcznie na każde dziecko Chce w ten sposób dostosować wysokość wsparcia do obecnych potrzeb polskich rodzin. Dlatego od 1 stycznia 2024 r. wprowadzone zostanie świadczenie 800 zł dla każdego dziecka. Żadne inne warunki dotyczące przyznawania i wypłaty nie zmienią się. Kwota świadczenia może być wydana zgodnie z potrzebami. Oznacza to np. nowy rower dla dziecka, dodatkowe zajęcia pozaszkolne czy wakacyjny wyjazd całą rodziną.

W 2024 r. z „800+” skorzysta blisko 6,7 mln dzieci. Dodatkowe 300 zł miesięcznie to konkretne wsparcie dla rodzin. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie dobry stan finansów publicznych naszego państwa. Poprzednicy PiS pytali, gdzie te pieniądze są zakopane, a obecny rząd, m.in. dzięki skutecznej walce z mafiami VAT-owskimi, udowodnił, że da się zwiększyć budżet państwa bez dodatkowych kosztów dla obywateli. A wręcz przeciwnie – wprowadzając rozwiązania, które chronią przed kolejnymi kryzysami i wspierają w trudnych czasach.

Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki wraz z Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marleną Maląg zapraszają na tematyczne Rodzinne Pikniki 800+, które odbędą się w najbliższym czasie w Iławie (05.08.2023 r.), w Ełku (19.08.2023 r.) oraz na początku września w Olsztynie. Podczas pikników na najmłodszych będzie czekało mnóstwo atrakcji, wśród nich będą na pewno: dmuchańce, festiwale kolorów holi, występy artystyczne, wata cukrowa i inne smakołyki oraz wspólne, rodzinne grillowanie. To będzie niezapomniany czas, na który już dziś serdecznie zapraszamy.

(na zdjęciach Piknik Rodzina 800+ w Elblągu – 22.07.2023 r.)