Roboty drogowe na ulicy Chrobrego ruszyły pełną parą. Po wycięciu kilkudziesięciu drzew drogowcy przystąpili do pierwszego etapu kompleksowej jej przebudowy. Po zakończeniu prac, według planów zagospodarowania miasta, ulica, wraz z ul. Kolejową ma uzyskać status drogi krajowej.

Będzie szerzej

Od jakiegoś czasu wjazd na Chrobrego jest uniemożliwiony na odcinku od ronda do bramy wjazdowej na teren dawnej fabryki mebli. Dla samochodów jadących w stronę Olsztyna wyznaczono objazdy. Utrudnienia w ruchu mają związek z rozpoczętą przebudową ulicy. Wspomniana jej część, zgodnie z planami, ulegnie znacznemu poszerzeniu, tak, aby zapewnić bezpieczeństwo i wygodny dojazd do powstającego obok centrum handlowego.

- Dla jadących od strony Olsztyna przewidziano wytyczenie trzech pasów ruchu, w tym dodatkowy pas dla klientów nowego supermarketu oraz dla skręcających w lewo, w ulicę Barczewskiego - tłumaczy Wiesław Kulas, inspektor w wydziale inwestycji UM.

Kierujący się od strony Kolejowej będą korzystać z dwóch pasów, w tym jednego przeznaczonego dla jadących do wspomnianego obiektu. Główny wjazd ma się znajdować na wysokości wylotu ulicy Barczewskiego i mieć formę wjazdu skanalizowanego, tzn. przedzielonego wyspą.

Po obu stronach arterii powstaną nowe, szerokie na 3 metry chodniki. Na przebudowanym odcinku przewidziano również miejsce dla ścieżek rowerowych.

Wykonawcą robót jest firma z Warszawy. Koszty ponosi inwestor budujący centrum handlowe.

Wojciech Kułakowski

2005.11.02