Orlen Reklama Top

Po niedawnym triumfie w Ornecie siatkarki Belfra Szczytno wygrały w kolejnej podobnej imprezie. Tym razem były najlepsze w V Mikołajkowym Wojewódzkim Turnieju Piłki Siatkowej.

W turnieju, który odbywał się w hali szczycieńskiego ZS 3, miało uczestniczyć pierwotnie 12 zespołów. Kilka z nich z powodów głównie pogodowych nie dotarło, stąd na parkiecie rywalizowało 8 ekip, przede wszystkim ze Szczytna. Najlepszy okazał się szczycieński Belfer, który w decydującym meczu pokonał Ornetę 2:0. Wbrew wynikowi nie był to łatwy mecz. W drugim secie ornecianki prowadziły 22:16.

- Myślałam, że będzie tie-break – przyznaje Iwona Chełchowska z Belfra. - Akurat wtedy weszłam na zagrywkę i dociągnęłam do stanu 22:22.

Wcześniej, w półfinale, szczytnianki pokonały 2:0 Desperados Biskupiec 2:0. W fazie grupowej Belfer doznał jedynej porażki, przegrywając z WSPol Szczytno 1:2. Poźniejsze triumfatorki wygrały ponadto z ZS 3 Szczytno i Vęgorią Węgorzewo 2:0.

Zwycięski zespół wystąpił w składzie: Elżbieta Radziwińska, Beata Boczar, Małgorzata Klimczak, Ewa Bogusz, Danuta Szczepaniak, Milena Walkiewicz, Iwona Chełchowska, Urszula Kruk.

Kolejność: 1. Belfer Szczytno, 2. Orneta, 3. Vęgoria Węgorzewo, 4. Desperados Biskupiec, 5. PolKS Szczytno, 6. WSPol Szczytno, 7. ZS 3 Szczytno, 8. PolKS II Szczytno.

Przyznano również nagrody indywidualne. Za najlepszą atakującą uznano Urszulę Kruk, a MVP została Iwona Chełchowska. Wyróżnienia dla najlepszej rozgrywającej i najlepszej broniącej otrzymały zawodniczki spoza Szczytna.

Turniej został zorganizowany przez ZNP Szczytno, MOS, Belfra Szczytno i miejscowych nauczycieli wychowania fizycznego.

(gp)