Bardzo pracowicie upłynął początek ferii dzieciom z gminy Świętajno. Podczas warsztatów w GOK-u uczyły się robić świece, a także przygotowały kartki dla dziadków.

Artystyczne warsztaty
Robienie świec było pracochłonne, ale efekt końcowy zachwycał

Robienie świec to bardzo wciągająca zabawa i świetny pomysł na prezent. Świece nadają naszym domom przytulny klimat, wprowadzając niesamowitą atmosferę. Oświetlają swoim ciepłym blaskiem i towarzyszą nam w wielu miejscach oraz okolicznościach.

Gminny Ośrodek Kultury w Świętajnie wraz z Pracownią Zielononoga zaprosiły dzieci podczas ferii zimowych do fantastycznej zabawy - stworzenia własnej świeczki od podstaw.

Po zapoznaniu się z zasadami bhp i wytłumaczeniu kolejności wykonywanych działań przez instruktora rozpoczęto pracę. Uczestnicy wybierali spośród wielu rzeczy dekoracje do świec, poprzez pięknie pachnące przyprawy (cynamon, pomarańcza, różnego rodzaju susz) po kolorowe diamenciki czy śnieżynki. Zadanie było bardzo pracochłonne, ale efekt końcowy zachwycał.

Drugim zadaniem na pierwszy dzień ferii było stworzenie kartki dla dziadków. Z przygotowanych kolorowych kartek, flamastrów, kredek, brokatów, każdy układał kartkę dla swojej babci i dziadka. Kompozycje były przepiękne, a jeszcze cudowniejsze były życzenia w środku, które płynęły prosto z serc.

(g)