Błękitni Pasym po raz drugi wygrali Mistrzostwa Powiatu o Puchar Starosty Szczycieńskiego. Przed rokiem emocje w finale trwały aż do dogrywki, teraz skończyły się już w pierwszej połowie.

Błękitni ponownie z pucharem
Puchar po raz drugi zdobyli piłkarze Błękitnych Pasym

W mistrzostwach uczestniczyło pięć drużyn. Omulew miała przed niedzielnym finałem już dwa spotkania. Najpierw wygrała 9:2 z Wałpuszą 07 Jesionowiec, potem pokonała 3:1 SKS Szczytno. Błękitni, zwycięzcy poprzedniej edycji i najwyżej notowana z naszych drużyn, czekali na swojego przeciwnika aż do ostatniego meczu zmagań.

Przez ponad 20 minut spotkanie rozgrywane w Pasymiu miało bardzo wyrównany przebieg i mogło się podobać licznie zebranej widowni. Groźnie było także pod bramką miejscowych – w 12. min Kołakowski uderzył w okolice spojenia słupka z poprzeczką. W 23. min Chrzanowski dobrze odnalazł się w polu karnym i dał Błękitnym prowadzenie. Omulew próbowała walczyć, ale prawie każda kolejna akcja pasymian kończyła się zdobyczą bramkową. Co ciekawe, mimo mnogości goli, na listę strzelców nie wpisał się czołowy snajper Patrycjusz Malanowski. W drugiej połowie w obu drużynach pojawiło się kilku młodych zawodników, dla których był to debiut w seniorskiej piłce.

Błękitni Pasym – Omulew Wielbark 7:0 (5:0)

1:0 – Szymon Chrzanowski (23.), 2:0 – Aleksander Dobrzyński (36.), 3:0 – Szymon Chrzanowski (38.-k.), 4:0, 5:0 - Aleksander Dobrzyński (43., 45.), 6:0 – Robert Malanowski (49.), 7:0 – Maciej Duplicki (63.).

Nagrodę otrzymała każda z drużyn uczestniczących w mistrzostwach. Okazały puchar powędrował w ręce kapitana Błękitnych – Bartosza Nosowicza. Nagrody wręczali: starosta Jarosław Matłach i pasymski burmistrz Cezary Łachmański. Głównym organizatorem mistrzostw było szczycieńskie PCSTiR.