Zawodnicy AKB Szczytno potrafią biegać nie tylko w słońcu, deszczu czy śniegu. W Gdyni przemierzali 42-kilometrową trasę niemal po ciemku, uczestnicząc w III Nocnym Maratonie i Półmaratonie Świętojańskim.

Zawodnicy mieli do pokonania pętle ze startem i metą zlokalizowaną przy gdyńskim Urzędzie Miasta. Maratończycy ruszali na trasę tuż przed godz. 22.00, tak więc kończyli bieg już dnia następnego (22 czerwca). Najlepiej z grona zawodników AKB spisał się Zbigniew Łuński, który zajął 22. miejsce (3:20.21, 2.m. w kat. wiek.). Z 42. czasem (3:29.59) do mety dobiegł Jan Majewski (1. m. w kat. wiek.). Kolejny biegacz szczycieńskiego klubu, Kazimierz Czarnota, był 63. (3:45.46). Maraton ukończyło 153 zawodników. W Gdyni wystąpił również Stefan Jankowski, który wystartował w półmaratonie. Szczytnianin zajął 126. miejsce z czasem 1:58.37. Linię mety przekroczyło 198 biegaczy.