MKS Szczytno - POGOŃ Ryn 9:1 (6:0)

LIGA OKRĘGOWA SENIORZY

28. kolejka

1:0 - Dębek (13), 2:0 - Zaręba (15), 3:0 - Krupiński (16), 4:0 - Gregorczyk (22), 5:0 - Dębek (29), 6:0 - Gregorczyk (40), 7:0 - Droliński (57), 7:1 - (59), 8:1, 9:1 - Droliński (67, 74)

MKS: Cichy (57 Napiórkowski), M. Magnuszewski, Klimek, Pietrzak, Elsner, Bartnikowski, Gregorczyk, Krupiński, Zaręba, Droliński, Dębek (60 M. Pietrzak)

Rozstrzelali się piłkarze MKS-u. Po pogromie BŁĘKITNYCH przyszła teraz kolej na drużynę z Rynu. Najsłabszy zespół w tabeli nie stawiał miejscowym większego oporu. Kiedy po pierwszych 30 minutach gospodarze prowadzili już 5:0 wydawało się, że dwucyfrówka jest pewna. W drugiej połowie jednak tempo gry nieco spadło i tylko trzykrotnie piłka znalazła drogę do siatki POGONI. Piłkarzom gości udało się nawet zdobyć bramkę honorową. Padła ona z rzutu karnego, podyktowanego za faul, którego sędzia dopatrzył się u Pawła Bartnikowskiego. Pierwszy groźny strzał w światło bramki MKS-u (poza oczywiście "jedenastką") piłkarze z Rynu oddali dopiero na pięć minut przed końcem spotkania. W drużynie MKS-u udanie zadebiutowali juniorzy Konrad Elsner i Adrian Klimek, grając pełne 90 minut.

PISA Barczewo - BŁĘKITNI Pasym 1:2 (1:2)

0:1 - S. Łukaszewski (15), 1:1 - (24), 1:2 - Gołębiewski (37)

BŁĘKITNI: Brach, Michałek, Ziętak, Bakuła, Pławski, Ziółek, Łączyński, S. Łukaszewski, Gołębiewski, M. Łukaszewski, Matwiej (65 Janczewski)

Wykorzystując podanie Marcina Łukaszewskiego jego brat Sebastian strzałem w długi róg zdobył dla swojej drużyny prowadzenie. Gospodarze ruszyli do odrabiania strat i wkrótce był już remis. BŁĘKITNI wcale się tym nie przejęli. Po jednej z ich akcji M. Łukaszewski podał dokładnie do wychodzącego na czystą pozycję Gołębiewskiego, który zdobył ponowne prowadzenie dla swojej drużyny. W drugiej połowie rezultat nie uległ już zmianie, chociaż pasymianie mieli jeszcze kilka okazji na jego podwyższenia.

PŁOMIEŃ Ełk - CRESOVIA Górowo Iławeckie 1:1 (1:0)

DKS Dobre Miasto - MAZUR Pisz 2:0 (2:0)

LZS Lubomino-Wilczkowo - ŁYNA Sępopol 6:1 (3:0)

ROMINTA Gołdap - OLIMPIA Miłki 2:1 (1:0)

VICTORIA Bartoszyce - JURAND Barciany 3:1 (2:0)

MAMRY Giżycko - GRANICA Bezledy 3:1 (1:1)

29. kolejka

OLIMPIA Miłki - MKS Szczytno 3:1 (1:0)

0:1 - (2), 0:2 - (52), 0:3 - (65), 1:3 - Głodzik (81)

MKS: Cichy, Skonieczny (76 Ambroziak), M. Magnuszewski, Pietrzak, Głodzik, Gregorczyk (72 Klimek), Sznaza, Zaręba, Elsner, Droliński, Dębek (62 Wierzchowski)

Już w drugiej minucie przejmując dośrodkowanie z rzutu rożnego napastnik gospodarzy strzałem głową zdobył dla swojej drużyny prowadzenie. Także pozostałe gole w tym spotkaniu zdobyte zostały "główką". Niestety, szczytnianie tylko raz mieli powody do radości. Trener Magnuszewski nie miał jednak większych pretensji do swoich podopiecznych.

- Nic nam nie grozi, postanowiłem więc wypróbować w drużynie kolejnych juniorów - komentował wynik meczu.

BŁĘKITNI Pasym - MAMRY Giżycko 4:2 (1:0)

1:0 - Marcin Łukaszewski (12), 2:0 - Sebastian Łukaszewski (46), 2:1 - (55, rzut karny), 2:2 - (72), 3:2 - M. Łukaszewski (83), 4:2 - Gołębiewski (89)

Klika tygodni temu MAMRY ograły łatwo w Szczytnie MKS, który z kolei rozgromił w następnej kolejce BŁĘKITNYCH. Z tego prostego zestawienia rezultatów wynikało, że powinni wygrać piłkarze z Giżycka. Tymczasem pasymianie ani myśleli poddawać się statystykom. Początek jednak należał do przyjezdnych, którzy już w 1 min po rzucie wolnym trafili z 17 metrów w poprzeczkę. Później do głosu doszli gospodarze, a efektem ich przewagi była bramka strzelona głową przez M. Łukaszewskiego, który idealnie przyjął dośrodkowanie Pławskiego z rzutu rożnego. Pasymianie byli bliscy podwyższenia wyniku, ale strzały M. Łukaszewskiego i Gołębiewskiego minimalnie mijały światło bramki. Goście też mieli okazje. Najlepszej nie wykorzystali w 44 min, kiedy to ich zawodnik znalazł się w sytuacji sam na sam z Brachem. Tuż po przerwie kapitalną indywidualną akcją popisał się Gołębiewski, mijając 4 obrońców. Jego strzał z 14 metrów z trudem sparował bramkarz gości, który był jednak bezradny wobec dobitki S. Łukaszewskiego. Prowadzenie 2:0 trochę uśpiło gospodarzy, co skrzętnie wykorzystali goście, najpierw po rzucie karnym zdobywając bramkę kontaktową, a następnie, po indywidualnej akcji swego zawodnika, doprowadzając do remisu. BŁĘKITNI nie załamali się jednak i znów ruszyli do natarcia. W 80 min bliski zdobycia gola był Gołębiewski, który po minięciu bramkarza gości skierował piłkę do pustej bramki. Uderzył jednak zbyt lekko, bo zdążył ją w ostatniej chwili wybić obrońca gości. To, co nie powiodło się Gołębiewskiemu, udało się M. Łukaszewskiemu trzy minuty później. Jego strzał z rzutu wolnego z 28 metrów trafił tuż pod poprzeczkę bramki MAMR. Na minutę przed końcem spotkania wynik ustalił Gołębiewski wykorzystując podanie S. Łukaszewskiego.

W Pasymiu radość. BŁĘKITNI znów wygrywają i to w efektownym stylu.

DKS - LZS 0:1 (0:0) MAZUR - PŁOMIEŃ 2:6 (2:0) CRESOVIA - VICTORIA 2:5 (2:3) JURAND - ROMINTA 2:2 (2:2) POGOŃ - PISA 2:4 (1:2) GRANICA - ŁYNA 2:3 (0:1)

Tabela

1.VICTORIA 63 76: 33 2.ROMINTA 59 58: 31 3.LUBOMINO 50 70: 50 4.MAMRY 50 55: 37 5.BŁĘKITNI 50 62: 63 6.PŁOMIEŃ 48 50: 36 7.ŁYNA 44 46: 44 8.SZCZYTNO 43 63: 45 9.OLIMPIA 37 33: 40 10.PISA 36 51: 58 11.CRESOVIA 35 36: 55 12.D.MIASTO 32 42: 42 13.GRANICA 32 46: 53 14.JURAND 28 36: 54 15.MAZUR 26 28: 52

16.POGOŃ		18   37:103

JUNIORZY STARSI

TECZA Miłomłyn - OMULEW Wielbark 5:2 (2:1)

br.: Adrian Królicki (40), Bartosz Abramczyk (49)

OMULEW Wielbark - FORTUNA Gągławki 5:0 (4:0)

br.: Kamil Krasecki (1, 4, 25, 36), Cezary Urbal (55)

KLASA "A" SENIORZY

20. kolejka

ORZEŁ SPARTA Biesal - OMULEW Wielbark 3:0 (2:0)

1:0 - (35), 2:0 - (42), 3:0 - (55)

OMULEW: Olender, Michalak, Lewandowski, Mikulski, Malinowski, Trzciński, Berk (46 Górski), Wilga Krajewski (46 Maluchnik), Korczakowski (61 Ł. Abramczyk), Remiszewski (46 B. Abramczyk)

W Wielbarku znów smutne nastroje, bo OMULEW zdecydowanie przegrała z rywalem również walczącym o utrzymanie w klasie A.

SRWSiO Słupy - STRAŻAK Olszyny 2:1 (1:1)

br.: Adrian Rapacki (20)

STRAŻAK: Przybysz, Ryszard Kozicki, A. Kozicki, T. Kozicki, P. Prusiński, G. Kozicki, Ceberek, Grącki (47 Paweł Kozicki), Robert Kozicki (60 J. Prusiński), Kowalczyk, A. Rapacki

Ten mecz powinien zakończyć się wysokim zwycięstwem STRAŻAKA. Już w 20 min piłkarze z Olszyn objęli prowadzenie, a następnie znakomite okazje na podwyższenie wyniku mieli Rapacki, Kowalczyk i Ceberek. Nieporadność gości skrzętnie wykorzystali miejscowi odnosząc cenne zwycięstwo dające im szanse na uratowanie się przed spadkiem. Los STRAŻAKA wydaje się już przesądzony.

GKS Stawiguda - GKS Dźwierzuty 5:2 (1:1)

br. Artur Rutkowski (20, 60)

GKS: Ptaszek, Abramowicz, Hintz, Czarnocki, Wieczorek, Nowakowski, Suliński, Zawitowski, Olszynka, Rutkowski, Wiśniewski

Piłkarze z Dźwierzut wcale nie ustępowali pewnym już zwycięstwa w grupie gospodarzom. GKS dwukrotnie obejmował prowadzenie i być może wróciłby ze Stawigudy ze zdobyczą punktową, gdyby nie... sędzia. Najpierw przy stanie 2:2 nie zauważył, że gol dla gospodarzy padł z pozycji spalonej, co nawet głośno podpowiadali mu kibice gospodarzy, a następnie zaczął na prawo i lewo serwować żółte karki. Goście od 73 min grali w "10", tracąc w tym czasie dwie kolejne bramki.

MKS Jeziorany - FORTUNA Gągławki 3:1

GLKS Jonkowo - OSP Gryźliny 1:2

LEŚNIK Nowe Ramuki - KORONA Klewki 2:1

21. kolejka

OMULEW Wielbark - FORTUNA Gągławki 1:0 (0:0)

1:0 - Andrzej Michalak (85)

OMULEW: Olender, Michalak, Mikulski, Malinowski, Trzciński, Berk (61 Górski), Wilga, Krajewski, Maluchnik, Korczakowski, Abramczyk (55 Łazicki)

W Wielbarku kolejna huśtawka nastrojów. Do tego kibice zdążyli się już przyzwyczaić, jak i do dramatycznych końcówek w wykonaniu swojej drużyny. Tym razem było podobnie. Mecz miał wyrównany przebieg, ale oba zespoły prześcigały się w nieskuteczności. Poirytowany tym faktem trener Gabryel przesunął obrońcę Michalaka do napadu w miejsce Krajewskiego. Ta roszada przyniosła skutek na 5 minut przed końcem spotkania. Po dośrodkowaniu Łazickiego stojący 11 metrów od bramki Michalak kropnął z pierwszej piłki, a ta wylądowała w siatce bramki gości tuż przy prawym słupku.

GKS Dźwierzuty - GLKS Jonkowo 1:3 (1:2)

br.: Rafał Hintz (40)

GKS: Rozum, Abramowicz, Hintz, Czarnocki, Zawitowski, Zaborowski, Ciebień, Olszynka, Ptaszek, Dutkowski, Wiśniewski

Gospodarze wystąpili w rezerwowym składzie. Z niewyjaśnionych powodów nie stawiło się kilku zawodników z podstawowego składu. Kierownictwo drużyny zamierza przeprowadzić męską rozmowę z piłkarzami. Brany jest bowiem pod uwagę wariant wycofania zespołu z przyszłorocznych rozgrywek A klasy.

STRAŻAK Olszyny - GKS Stawiguda 0:5 (0:1)

br.: (38, 50, 60, 70, 85)

STRAŻAK: Przybysz, Ryszard Kozicki, A. Kozicki (65 Robert Kozicki), Drozd, Baranowski (46 Grącki), T. Kozicki, Prusiński, G. Kozicki, Ceberek, Kowalczyk (75 S. Kozicki), A. Rapacki

Pojedynek drużyn otwierającej i zamykającej tabelę sugeruje na zdecydowaną dominację tych pierwszych. Tymczasem STRAŻAK nie odbiegał poziomem gry od świętującego już od kilku tygodni awans do okręgówki rywala. W pierwszych minutach zawodnicy z Olszyn nie wykorzystali trzech okazji do zdobycia bramki. Także w drugiej połowie mieli szanse na odrobienie strat, ale niestety zawodziła ich skuteczność. Z kolei goście wszystkie okazje do zdobycia gola wykorzystali. Ostatnia dla nich bramka padła z rzutu karnego. Chociaż piłkarze STRAŻAKA żegnają się z A klasą, to obiecują, że za rok znów do niej wrócą.

LEŚNIK - MKS 0:2

KORONA - SRWSiO 3:1

OSP - ORZEŁ 1:1

Tabela

1.STAWIGUDA 56 66:20 2.JEZIORANY 46 48:27 3.FORTUNA 39 48:31 4.KORONA 32 47:27 5.LEŚNIK 29 29:33 6.JONKOWO 28 35:35 7.GRYŹLINY 24 25:33 8.DŹWIERZUTY 23 42:53 9.SŁUPY 21 42:47 10.OMULEW 21 20:53 11.ORZEŁ 18 30:46

12.STRAŻAK	14  24:52

Juniorzy młodsi

SRWSiO Słupy - STRAŻAK Olszyny 17:0 (4:0)

ORZEŁ SPARTA Biesal - OMULEW Wielbark 4:4 (1:2)

br.: Kamil Krasecki (30), Marcin Łazicki (35, 47), Marcin Cieślik (55)

GKS Dźwierzuty - GLKS Jonkowo 5:5 (2:1)

br.: Adam Błędek (30), Łukasz Hoffer (35, 58), Paweł Wójcik (63), Przemysław Krawczyk (75)

KLASA B

18. kolejka (ostatnia)

ZRYW Jedwabno - ŹRODLANI Łyna 3:1 (1:0)

1:0 - P. Włodkowski (7), 2:0 - Sebastian Sznajder (56), 3:0 - D. Włodkowski (70), 3:1 - (87)

ZRYW: Mateusiak (46 Worobiej), Zapadka, Kawiecki, Achremczyk, Mierzejewski (75 Kotlarzewski) P. Włodkowski, D. Włodkowski, Żmijewski (70 Rosiński), Kowalczyk (65 Dąbrowski), Sznajder, Dymek

Mimo zwycięstwa ZRYWU ich kibice nie byli zachwyceni poziomem spotkania. Przebiegało ono w nerwowej atmosferze, w której roiło się od brutalnych zagrań, szczególnie w wykonaniu gości. W sumie sędzia pokazał im 6 żółtych kartek i w konsekwencji 2 czerwone. Bilans ZRYWU był nieco skromniejszy - 4 żółte i w rezultacie 1 czerwona (Artur Dymek).

Od początku meczu przewaga należała do gospodarzy, którzy już w 7 minucie objęli prowadzenie. Kolejne dwie bramki dla miejscowych padły jednak dopiero po przerwie. Rywale zrewanżowali się tylko jednym celnym trafieniem, przerzucając sprytnie piłkę nad zbyt daleko wysuniętym od bramki Worobiejem.

ORZYC Janowo - MAZUR Świętajno 3:0 vo.

Kierownictwu MAZURA pomylił się termin spotkania. Mecz ostatniej kolejki musieli więc oddać walkowerem.

OLIMPIA II Olsztynek - ZEON Wierzbica 2:1

MAX BUD Piątki - KORMORAN Ruszkowo 2:2

Pauzował KS Grunwald

Tabela

1.KORMORAN 16 43 49:21 2.ZRYW 16 39 60:27 3.MAX BUD 16 25 34:27 4.ORZYC 16 24 47:33 5.ZEON 16 20 26:32 6.MAZUR 15 16 31:41 7.ŹRÓDLANI 16 15 46:40 8.GRUNWALD 16 12 24:56

9.OLIMPIA II	16  11  24:64