Na ul. 24 Stycznia w Rozogach przez około dwa tygodnie stał samochód osobowy na kętrzyńskich numerach rejestracyjnych, utrudniając ruch pozostałym użytkownikom.

Auto zawalidroga

O sprawie poinformował nas jeden z mieszkańców gminy Rozogi. Według niego, ford na kętrzyńskich numerach stał na ul. 24 Stycznia przez około dwa tygodnie. W opinii naszego rozmówcy, utrudniał poruszanie innym użytkownikom drogi, bo znajdował się bezpośrednio na jezdni. Sprawę zgłoszono szczycieńskiej policji. - W naszej ocenie samochód nie zagrażał bezpieczeństwu i nie stanowił przeszkody w poruszaniu się innych pojazdów – mówi mł. asp. Ewa Szczepanek z KPP w Szczytnie. Mimo to policjanci podjęli działania zmierzające do usunięcia forda z ulicy. Po ustaleniu danych właściciela w systemie, wysłano telegram do jednostki policji w Kętrzynie, aby ta zobowiązała go do zabrania samochodu. - Jeszcze tego samego dnia patrolujący teren dzielnicowy stwierdził, że auta już nie ma – informuje Ewa Szczepanek.

W przypadkach, kiedy samochód jest porzucony na jezdni lub poboczu, bądź w inny sposób stanowi zagrożenie w ruchu drogowym, policjanci mogą odholować go na policyjny parking na koszt właściciela. Ten ma pół roku na odebranie pojazdu. Jeśli tego nie zrobi, auto przechodzi na własność Skarbu Państwa.

(ew)