Do Sądu Rejonowego w Szczytnie wpłynął akt oskarżenia przeciwko 42-letniemu mieszkańcowi Bydgoszczy. W sierpniu ubiegłego roku na trasie Dzierzki – Warchały mężczyzna śmiertelnie potrącił jadącą na rowerze do pracy 43-letnią kobietę.

Akt oskarżenia za śmiertelne potrącenie
43-letnia mieszkanka Dzierzek zginęła w drodze do pracy

Do tragicznego wypadku doszło 12 sierpnia ubiegłego roku około godziny 6.00 na DK nr 58 między Dzierzkami i Warchałami. Z ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynikało, że 41-letni wówczas kierowca skody, mieszkaniec Bydgoszczy, jadąc w kierunku Warchał, na prostym odcinku drogi uderzył w jadącą w tym samym kierunku rowerzystkę. Do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego bydgoszczanin udzielał pomocy poszkodowanej. Niestety, 43-letnia mieszkanka Dzierzek, która feralnego ranka jechała do pracy w Jedwabnie, wskutek odniesionych obrażeń zmarła przed przetransportowaniem do szpitala.

Śledczy postawili kierowcy skody zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Prokurator rejonowy w Szczytnie na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(kee), KPP Szczytno