Mieszkańcy gminy Szczytno mogą już wysyłać listy do Świętego Mikołaja i wrzucać je do specjalnych skrzynek przygotowanych przez pracowników biblioteki, a także fotografować się na tle bożonarodzeniowej ścianki.

Biblioteka gotowa na święta
Przegotowane przez pracowników biblioteki nastrojowe dekoracje wprowadzają w świąteczny nastrój

W gminie Szczytno czuć już święta, a to za sprawą skrzynek na listy do Świętego Mikołaja umieszczonych w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lipowcu. Można tam wrzucać listy, które będą wysłane na biegun północny. - Odwiedzimy również przedszkola, by dzieci jak najszybciej napisały swoje listy, a Mikołaj zdążył z prezentami na Wigilię – zapowiada dyrektor biblioteki Małgorzata Walas. To jeszcze nie koniec niespodzianek.

Z myślą o mieszkańcach gminy pracownicy biblioteki przygotowali magiczną świąteczną scenerię, na tle której można zrobić zdjęcia. - Rodzinna fotografia na tle zimowego klimatu to niesamowita pamiątka, albo doskonały prezent dla bliskich – mówi dyrektor Walas.

Biblioteki przygotowały również mobilną świąteczną ściankę zdjęciową, która będzie podróżować po placówkach na terenie gminy.

(m)