Grupa Specjalna Płetwonurków RP przy współpracy z burmistrzem Szczytna Krzysztofem Mańkowskim przeprowadziła warsztaty z zakresu „Bezpieczeństwa na zamarzniętych jeziorach”. Na konferencji byli obecni też specjalni goście, w tym Wojciech Cybulski, Warmińsko – Mazurski Wicekurator Oświaty.

Bezpieczeństwo na zamarzniętych jeziorach
W warsztatach z bezpieczeństwa na zamarzniętych jeziorach uczestniczyło liczne grono dzieci i młodzieży

Konferencja podzielona była na dwa etapy. Pierwszy to część teoretyczna, która odbyła się w sali widowiskowej w MDK w Szczytnie. Drugi etap składał się z zajęć praktycznych z udziałem uczniów ze szkół w Gromie i Pasymiu.

W zajęciach praktycznych uczestniczyli uczniowie z Pasymia i Gromu

Burmistrz Szczytna po otwarciu konferencji i przywitaniu gości mówił o niebezpieczeństwie i zagrożeniach czyhających na jeziorach, których w powiecie szczecińskim nie brakuje. Natomiast wicekurator podkreślał, jak ważną rolę odgrywają zajęcia praktyczne w życiu młodych ludzi. Zauważał, że tego typu szkolenia mogą się przydać w różnych sytuacjach, których nie da się przewidzieć.

Podczas konferencji wyemitowano film z udziałem aktora Adama Woronowicza. Miał on na celu podniesienie świadomości młodych ludzi z zakresu bezpiecznych zachowań nad wodą. Warto też wspomnieć, że prowadzący konferencję szef Grupy Specjalnej Płetwonurków RP Maciej Rokus w miniony piątek został Pełnomocnikiem Wojewody Warmińsko-Mazurskiego od Spraw Bezpieczeństwa Województwa.

- Głównym celem konferencji i zajęć praktycznych było wykształcenie prawidłowego odruchu w sytuacjach zagrożenia życia wśród młodzieży oraz zmniejszenie statystyk utonięć poprzez edukowanie młodych ludzi w zakresie bezpieczeństwa na zamarzniętych akwenach – podsumowuje Maciej Rokus.

Tego typu szkolenia mogą się przydać w różnych sytuacjach, których nie da się przewidzieć
Konferencję prowadził szef Grupy Specjalnej Płetwonurków RP Maciej Rokus, od ubiegłego tygodnia pełnomocnik wojewody ds. bezpieczeństwa województwa