W Miejskim Domu Kultury w Szczytnie można oglądać wystawę „Zdzisław Beksiński – od fotografii do fotomontażu komputerowego” .

Beksiński w MDK-u
Na wystawie w MDK-u można oglądać 62 prace Zdzisława Beksińskiego

Otwarcie wystawy odbyło się w czwartek 23 listopada. Prezentowane na niej prace pochodzą ze zbiorów Muzeum Historycznego w Sanoku. Jest ich 62, z czego 50 to fotografie czarno-białe, z wczesnego okresu twórczości, czyli lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX w., a pozostałe 12 to komputerowe fotomontaże, z ok. dziesięciu ostatnich lat twórczości artysty.

Ekspozycja wystawy została zorganizowana przy współpracy z Agencją Zegart.

Zdzisław Beksiński to fotografik, malarz i grafik komputerowy. Urodził się w Sanoku 24 lutego 1929 r., a zmarł tragicznie 21 lutego 2005 r. w Warszawie. W latach 1947 – 1952 studiował architekturę na Politechnice Krakowskiej. Pracował jako projektant w Sanockiej Fabryce Autobusów. Na początku lat 50. XX w. rozpoczął działalność artystyczną, na początku jako fotografik. Nieco później dał się poznać jako rzeźbiarz, grafik i malarz, zyskując uznanie i sławę, wykraczające daleko poza Polskę. Od 1994 r. jako jeden z pierwszych artystów w naszym kraju, tworzył fotomontaże komputerowe.

(m)