Pewien 20-letni mieszkaniec gminy Szczytno, nie mogąc się pogodzić ze stratą swojego ukochanego, sprzedanego audi, postanowił je za wszelką cenę odzyskać.

A wszystko  z miłości do … audi
Poczynania 20-latka zarejestrował zainstalowany na podwórku monitoring (fot. Monitoring)

We wtorek 24 sierpnia około godziny 3.00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, z którego wynikało, że na terenie jednej z posesji w gminie Jedwabno doszło do kradzieży pojazdu tej właśnie marki. 39-letnia właścicielka auta opowiedziała przybyłym na miejsce policjantom, że około godziny 2.50 usłyszała dźwięk dynamicznie odjeżdżającego samochodu, po czym wyjrzała przez okno i stwierdziła, że na posesji nie ma jej wozu. Zdarzenie zarejestrował monitoring zainstalowany na podwórzu. Szczycieńscy kryminalni w toku prowadzonych czynności ustalili, że kradzieży mógł dokonać 20-letni mieszkaniec gminy Szczytno, który był poprzednim właścicielem audi. Mężczyzna prawdopodobnie miał zapasowe klucze do auta, dzięki czemu nie musiał się trudzić przy jego otwarciu.

W czwartek 26 sierpnia parę minut po godzinie 3.00 na ul. Moniuszki w Szczytnie patrol policji zatrzymał do kontroli inne audi. W trakcie legitymowania mundurowi ustalili, że wśród pasażerów jest podejrzewany o kradzież 20-latek. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do szczycieńskiej komendy. Podczas gromadzenia materiału dowodowego przeciwko niemu śledczy ustalili, że pod koniec kwietnia młody mieszkaniec gminy Szczytno próbował ukraść ten sam samochód, jednak spłoszyła go obecność właścicieli posesji. Ponadto w tym samym czasie miał kierować pod adresem 39-latki groźby uszkodzenia ciała. 20-latek usłyszał łącznie trzy zarzuty: usiłowania kradzieży audi, kierowania gróźb karalnych pod adresem właścicielki pojazdu oraz dokonania zaboru w celu przywłaszczenia samochodu. Policjanci na terenie jednego z kompleksów leśnych na terenie gminy Wielbark odnaleźli i zabezpieczyli motoryzacyjny obiekt pożądania 20-latka. Auto niebawem wróci do prawowitych właścicieli.

Oprac. (ew) na podst.

KPP Szczytno,

KP PSP Szczytno