Każdego roku, gdy zbliża się maj a z nim święta narodowe, kiedy czas wywiesić polską flagę na balkonie, zastanawiam się: ile biało-czerwonych symboli powiewać będzie w naszym mieście?

Bądź dumny - wywieś flagę
Teresa Moczydłowska: - Poczujmy dumę z bycia Polakami! Nie wstydźmy się!

Czy, jak co roku zawisną pojedyncze flagi na balkonach i trochę więcej na domach i urzędach państwowych? Czy znów zawstydzą nas wioski i miasteczka na Kurpiach, Podlasiu, gdzie prawie na każdym domu wiszą flagi? Czy, być może coś się zmieni i w 100-rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości nasze Szczytno dołączy do innych biało-czerwonych miast?

Często, w ramach autorytetów lubimy powoływać się na mieszkańców państw zachodnich, a to właśnie tam w: Niemczech, Francji, Danii, USA i innych państwach flagi wywieszane są na domach nie tylko z okazji świąt narodowych, ale też świąt rodzinnych lub wiszą przez cały rok.

Setna rocznica odzyskania niepodległości i Święto Flagi to dobry czas, by coś się zmieniło. Poczujmy dumę z bycia Polakami! Nie wstydźmy się! Wywieśmy flagę na domu czy balkonie. Niech Biało-Czerwona zagości w tych dniach w naszym mieście!

Teresa Moczydłowska,

emerytowana nauczycielka SP 3