Mimo upalnej pogody udało się przeprowadzić większość konkurencji związanych z AKCJĄ LATO.

Akcja Lato trwa
Czym byłaby AKCJA LATO bez budzącego silne emocje spływu zapałek?

Ze względu na skwar część zawodów przesunięto na późniejsze godziny, gdy aura jest łaskawsza. Mimo pogodowych niedogodności nie brakuje chętnych do uczestniczenia w kolejnych zmaganiach. W ostatnich dniach dzieci brały udział m.in. w zawodach w budowaniu zamku z piasku na czas, budowaniu piramidy z klocków, toczeniu piłek do obręczy. Nie zabrakło stałego punktu programu, czyli spływu zapałek-łódek, przy którego organizacji po raz kolejny pomogli szczycieńscy strażacy.

Na listach zwycięzców pojawiali się najczęściej: Maja Mikulska (przedszkola, 3-5 lat), Justyna Orzeł i Oskar Kobyliński (szkoły podstawowe, kl. I-III), Kornelia Olbryś i Filip Urbal (szkoły podstawowe, kl. IV-VII).

TERMINARZ AKCJI LATO

Godziny zawodów zaplanowanych na najbliższe dni przesunięto za późniejszą porę.

• 9 sierpnia (czwartek), park przy Jeziorze Małym Domowym, godz. 17.00: biegi przełajowe, godz. 18.30: zawody sprawnościowe,

• 10 sierpnia (piątek), godz. 11.00, strzelnica LOK przy ul. Moniuszki: zawody strzeleckie z wiatrówki,

• 12 sierpnia (niedziela), godz. 9.00, brzeg Jez. Małego Domowego (za Biedronką): zawody spławikowe,

• 13 lipca (poniedziałek), park przy Jeziorze Małym Domowym, godz. 17.00: gry i zabawy, godz. 18.30: zawody w strzelaniu z łuków do balonów,

• 14 lipca (wtorek), orlik przy ul. Spacerowej, godz. 10.00: Turniej „6” Piłkarskich - Liga Mistrzów (poświęcony pamięci dyr. MDK-u Tadeusza Grzeszczyka).

Dokładniejszych informacji udziela organizator akcji – Zbigniew Dobkowski, tel. 602 617 374.

(gp)