WARMIA Olsztyn - MKS Szczytno 1:3 (1:1)

KLASA OKRĘGOWA SENIORZY

26. kolejka

1:0 - (4.), 1:1 - Paweł Pietrzak (21.), 1:2 - Kamil Dębek (72.), 1:3 - Bartosz Droliński (81.)

MKS: Cichy, Mastyna, Głodzik, Klimek, Skonieczny, Magnuszewski, Bartnikowski, Zaręba, Kacprzak, Pietrzak (76. Droliński), Dębek

A jednak się podnieśli

Jesienią po słabym meczu szczytnianie ulegli u siebie WARMII 1:2. Rewanż na boisku rywala w pełni się powiódł. Jest to zwycięstwo o tyle ważne, że odniesione po nieprzynoszącej chluby porażce z CZARNYMI Olecko.

Zaczęło się nieszczególnie. Głupi faul Klimka, rzut wolny tuż zza linii pola karnego i było 1:0 dla WARMII. Szczytnianie szybko wzięli się jednak do pracy. W 21. min Pietrzak otrzymał podanie z głębi pola, ostro uderzył z 11 m i doprowadził do wyrównania. Po kilku kolejnych minutach WARMIA opadła kompletnie z sił. Lepiej z upałem radzili sobie gracze MKS-u, brakowało im jednak skuteczności.

W drugiej odsłonie wyraźnie dominowali przyjezdni. Olsztynianom nie pomogła dłuższa, bo trwająca ok. 30 minut, przerwa. Jak powiedział "Kurkowi" trener Mirosław Kacak, jego podopieczni mogli strzelić w sobotę tyle bramek, że zostawiłoby to trwały ślad w psychice piłkarzy WARMII. Nie popisywał się zwłaszcza niezawodny na ogół Dębek. Mimo to szczycieński napastnik zdobył w 72. min gola dającego prowadzenie. Ostatnią bramką strzelił efektowną "piętką" Droliński. Dogrywał Bartnikowski.

ZNICZ Biała Piska - BŁĘKITNI Pasym 4:3 (3:3)

1:0 - (12.), 2:0 - (15.), 2:1 - Arkadiusz Foruś (17.), 2:2 - Paweł Jastrzębski (18.), 2:3 - Arkadiusz Foruś (31.), 3:3 - (32.), 4:3 - (55.)

BŁĘKITNI: Martin, Pławski, Ziętak, Michałek, Łączyński (54. Obidziński), Matwiej, Rejtner (61.Gawdziński), Łachmański, Jastrzębski, Foruś, Wiśniewski

Do Białej Piskiej pojechało tylko trzynastu graczy BŁĘKITNYCH. Nie pozostało to bez wpływu na końcowy wynik. W drugiej połowie skwar odebrał pasymianom sporo energii i przydałoby się z pewnością więcej zmienników. W "odchudzonej" seniorskiej drużynie BŁĘKITNYCH debiut zaliczył Michał Obidziński.

Do ataku pierwsi ruszyli miejscowi, którzy po kwadransie prowadzili już 2:0. Nie zniechęciło to przyjezdnych. Podopieczni Marka Gawdzińskiego w ciągu następnych trzech minut doprowadzili do wyrównania. Najpierw Foruś celnie uderzył z 18 m, kilkadziesiąt sekund później Jastrzębski wykończył zespołową akcję, umieszczając piłkę pod poprzeczką. W 20 min mogło być 3:2 dla ZNICZA, ale zawodnik gospodarzy przestrzelił jedenastkę podyktowaną za faul Ziętaka. Co nie udało się miejscowym powiodło się BŁĘKITNYM. Rzut rożny wykonywał Jastrzębski. Najwyżej wyskoczył Foruś i po raz kolejny pokonał bramkarza ZNICZA. Festiwal strzelecki na tym się nie skończył. Tuż po wznowieniu błąd popełnił Ziętak, co skrzętnie wykorzystał zawodnik gospodarzy. Na przerwę drużyny schodziły zatem przy wyniku 3:3.

Po zmianie stron padła już tylko jedna bramka. Zdobyli ją gracze z Białej Piskiej. W 55. min pasymscy obrońcy nie upilnowali piłkarza ZNICZA, który popędził z piłką prawym skrzydłem. Jego dośrodkowanie ładnie zamknął nadbiegający partner.

Pasymianie, choć w drugiej połowie sił im wyraźnie brakowało, mieli jeszcze sporo okazji, by odwrócić losy spotkania. Dobrych sytuacji nie wykorzystali: Łachmański, Gawdziński, Foruś, Wiśniewski i Jastrzębski.

MAMRY Giżycko - PŁOMIEŃ Ełk 0:1 (0:1)

POLONIA Lidzbark Warmiński - ŁYNA Sępopol 1:2 (1:2)

CZARNI Olecko - PISA Barczewo 4:3 (3:1)

GRANICA Bezledy - OLIMPIA Miłki 2:2 (1:1)

DKS Dobre Miasto - CRESOVIA Górowo Iławeckie 3:0 (2:0)

JURAND Barciany - MAZUR Pisz 1:0

TABELA

1.DKS 25 63 83:22 2.PŁOMIEŃ 25 60 70:22 3.MKS 25 52 59:23 4.MAMRY 25 45 44:34 5.PISA 25 43 51:36 6.POLONIA 25 37 45:38 7.GRANICA 25 36 41:46 8.ŁYNA 25 32 33:41 9.WARMIA 25 31 42:42 10.BŁĘKITNI 25 28 45:63 11.MAZUR 25 27 27:38 12.CRESOVIA 25 24 32:50 13.JURAND 25 24 25:52 14.OLIMPIA 25 22 24:45 15.CZARNI 25 21 21:48

16.ZNICZ		25 18 22:62

JUNIORZY STARSI

DRWĘCA Nowe Miasto Lubawskie - OMULEW Wielbark 3:0 (0:0)

MKS Szczytno - PŁOMIEŃ Ełk 2:1 (0:1)

br.: Krystian Wierzchowski (55. - k.), Paweł Konował (75.)

JUNIORZY MŁODSI

ZAMEK Kurzętnik - OMULEW Wielbark 3:0 (2:0)

MŁODZICY

MKS Szczytno - BŁĘKITNI Pasym 3:0 (1:0)

br. dla MKS: Konrad Rusiecki (29.), Maciej Nasiadka (51.), Artur Kombur (71.)

TRAMPKARZE

MKS Szczytno - BŁĘKITNI Pasym 9:0 (2:0)

br. dla MKS: Bartosz Borowski (10., 20., 37., 60.), Igor Kozian (36.), Konrad Krawiec (43.), Daniel Szewczak (48.), Paweł Dziczek (57.), Mariusz Sobieski (58.)

KLASA "A"

18. kolejka

MAZUR Wydminy - GKS Dźwierzuty 0:1 (0:0)

Bramka dla GKS: Marek Czarnocki (89.)

GKS: Balcerzak, Bieńko, Rapińczuk, C. Zaborowski, Kempa, Ptaszek (20. Czarnocki), Krawczyk (85. Biedrzycki), Zawitowski, Biedka, Hintz, D. Zaborowski (20 Szymański)

Było to wyrównane spotkanie, w którym każda z drużyn miała szansę przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Udało się to gościom na sekundy przed ostatnim gwizdkiem. W zamieszaniu podbramkowym najsprytniejszy okazał się Czarnocki, który celnie uderzył głową.

MRĄGOWIA II/VICTORIA Baranowo - POGOŃ Ryn 1:2

POJEZIERZE Prostki - VĘGORIA Węgorzewo 1:2

POGOŃ Banie Mazurskie - START Kozłowo 0:0

ORZEŁ Stare Juchy - MLKS Orzysz 5:2

SALĘT Boże - DARZ BÓR Piecki 1:0

TABELA

1.VĘGORIA 18 48 67:19 2.POJEZIERZE 18 44 68:30 3.POGOŃ R. 18 27 35:30 4.START 18 26 29:38 5.SALĘT 18 25 28:25 6.ORZEŁ 18 24 37:21 7.GKS 18 24 39:34 8.MAZUR 18 19 22:44 9.MRĄGOWIA II 18 18 41:46 10.DARZ BÓR 18 17 23:32 11.MLKS 18 12 18:41

12.POGOŃ B.M.	18 11 23:67

JUNIORZY

MAZUR Wydminy - GKS Dźwierzuty 6:0 (2:0)

KLASA "B"

16. kolejka

WPZ Lemany - STRAŻAK Olszyny 1:2 (1:0)

Bramki: dla WPZ - Wiesław Nowakowski (22.), dla STRAŻAKA - Michał Gala (60.), Adrian Łepkowski (80.)

WPZ: Dąbkowski, Saluszewski (20. Malinowski, 60. Błaszczak), Tyczyński, C. Nowakowski, A. Nowakowski, W. Nowakowski, Ryłka, Sikorski, Kurpiewski, Obrębski (75. Dąbrowski), Kwiecień

STRAŻAK: Gadomski, Przybysz, A. Rapacki, T. Kozicki, S. Kozicki, M. Ceberek, Ryszard Kozicki, Gala (68. Łepkowski), Sobotka (74. Grącki), Robert Kozicki, Prusiński

Piłkarze z Olszyn odczarowali boisko w Lemanach. Pierwsza połowa to dobra gra STRAŻAKA w defensywie. Gospodarzom tylko raz udało się pokonać Gadomskiego. Stało się to po rzucie wolnym egzekwowanym przez W. Nowakowskiego. Druga odsłona nieoczekiwanie należała do STRAŻAKA. W 60. min Gala wykorzystał błąd Dąbkowskiego i z bliska strzelił do bramki. Na dziesięć minut przed końcem STRAŻAK zadał gospodarzom decydujący cios. Rapacki zagrał do znajdującego się na desancie Łepkowskiego. Ten minął obrońcę miejscowych i nie zmarnował sytuacji sam na sam.

ORZYC Janowo - MAZUR Świętajno 2:2 (2:1)

Bramki dla MAZURA: Rafał Gądek (39.), Artur Paradowski (61.)

MAZUR: Wielk, Witkowski (32. R. Gądek), Stankiewicz, Dąbrowski, K. Rapacki, Walas, Piotrowski, Pantel (63. R. Rapacki), Mięsak, Paradowski, Zembrzuski (41. K. Gądek)

To kolejny mecz, którego mimo przewagi MAZUR nie potrafił rozstrzygnąć na swoją korzyść. Dwukrotnie prowadzenie obejmowali gospodarze, a podopieczni Zdzisława Moczydłowskiego za każdym razem musieli "gonić" wynik. Niewykluczone, że MAZUR zainkasuje jednak trzy punkty. Zawodnicy ORZYCA nie stawili się bowiem do kontroli dokumentów.

ZRYW Jedwabno - VEL Dąbrówno 1:5 (0:3)

Bramka dla ZRYWU: Sebastian Sznajder (81.)

ZRYW: Mateusiak, Kawiecki, Zapadka, Łoński (46. Dąbrowski), Dunajski (72. Rosiński), Włodkowski, Kotlarzewski, Adamkowski, Sznajder, Dymek, Podlecki

Na boisku wyraźnie lepsi byli grający zespołowo goście. VEL, który przed tygodniem wysoko wygrał z liderem z Leman, ponownie wystąpił w składzie budzącym wątpliwości. Sędzina zakwestionowała tożsamość dwóch piłkarzy drużyny gości.

WIÓREK Zagrzewo - ŹRÓDLANI Łyna 2:2 (2:1)

MAX-BUD Piątki - OLIMPIA II Olsztynek 3:5 (2:3)

TABELA

1.WPZ 16 42 79:16 2.ZRYW 16 32 45:33 3.VEL 16 27 52:42 4.ŹRÓDLANI 16 25 42:40 5.OLIMPIA II 16 23 36:46 6.STRAŻAK 16 20 32:31 7.MAZUR 15 19 24:27 8.WIÓREK 16 19 30:40 9.MAX-BUD 15 13 27:46

10.ORZYC		16  8 26:72