Z 13 medalami wrócili z Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Karate Kyokushin zawodnicy SKKK Szczytno. Tradycyjnie w drużynie prym wiódł Adrian Staszewski, zdobywca dwóch złotych krążków.

W mistrzostwach, które odbyły się w Bartoszycach, wystartowało 180 zawodników z 12 klubów. Spośród 17 karateków z SKKK uczestniczących w imprezie 11 wróciło z medalami. Dało to naszej ekipie w klasyfikacji drużynowej 3. miejsce. Najlepiej spisał się, czego należało się spodziewać, Adrian Staszewski. Młody szczytnianin, startujący w light contact młodzików (-52 kg) i kata, wywalczył dwa złote medale. W tej pierwszej kategorii walczył również klubowy kolega Adriana, Damian Szejnoch. Obaj zawodnicy spotkali się zresztą w półfinale. - Nie był to wcale dla Adriana spacerek - komentuje prezes i trener SKKK Piotr Zembrzuski. - Rośnie mu rywal.

Złoty medal dla szczycieńskiego klubu zdobył także Przemysław Romanowski (kumite mężczyzn, -80 kg). Jego finałowym przeciwnikiem mógł być Artur Lutostański, ale w półfinale (prowadząc) wraz ze swoim przeciwnikiem zderzyli się głowami i szczytnianin musiał walkę przerwać. Najwięcej medali - trzy - zdobyła z kolei Ewelina Mirosław. Jej dorobek to jeden krążek srebrny (wspólnie z Piotrem Sidorem w walkach reżyserowanych) i dwa medale brązowe (light contact juniorek młodszych, -55 kg oraz kata). - W light contact liczyłem z jej strony na więcej. Myślałem, że Ewelina otrze się o pierwsze miejsce - mówi trener Zembrzuski. Szkoleniowiec zwierza się jednak, że dobra postawa całego zespołu była dla niego zaskoczeniem. - Zajęliśmy wyższe miejsce, niż oczekiwałem. Powinniśmy w zasadzie być drudzy, ex aequo z Ełkiem. W tej drużynie wystąpiła zawodniczka z klubu w Grajewie, zdobywając za zwycięstwo 5 punktów, akurat tyle, ile nam brakowało. Nasz protest nie został jednak uwzględniony.

Pozostałe medale dla SKKK, którego barw bronili także zawodnicy z filii w Iławie i Ostródzie, zdobyli:

srebrny: Alicja Wasiołek (light contact młodziczek, -49 kg),

brązowe: Mariusz Martynowicz (kumite mężczyzn, -70 kg), Artur Lutostański (kumite mężczyzn, -80 kg), Błażej Wrzosek (kumite m., + 80 kg), Małgorzata Królik (kumite kobiet, +55 kg), Dawid Lubak (light contact jun. mł., +75 kg).