Agata Kosińska i Bartek Kukliński zostali zwycięzcami Otwartych Mistrzostw Bydgoszczy Dzieci i Młodzików w Judo.

Do Bydgoszczy przyjechało ponad 400 zawodniczek i zawodników z 47 klubów. Gwardię Szczytno reprezentowało 5 judoków. Najlepiej spisali się Agata Kosińska i Bartek Kukliński, którzy wygrali w swoich kategoriach. Agata okazała się najlepsza w rywalizacji młodziczek (do 63 kg), natomiast Bartek wygrał pięć walk (z czego cztery pojedynki przed czasem), czym zdominował kategorię dzieci młodszych (do 32 kg). - Na podkreślenie zasługuje fakt, że w kategorii Bartka startowało 27 zawodników – mówi trener Michał Dymerski.

Jonasz Krzysztonek ( do 60 kg) zajął 5. miejsce, a Paweł Kosiński (dzieci starsze do 42 kg) był siódmy. Wiktor Dodajewski startujący w kategorii dzieci odpadł w eliminacjach.