W sobotni wieczór w świetlicy w Linowie spotkały się przedstawicielki KGW z terenu gminy Dźwierzuty, by wspólnie po raz pierwszy spędzić czas po pracowitym mijającym roku.

Andrzejki z kołami gospodyń
Andrzejkowe spotkanie upłynęło na biesiadzie, przy smakowicie zastawionych stołach, rozmowach oraz śpiewie

Andrzejkowe spotkanie upłynęło na biesiadzie, przy smakowicie zastawionych stołach, rozmowach oraz śpiewie, któremu muzycznie przewodził Janusz Ałaj - instruktor GOK. Każde z czterech kół: Linowo, Miętkie, Popowa Wola, Targowo charakteryzuje się specyficznym rodzajem swojej działalności, która nie prowadzi do rywalizacji, ale do wzbogacenia potencjału społeczności lokalnej.

Wyzwaniem andrzejkowym były recitale zespołów działających w gminie: JAŚWERKA, MIĘTKOWIANKI, JANKO KAPELA, WRZOSY oraz zawiązującego się zespołu śpiewaczego z Linowa.

Talenty muzyczne, rękodzielnicze, organizacyjne, a przede wszystkim kulinarne służą mieszkańcom gminy, regionu, a nawet kraju. Takie towarzyskie spotkania dają chwilę wytchnienia, radości oraz wiele nadziei na spełnienia kolejnych marzeń. Planowane są coroczne biesiady w siedzibach innych kół.

(dk)