Maraton goni maraton i półmaratonem pogania. A w biegowych imprezach regularnie startują zawodnicy AKB Szczytno.

A oni wciąż biegają

W maju szczycieńscy biegacze zaliczyli już kilka maratonów i półmaratonów. Najwartościowsze wyniki szczytnianie osiągnęli w Węgorzewie. Silnie obsadzony Półmaraton Węgorza, w którym wystartowało ponad 150 zawodników, na trzecim miejscu ukończył Maciej Wojciechowski (1.09,56). Wygrał olsztynianin Piotr Prusik (1.08,16). Na 8. miejscu (1. w kat. wiek.) uplasował się Dariusz Wędrowski (1.17, 12). Krzysztof Wilczek był 22. (1.24,26), a Artur Trochimowicz - 105. (1.48,33).

Oto wyniki szczytnian w innych majowych imprezach biegowych:

IV Maraton Rekreacyjny w Jelczu-Laskowicach

47. Zygmunt Zapadka, 52. Stefan Jankowski (2. w kat wiek.)

III Półmaraton Chełmża

5. Jacek Ciełuszecki (3. w kat. wiek.)

Maraton Krakowski

65. Tomasz Walerzak, 66. Zygmunt Zapadka

Stefan Jankowski zajął w swojej kategorii wiekowej 4. miejsce. Artur Trochimowicz wystartował w Krakowie w półmaratonie, zajmując 47. lokatę.

XII Półmaraton Kurpiowski w Ostrołęce

32. Krzysztof Wilczek, 74. Stefan Jankowski, 84. Artur Trochimowicz.

Imprezę tę zdominowali biegacze z Ukrainy, którzy zajęli 1., 2. i 4. miejsce.

W najbliższą niedzielę w Łomży odbędzie się bieg na 10 km z cyklu GRAND PRIX. Osoby chętne do wzięcia udziału proszone są o kontakt z p. Krzysztofem Wilczkiem (0 606 24 25 18), który udzieli bliższych informacji.

Maraton do biskupa

W miniony czwartek prezes AKB Krzysztof Wilczek wystartował w nieco innym biegu. Jeszcze przed godz. 6 rano ruszył na liczącą ok. 50 km trasę do Olsztyna. Punktem docelowym była... Kuria Biskupia. Prezes AKB postanowił bowiem zaprosić abpa Edmunda Piszcza na II Parafiadę Dekanalną. Metropolita warmiński zaproszenie przyjął i obiecał, że do Szczytna przyjedzie.

W wyprawie do stolicy województwa Krzysztofowi Wilczkowi towarzyszyła grupka przyjaciół, która ten niemały dystans postanowiła jednak przebyć samochodem. Rozwiązanie pośrednie wybrał Włodzimierz Olkowski. Asystował on prezesowi AKB, jadąc na rowerze.