Na Strychu, czyli w siedzibie Koła Gospodyń Wiejskich z Popowej Woli „Żurawinki” odbyło się integracyjne spotkanie kół z terenu gminy Dźwierzuty.

Biesiada u Żurawinek
W spotkaniu, oprócz przedstawicieli kół gospodyń, uczestniczyły również władze gminy oraz pracownicy instytucji kultury/Fot. Radosław Dąbrowski

W spotkaniu uczestniczyła także władze gminy oraz pracownicy gminnych instytucji kultury. Inicjatorzy wydarzenia są najstarszym gminnym kołem, które zostało zarejestrowane w Związku Kółek i Organizacji Rolniczych w Olsztynie w 1977 r. Wspólna biesiada była dobrą okazją do zaprezentowania młodszym kołom swojego dorobku w postaci albumów, dyplomów, realizowanych projektów i wydawnictw m.in. „Popowskiej księgi opowieści zasłyszanych”, jak też zebranych pamiątek po dawnych mieszkańcach. Przewodniczące pozostałych kół również opowiedziały o swojej działalności i osiągnięciach. Przy suto zastawionych domowymi przysmakami stołach uczestnicy z przyjemnością słuchali występów zespołów działających przy GOK Dźwierzuty: Wrzosy, JaśWerka i Yanko Kapela.

dk