Sąd Rejonowy w Szczytnie na wniosek prokuratury zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu wobec 51-letniego mieszkańca Szczytna, który brutalnie pobił 58-latka. Poszkodowany krótko po tym zmarł.

Areszt dla podejrzanego o brutalne pobicie mężczyzny
Zgodnie z decyzją sądu, najbliższe trzy miesiące 51-latek spędzi w areszcie

Do zdarzenia doszło w sobotę 6 listopada. Około godziny 23.00 policjanci przyjęli zgłoszenie o tym, że na ul. Bohaterów Westerplatte pod drzwiami jednego z mieszkań znalezione zostało ciało mężczyzny. Śledczy na miejscu zabezpieczyli ślady, wykonali oględziny i przesłuchali świadków. Jeszcze tego samego dnia mundurowi zatrzymali 51-letniego mieszkańca Szczytna, podejrzewając, że ma on coś wspólnego z tą sprawą. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 58-latka. Jak ustalili śledczy, 51-latek miał zadawać poszkodowanemu liczne ciosy rękoma i kopnięcia w okolice głowy i dłoni. Krótko po tym zdarzeniu pobity mężczyzna zmarł. Zgodnie z decyzją szczycieńskiego sądu, sprawca najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

- Czas ten pozwoli ustalić, czy 58-latek zmarł na skutek odniesionych podczas pobicia obrażeń. Jeśli ta wersja się potwierdzi, podejrzanemu grozić będzie kara co najmniej 8 lat pozbawienia wolności – informuje st. sierż. Izabela Cyganiuk, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie.