Redakcja „Kurka Mazurskiego” wraz ze starostwem powiatowym rozpoczęła X edycję Plebiscytu na Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego. W tym tygodniu zachęcamy do głosowania na kandydatów z gminy Pasym. Sołectwa, których przedstawiciele zajmą I, II i III miejsca, otrzymają od starosty odpowiednio 3, 2 i 1 tys. złotych.

A może tak Supersołtys z Pasymia?
Jolanta Augustowska z Narajt jest najmłodszym sołtysem w gminie Pasym

Nasz Plebiscyt jak co roku składa się z dwóch etapów. W pierwszym czytelnicy mogą głosować na wszystkich sołtysów z terenu powiatu, wpisując nazwisko swojego faworyta na zamieszczonym w „Kurku” kuponie. W ten sposób wyłonimy finałową piętnastkę. Znajdzie się w niej po dwóch przedstawicieli poszczególnych gmin, którzy otrzymają największą liczbę głosów (wyjątek stanowi największa w powiecie gmina Szczytno reprezentowana przez trzech sołtysów). Spośród nich w drugim etapie czytelnicy wybiorą tegorocznego Supersołtysa. Sołectwo, którego przedstawiciel zajmie I miejsce otrzyma od starosty nagrodę w wysokości 3 tys. zł, II miejsce – 2 tys. zł i III miejsce – 1 tys. złotych.

W tym tygodniu zachęcamy do głosowania na kandydatów z gminy Pasym. Tworzy ją 14 sołectw. W bieżącej kadencji większość sołtysów to debiutanci. Wśród nich dominują kobiety, jest ich aż 8. Najdłuższym stażem sołtysem w gminie i z pewnością jednym z najdłuższych w całym powiecie może się poszczycić Herbert Kujawa z Siedlisk. Na czele swojego sołectwa stoi już od grudnia 1990 r. On też jest najstarszym wiekiem, bo ma 73 lata. Pod względem stażu tylko nieznacznie ustępuje mu Jadwiga Krawczyk z sołectwa Rutki. Na sołtysa wybrano ją w kwietniu 1991 roku. Z kolei najmłodszą w gminie Pasym osobą pełniącą tę funkcję jest 27-letnia Jolanta Augustowska z Narajt, nasza ubiegłoroczna finalistka.

Do redakcji „Kurka” spływają już kupony od czytelników. Przypominamy, że ważne są tylko te wycięte z gazety. Dana osoba może oddać w Plebiscycie dowolną liczbę głosów. Uwaga! Na kupony w I etapie czekamy do piątku 14 kwietnia.

(ew)