Zawodnicy SKKK Szczytno przywieźli z silnie obsadzonego Ogólnopolskiego Turnieju Karate w Augustowie cztery medale. Na najwyższym stopniu podium stanął Adrian Staszewski.

Augustowskie medale

Okazją do organizacji turnieju było 25-lecie Augustowskiego Klubu Kyokushin Karate. Do rywalizacji przystąpiło 284 zawodników z 15 klubów.

Spośród 8 szczytnian startujących w Augustowie najlepiej spisał się Adrian Staszewski, który w swojej kategorii wygrał w kata. Zawodnik SKKK swoich sił próbował także w light contact. Po wygraniu trzech walk trafił jednak na mocniejszego rywala i ostatecznie nie udało mu się wejść do strefy medalowej.

Drugie miejsce w full contact w kat. +80 kg zajął Błażej Wrzosek. - Po drodze wyeliminował mistrza Polski. Gdy zobaczyłem na liście, że na niego trafił, byłem przerażony - relacjonuje prezes SKKK Piotr Zembrzuski. - Błażej trenuje niedługo. Poradził sobie jednak wspaniale. Był lepszy kondycyjnie.

Miłą niespodziankę sprawił także Krzysztof Augustynowicz, startujący w light contact kadetów młodszych. Po wygraniu czterech walk znalazł swojego pogromcę w piątym pojedynku i ostatecznie zajął 3. miejsce. Wynik ten zasługuje na uwagę z tego powodu, że młody szczytnianin przygotowywany jest raczej do pojedynków w full contact.

Ostatnim z zawodników SKKK, który stanął na podium, był Artur Lutostański. W walce o finał przegrał minimalnie na punkty z mistrzem Polski.

W klasyfikacji medalowej karatecy ze Szczytna zajęli 5. miejsce.